Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Искам да си купя нов телефон и попаднах на няколко много хубави от които не мога да избера... Кажете ми, ако може кои от тях са по-добри от другите и защо ?

Телефоните са : 

1. Samsung Galaxy J7 (2016)

2. Samsung Galaxy A5 (2016)

3. Lenovo Vibe K5 Note

4. Huawei P9 Lite (2017) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти!
Ще ти изпиша предимствата и недостатъците на всеки един и ти си избери за какво ще използваш телефона.
1. Моментално го изключвам. Това е нисък клас телефон и не може да се сравнява с другите със среден клас.
2. Телефончето не е лошо. Не лош процесор, прилична камера (има и оптична стабилизация), Горила стъкло (ако се смята за предимство), Има бързо зареждане Ъпдейт до последния наличен Android (7.0), 5.2' Amoled дисплей. Вътрешна памет 16 гб, РАМ памет 2 гб
Недостатък: Модел от края на 2015 година, по-добре ако можеш вземи A5 (2017).
3. Повече вътрешна памет (32 gb) и повече рам памет (3 gb), добър процесор, силна батерия (3500 mah), притежава ac стандарта за Wi-Fi, 5.5' дисплей.
Недостатък: Android 5.1, Няма бързо зареждане, Скоростите на LTE (4G) са по-ниски от другите телефони.
4. Huawei P9 Lite 2017 или 2016 или Huawei P10 lite? 
Телефончето не е лошо. Имам приятели с него и са доволни. Вътрешна памет 16 гб, РАМ памет 2 гб
Ъпдейт до последния наличен Android (7.0), Доста добра камера, добър процесор, 
Недостатък: Лесно се драска гърба на телефона.
Надявам се че съм ти помогнал и успех с покупката!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към изброеното от Здравко да допълня малко и аз.

Много е важно за какво най-вече ще се ползва апарата.
Леново абсолютно задължително го изключете, защото няма работа при останалите харесани от вас модели и това са апарати, с които ще имате много главоболия.
Номер 1 и 4 определено ще издишат, лагват, забиват при по-сериозно натоварване и в този аспект номер 2 е най-добрия избор.

Всъщност дайте бюджет, който сте решил да похарчите за телефон, да видим дали няма да излезе нещо по-добро откъм цена и параметри и ако ви допадне визуално, да промените предпочитанията си и вие.

Ако твърдо тези 4 сте харесал, аз лично препоръчвам номер 2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Здравко Павлов написа:

Здрасти!
Ще ти изпиша предимствата и недостатъците на всеки един и ти си избери за какво ще използваш телефона.
1. Моментално го изключвам. Това е нисък клас телефон и не може да се сравнява с другите със среден клас.
2. Телефончето не е лошо. Не лош процесор, прилична камера (има и оптична стабилизация), Горила стъкло (ако се смята за предимство), Има бързо зареждане Ъпдейт до последния наличен Android (7.0), 5.2' Amoled дисплей. Вътрешна памет 16 гб, РАМ памет 2 гб
3. Повече вътрешна памет (32 gb) и повече рам памет (3 gb), добър процесор, силна батерия (3500 mah), притежава ac стандарта за Wi-Fi, 5.5' дисплей.
Недостатък: Android 5.1, Няма бързо зареждане, Скоростите на LTE (4G) са по-ниски от другите телефони.
Телефончето не е лошо. Имам приятели с него и са доволни. Вътрешна памет 16 гб, РАМ памет 2 гб

Много ти благодаря..... Полезна информация ! :)

преди 28 минути, algor написа:

Към изброеното от Здравко да допълня малко и аз.

Много е важно за какво най-вече ще се ползва апарата.
Леново абсолютно задължително го изключете, защото няма работа при останалите харесани от вас модели и това са апарати, с които ще имате много главоболия.
Номер 1 и 4 определено ще издишат, лагват, забиват при по-сериозно натоварване и в този аспект номер 2 е най-добрия избор.

Всъщност дайте бюджет, който сте решил да похарчите за телефон, да видим дали няма да излезе нещо по-добро откъм цена и параметри и ако ви допадне визуално, да промените предпочитанията си и вие.

Ако твърдо тези 4 сте харесал, аз лично препоръчвам номер 2.

Еми бюджетът ми е до 550лв :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, TheLegendBG написа:

За тези пари можеш да намериш и Huawei P10 lite или ако увеличиш малко бюджета A5 (2017) (даже е водоустойчив) :)

Редактирано от Здравко Павлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Здравко Павлов написа:

За тези пари можеш да намериш и Huawei P10 lite или ако увеличиш малко бюджета A5 (2017) (даже е водоустойчив) :)

Иначе добър избор ли е да си взема Samsung Galaxy A5 2016 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, TheLegendBG написа:

Иначе добър избор ли е да си взема Samsung Galaxy A5 2016 ?

От всички изброени, този бих избрал. Ще останеш доволен. Съотношението цена/качество е супер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Здравко Павлов написа:

От всички изброени, този бих избрал. Ще останеш доволен. Съотношението цена/качество е супер!

Защото смятах да си взимам Samsung Galaxy J7 2016 и се чудих дали е хубав ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах по-горе и algor J7 не може да се сравнява с A5. При J7 само размера на екрана превъзхожда на A5.

Все пак J серията са нисък клас телефони, а A серията - среден клас. Ние си изказахме мненията, вече ти си решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Здравко Павлов написа:

Както казах по-горе и algor J7 не може да се сравнява с A5. При J7 само размера на екрана превъзхожда на A5.

Все пак J серията са нисък клас телефони, а A серията - среден клас. Ние си изказахме мненията, вече ти си решаваш.

Ок. Благодаря ви за което ! :)

Извинявай, че пак те моля........ Но ще ми сравниш ли тези два телефона с недостатъци и предимства ? : Huawei p9 lite 2017 ; Huawei p10 lite

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P10 е с леко по-добри характеристики (малко по-нов чипсет, и 1 ГБ РАМ в повече). Нищо фрапиращо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, TheLegendBG написа:

Ок. Благодаря ви за което ! :)

Извинявай, че пак те моля........ Но ще ми сравниш ли тези два телефона с недостатъци и предимства ? : Huawei p9 lite 2017 ; Huawei p10 lite

Почти са еднакви с еднакви дисплей и двата са с 1080 x 1920 pixels

Операциона система P10Lite 
Android (7.0), Emotion P9 Lite UI Android (6.0)
плътноста на пикселите са еднакви! камера (P10 lite 12px) (P9lite 13px) P10 Лите- 1920x1080 (1080p HD и има Burst режим, High Dynamic Range режим (HDR), Панорама а P9 lite Висока режим Dynamic Range (HDR), Панорама
Светлинен сензор, Сензор за близост (еднакви)Предна камера (8mpx) еднакви!
Процесор P10 lite 2100 MHz, ARM Cortex-A53, 64-битов P9lite 2000 MHz, ARM Cortex-A53, 64-битов, 16 нм
Графичните процесори са еднакви!
Батерите също мисля че бяхва еднакви 3000 мАч
Рам P10 lite 4G P9 3
Подробната информация я описвам поради простата причина че много хора се подлъгват при покупката на P10 lite и то за кво само с една цифра по горе! Характеристиките са еднакви Почти по нищо не се отличават. Който модел да вземеш от двата няма да съжеляваш,Останалите телефони описани просто няма да ги коментирам по съотношение и качество!
Редактирано от PopoFF (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Здравко Павлов написа:

Я пак помисли?...

J7 2016 срещу A5 2016 . 

J7: Basemark OS II: 999 / Basemark X: 11199 , A5:Basemark OS II 2.0: 833 / Basemark X: 4947 .  Кой от двата викаш, е по-мощният? Паметта и на двата е еднаква - 16/2 GB . A5 има Gorilla стъкло, вярно, ама и то се драска, казвам го от опит. Така или иначе протектор е нужен. Също така дисплеят му е FullHD, ама на 5.2" това не е предимство. J7 пък има по-издръжлива батерия, и което е по-важно - сменяема е. Ползвам го вече към 9 месеца, и не помня случай да ми е забил досега, или да ми е направил какъвто и да е друг проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy От доста време все срещам собствениците на устройства да си ги хвалят упорито... Всички тези бенчмаркове и разни стойности са относителни. Батерията също - няма да изкара повече с който и от двата телефона да е! А скенера за пръстов отпечатък в полза на A5 къде е? А сравнението в изработката къде е? Тази евтина пластмаса на J7 хич не е за хвалене...
Бързото зареждане при A5 също не е предимство сигурно и разположението на високоговорителя?
А за дисплея на Sony Xperia XZ Premium с 4K дисплей на 5.4 инча също не е предимство предполагам?
А дисплея на J7 къде е само HD на 5.5' не е недостатък тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

J7 е топ модела на J линията, нормално да е по-добрия, както и A7 пък е топ на A серията. Никак даже не са среден клас според мен, а на долната граница на премиум моделите. Това вече е друга тема. Важното е автора какво ще си избере.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, TheLegendBG написа:

За 577лв купувате A5 2017.

Помислете да добавите 27 лева отгоре, но взимате последния модел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Здравко Павлов написа:

RudeBoy От доста време все срещам собствениците на устройства да си ги хвалят упорито... Всички тези бенчмаркове и разни стойности са относителни. Батерията също - няма да изкара повече с който и от двата телефона да е! А скенера за пръстов отпечатък в полза на A5 къде е? А сравнението в изработката къде е? Тази евтина пластмаса на J7 хич не е за хвалене...
Бързото зареждане при A5 също не е предимство сигурно и разположението на високоговорителя?
А за дисплея на Sony Xperia XZ Premium с 4K дисплей на 5.4 инча също не е предимство предполагам?
А дисплея на J7 къде е само HD на 5.5' не е недостатък тогава?

Обаче да ти призная май е по-добре J7,защото на A5 капака не се отваря и ако стане нещо и не мога да го отворя........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си решаваш. Ние направихме каквото можахме. Щом ще си отваряш телефона всеки ден, взимай го...

Аз моите старите LG G3 и LG G4 като бяха отваряеми съм ги отворил точно по 2 пъти... Да сложа сим картата и да я махна след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Здравко Павлов написа:

Здрасти!

K5 Note има ъпдейт до Android 6.0. Телефона работи много добре, но е много неадекватно направен, дава постоянно някакви бъгове, грешки. Например проблема с 3G-то, което не може да се изключи. 

Майка ми има P10 Lite и няма никакви забележки 2-ри месец. Наистина поиграх си и аз с него и работи повече от перфектно и няма грам замисляне. Аз бих избрал Lenovo Vibe P2 или Moto Z Play ако ми е такъв бюджета, но това си е личен избор. Нямам пристрастия към Samsung, но от опита ми е 8/10 дефектни... Говоря за S7,S6/Edge и от 4-те модела. Главно дисплеите дават дефекти ( розови линии, остават иконите по дисплея, можеш да идеш в Технополис да видиш някой S6, 9/10 са с "татуирани" икони по дисплеите )... Това се дължи на технологията на изработка на Super Amoled дисплеите, можеш да погледнеш в нета. Наистина дисплея на Samsung е с уникални цветове, но ако дефектира през 2 месеца е просто нелепо, а именно такива са случаите, на които съм свидетел при много пазени телефони. Телефонът от тези, който бих наистина ти препоръчал и няма компромис по изработката е P10 Lite според мен. Камерата на A5 2017 ще е по-добра естествено, процесора по-слаб и ще е водоустойчив. P9 Lite 2016 е доста скапан телефон по мои наблюдения за цената си. P10 Lite e с 32 гб и 3 гб рам, което е предимство ако ползваш 2 сим карти ( говоря за вътрешната памет, рам паметта е задължително да е над 2 гб в днешни дни ) 

J7 2016 на хартия е направо смешен в сравнение с другите, така че не бих ти го препоръчал. Доста хора се оплакват също от А5 2016, че бил доста бавен на Андроид 6.0. 

Понеже видях, че някой каза, че между P9 Lite 2016 и P10 Lite нямало голяма разлика - има. Дядо ми има P9 Lite и съм ги сравнявал един до друг, P10 Lite  доста по-добре. Като приоритети бих дал за горната граница на бюджета 

P10 Lite и A5 2017.

Също, че P9 Lite 2017 би забивал е далеч от истината, не е много различен от P10 Lite на параметри, предполагам и на софтуер, а аз имам наблюдения над него, не се замисля и за секунда, пробвал съм го и с няколко игри. Дисплеят му е доста добър като за IPS, по-добър от на P9 Lite. 

Между P8/9 Lite 2017, предполагам за този се говори, известен още като Honor 8 Lite и P10 lite има разлика също - камера, дисплей, изработката на P10 Lite е доста по-добра. 

П.П. Колкото и да са хубави Samsung - ите на пръв поглед при тях най-много проблеми съм видял. Имай предвид, че колкото повече работи дисплеят, толкова по-вероятно е да се развали безвъзвратно, имай го предвид, понеже ако гаранцията ти не е реална ще си останеш със скапан дисплей, а при тях не са малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Здравко Павлов написа:

Ти си решаваш. Ние направихме каквото можахме. Щом ще си отваряш телефона всеки ден, взимай го...

Аз моите старите LG G3 и LG G4 като бяха отваряеми съм ги отворил точно по 2 пъти... Да сложа сим картата и да я махна след това.

Здравко извинявай за последно, но ще ми дадеш ли мнение за телефона Lenovo K6 Note ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш просто да си ползваш телефона и да му се кефиш, а не да се бориш с разни странни дефекти - забравяш за Lenovo! Както и за "специалистите" от горните постове, дето се произнасят за модели, за които само са чели в нета.

Отиди в някой магазин, вземи J7 2016, сложи до него някой Хуйвей, и ги разцъкай, като им настроиш дисплеите на средна яркост. Да видим тогава какво ще избереш :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Ако искаш просто да си ползваш телефона и да му се кефиш, а не да се бориш с разни странни дефекти - забравяш за Lenovo! Както и за "специалистите" от горните постове, дето се произнасят за модели, за които само са чели в нета.

Отиди в някой магазин, вземи J7 2016, сложи до него някой Хуйвей, и ги разцъкай, като им настроиш дисплеите на средна яркост. Да видим тогава какво ще избереш :) .

Наистина, да сложи P10 Lite и ще остане очарован от дисплея ;) Не P8 Lite или нещо подобно. Резолюцията зачиташ ли я изобщо? 720p на 5.5 инчов дисплей? Китайците продават телефони с такива параметри по 100 евра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, TheLegendBG написа:

Здравко извинявай за последно, но ще ми дадеш ли мнение за телефона Lenovo K6 Note ? :D

K6 Note? Ами какво да ти кажа. Като параметри е добър. Мощен е. Ама лично аз бих избегнал да купувам Леново. Просто е малко рисковано да се вземе предвид факта че други модели на Леново са доста дефектни.
п.с. Обаче ти май не знаеш какво искаш? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

K6 Note е с доста слаб процесор. Можеш да погледнеш Xiaomi Redmi Note 4. Тук го има с гаранция .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.