Премини към съдържанието
qnkov

Stream сайтове за качване?

Препоръчан отговор

Търся подобни сайтове като Openload и Stream.moe, с голямо пространство да може да се качват видеа и да имат вграждане код. Openload е добър, но постоянно трият за авторски права, а другия е ограничен до mp4 и 1.8 макс файл ъплоад. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе имаше май някакво сайтче, малко и неизвестно такова... Не знам дали си чул за него. Сигурно не си ... туич ли как беше там... аа да бе, сетих се май как се казваше -> twitch.com 

Авторските права са нещо с което трябва да се съобразяваш винаги. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е. А да попитам, ако имам диск закупен с това, което съм качил, имат ли право да го трият, ако покажа снимка? Смисъл ,веднъж купил нещо, то не остава ли мое и и нямам ли право да го качвам където поискам без да го пипат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, qnkov написа:

Вярно е. А да попитам, ако имам диск закупен с това, което съм качил, имат ли право да го трият, ако покажа снимка? Смисъл ,веднъж купил нещо, то не остава ли мое и и нямам ли право да го качвам където поискам без да го пипат?

Не. Изобщо не стоят нещата така. Има още доста да изчетеш за авторското право. Когато купуваш даден интелектуален продукт (било то музика, игрален филм, компютърна игра и т.н.) ти го купуваш за лично ползване. Когато го използваш с комерсиални цели - (демек искаш да изкарваш пари на гърба на труда на другите, използвайки нещо което те са изработили за целта си) тогава санкциите са жестоки и така и трябва да бъде. Fair Use е все пак нещо което подкрепям и аз, въпреки че когато собственика на правата не се съобразява с това (което е негово право), от там и големите сайтове  блокират съдържанието или приходите от такова, дори и откъса от използвани материали да е незначителен. Пример е политиката на Nintendo спрямо youtube ъплоудърите. Малко над 40% от приходите на този който изготвя 100% от съдържанието трябва да отива в Nintendo. Иначе ножица и клипа е свален или 100% от приходите отиват при тях след оплакването към сайта и после ъплоудъра сам маха клипа за да не работи на 100% за другиго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.