Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, телефонът ми сдаде багажа и съм се насочил към нещо втора ръка до 200-250 лв и съм харесал едно Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime, някой да има такова и да даде някакво мнение. С MIUI 8 Stable е, честно казано предпочитам да му сложа нещо друго, но нямам опит с това. Понеже никога не съм ползвал Xiaomi някой тук да даде някакво мнение за конкретния модел ако има и евентуални дефекти и проблеми, тъй като е без гаранция.

Като друг вариант съм харесал и едно Redmi 3S Pro за малко по-малко пари, но то е доста по-слабо като характеристики, тоест процесора. Знам, че Note 3 Pro Prime е супер на хартия, но реално как е при ползване? 

Също съм харесал и като модел Moto X Play, Lenovo Vibe K5 Note, Lenovo Vibe P1 всичките са с гаранция, но са с по-слаби параметри и са по-скъпи. 

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiaomi правят качествени телефони, а redmi note серията им е най-доброто което предлагат. MIUI8 е перфектна операционна система. И на моя е тази и има всичките екстри дето идват със стоков андроид и малко отгоре, без да товари допълнително. Още повече че се ъпдейтва редовно и много скоро се очаква MIUI 9 (която идва с андроид 7) дето ще бъде инсталирана на почти всички модели на шаоми след ъпдейт. Не знам защо ще искаш да сменяваш ОС, като дори външно като графика изглежда отлично и има 5 вертикални реда с икони. А може да се сложи допълнителен launcher в крайна сметка... Но ти си знаеш сигурно.

Евтината цена на моделите им в сравнение на другите марки идва не от пестене при качеството. Малко е изписано тук и още много в гугъл търсачката. 

Сега... Когато се купува втора ръка винаги трябва да се внимава. Не всяка произведена бройка в света е застрахована от фабрични дефекти, които пък може да се проявят в по-късен етап. Както и си остава времето през което е ползван апарата от други лица преди да стигне до твоите ръце. За това трябва много да се внимава при такава покупка. Теста при доставка от куриер ще ти стигне го толкова да провериш дали тъча реагира има ли петна по дисплея дали работят слушалките и зарядното и толкова. Не е малко, а и трябва задължително да се провери. Но пък няма как да провериш колко ще изкара батерията, а това е един от компонентите дето най-много се влияят от продължителността на ползване. Но както са казали - за толкова пари - толкова. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, eminem_vr написа:

Xiaomi правят качествени телефони, а redmi note серията им е най-доброто което предлагат. MIUI8 е перфектна операционна система. И на моя е тази и има всичките екстри дето идват със стоков андроид и малко отгоре, без да товари допълнително. Още повече че се ъпдейтва редовно и много скоро се очаква MIUI 9 (която идва с андроид 7) дето ще бъде инсталирана на почти всички модели на шаоми след ъпдейт. Не знам защо ще искаш да сменяваш ОС, като дори външно като графика изглежда отлично и има 5 вертикални реда с икони. А може да се сложи допълнителен launcher в крайна сметка... Но ти си знаеш сигурно.

Евтината цена на моделите им в сравнение на другите марки идва не от пестене при качеството. Малко е изписано тук и още много в гугъл търсачката. 

Сега... Когато се купува втора ръка винаги трябва да се внимава. Не всяка произведена бройка в света е застрахована от фабрични дефекти, които пък може да се проявят в по-късен етап. Както и си остава времето през което е ползван апарата от други лица преди да стигне до твоите ръце. За това трябва много да се внимава при такава покупка. Теста при доставка от куриер ще ти стигне го толкова да провериш дали тъча реагира има ли петна по дисплея дали работят слушалките и зарядното и толкова. Не е малко, а и трябва задължително да се провери. Но пък няма как да провериш колко ще изкара батерията, а това е един от компонентите дето най-много се влияят от продължителността на ползване. Но както са казали - за толкова пари - толкова. 

Благодаря за мнението, но и от китаеца са ми пристигали дефектни изделия, така че няма гаранция. Четох, че трябвало да се флашва, защото било омазани Rom-овете на повечето. Не ми е зор да има БГ меню, а да няма бъгове и да работи всичко, дали ще е така с конкретния модел? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Монката написа:

Благодаря за мнението, но и от китаеца са ми пристигали дефектни изделия, така че няма гаранция. Четох, че трябвало да се флашва, защото било омазани Rom-овете на повечето. Не ми е зор да има БГ меню, а да няма бъгове и да работи всичко, дали ще е така с конкретния модел? 

Ако е с глобалния ром нямаш ядове. Другия вариант е китайския ром и тогава ще се мярка тук там и китайски из менюто и ще има няколко ненужни приложения, както и ще трябва да си инсталираш гугъл магазина. Повечето, да не кажа всички дето се продават за европа идват с международния софтуер. А и ако е китайски и решиш все пак да флашваш, най-добре пак MIUI но международния. Ъпдейтваш до последния ъпдейт и имаш и бг менюта. Няма бъгове всичко работи на 6. На моя телефон съм с MIUI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти с какъв си? Кои модели са им сполучливи е важно също, защото чувам много лоши мнение за Ми5. Има и друг вариант, харесал съм и този, но той е доста по-скъп, при него положението как е? Четох, че батерията при снапдрагон процесора държала много повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Монката написа:

Ти с какъв си? Кои модели са им сполучливи е важно също, защото чувам много лоши мнение за Ми5. Има и друг вариант, харесал съм и този, но той е доста по-скъп, при него положението как е? Четох, че батерията при снапдрагон процесора държала много повече.

Моя е MiMax. От алиекспресс за 207 долара. 64Gb и snapdragon 652. Че са много версии. Мога да кажа че съм много доволен, а идвам от s7 edge. Нищо не ми липсва, изключвам качеството на камерата защото не ме вълнува. Батерията държи два дни умерен тормоз и то при 6.4 инча дисплей на HD. Бих посъветвал всеки да го купи :) но е доста голям и не е точно за всеки. Имам приятел с note 4 и няма оплаквания. Това са ми наблюденията. Все пак ако можеш да добавиш малко към бюджета и си избрал шаоми, можеш да хвърлиш едно око в алиекспресс. Новия си е нов. Обикновенно с 1 година международна гаранция и международен софтуер като моя, но това се договаря допълнително с търговеца ако не го пише в обявата. Доставката я чаках 20 дни и извадих късмет та не мина през митницата. Все пак може да се договори с търговеца да декларира пратката за под 15$ и да си сигурен че няма да минава митница и да плащаш ддс. Има тема за алиекспресс във форума ако решиш да го правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчвам направо денонощно през Ebay и Ali-то, но за момента най-скъпото бяха 2 гривни Ми банд 2 за приятел. Как се обслужва гаранционно? Смисъл има Redmi Note 4 в GearBest за 148 евро с Expedited Shipping общо, но ако трябва да платя и ДДС и мито работата става дебела. От HonorBuy е 200 евро с доставката, така че излиза по-добре от Emag да го взема за 430 с гаранция в БГ. При евентуален проблем се изпраща в Китай за моя сметка ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Монката написа:

Поръчвам направо денонощно през Ebay и Ali-то, но за момента най-скъпото бяха 2 гривни Ми банд 2 за приятел. Как се обслужва гаранционно? Смисъл има Redmi Note 4 в GearBest за 148 евро с Expedited Shipping общо, но ако трябва да платя и ДДС и мито работата става дебела. От HonorBuy е 200 евро с доставката, така че излиза по-добре от Emag да го взема за 430 с гаранция в БГ. При евентуален проблем се изпраща в Китай за моя сметка ли?

Гаранцията е от търговеца, а не от производителя. Тя се определя от действащото законодателство в съответната страна. За ЕС гаранционния минимум е 2 години, но това ако търговеца е част от ЕС. Като всеки гаранционен сервиз предполагам че разходите по транспорта се поемат от търговеца. Не знам дали ще се наложи да го пращаш в Китай или в по-близък сервиз или дори в България. Гаранционна карта няма в случая, и слава богу не ми се е налагало да ползвам гаранция в такъв случай. Някой по-запознат нека се изкаже. Все пак чисто нов телефон рядко ще дефектира първата година и то без намеса на потребителя, т.е. така че гаранцията да бъде призната и да бъде извършен ремонт. Не покрива изпускане, намокряне, токови удари и подобни. А както всички знаем ако има белези от изпускане или някакви следи от намокряне, това е основание за отказ от ремонт без значение дали това е причината за повредата. За поръчки под 30лв или еквивалент във валута не се плаща ДДС. За това се договаря търговеца да декларира такава цена на пратката. В алиекспресс е масова практика и дори не се налага да се договаря винаги. Понякога дори е написано в описанието на обявата към продукта. Мито не се плаща за ел. уреди. Моя телефон го декларираха 60$, което означаваше че трябва да мине през митница, но си го взех с лична карта от пощата. Модела е за китайския пазар, което си личи по опаковката, но търговеца е инсталирал международния софтуер и всичко работи отлично. Само дето телефона идва с отворена кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес се мъчих на моя Moto E да му сложа нещо от сорта на Lineage OS 14.1, но изобщо не се получи. При Xiaomi как седи тая работа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам то eminem_vr  е разяснил нещата като цяло. Ама защо искаш да си купиш Xiaomi, като не искаш да ползваш Miui?! Аз съм с Mi4c и нямам оплаквания(всъщност, стоковите мелодии ме дразнят, ама т'ва да му е проблема). Батерията държи 2 дена, като чета доста книга на него. Менютата са много приятни и лесно се настройва всичко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи MIUI 8 е добре? Изглежда ми много грозен и детски софтуера, иначе съм склонен да направя промяна в живота си и да ползвам друг UI освен Vanilla :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Монката написа:

Значи MIUI 8 е добре? Изглежда ми много грозен и детски софтуера, иначе съм склонен да направя промяна в живота си и да ползвам друг UI освен Vanilla :D 

Истината е че шаоми започват бизнеса си като компания която предлага единствено софтуер като продукт - операционната си система MIUI. Печалбите им са толкова добри, че компанията се разраства и стъпва на пазара за хардуер, като целта е отново да се подобряват продажбите на софтуера. Да, главния им пазар е Индия, но това май не е недостатък. Огромен пазар и хората там едва ли са глупаци да си дават парите за нещо некачествено. При положение че MIUI8 всъщност е базирана на android 6, включва в себе си функции които са новите в 7. Казах за допълнителната колона иконки на работния плот, но и в настройките присъстват допълнителни функции. Няма го multiwindow но след месец-два се чака MIUI9 и тази функция ще я има. Моя телефон е модел от 2016 и скоро ще е с андроид 7 благодарение на MIUI. Може да направиш справка по другите марки колко ще имат този ъпдейт. Изобщо не е детска или грозна ОС или други подобни глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, ще се опитам да взема телефона. Нещо специфично за тестване на Redmi Note 3 Pro Prime? Знам, че задължително слотовете за Сим карти и за SD карта трябва да се пробват. Също коя версия трябва да е, за да ми върви всичко у нас ? 

преди 22 минути, eminem_vr написа:

Истината е че шаоми започват бизнеса си като компания която предлага единствено софтуер като продукт - операционната си система MIUI. Печалбите им са толкова добри, че компанията се разраства и стъпва на пазара за хардуер, като целта е отново да се подобряват продажбите на софтуера. Да, главния им пазар е Индия, но това май не е недостатък. Огромен пазар и хората там едва ли са глупаци да си дават парите за нещо некачествено. При положение че MIUI8 всъщност е базирана на android 6, включва в себе си функции които са новите в 7. Казах за допълнителната колона иконки на работния плот, но и в настройките присъстват допълнителни функции. Няма го multiwindow но след месец-два се чака MIUI9 и тази функция ще я има. Моя телефон е модел от 2016 и скоро ще е с андроид 7 благодарение на MIUI. Може да направиш справка по другите марки колко ще имат този ъпдейт. Изобщо не е детска или грозна ОС или други подобни глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Монката написа:

Ок, ще се опитам да взема телефона. Нещо специфично за тестване на Redmi Note 3 Pro Prime? Знам, че задължително слотовете за Сим карти и за SD карта трябва да се пробват. Също коя версия трябва да е, за да ми върви всичко у нас ? 

Последната е MIUI 8.2.3.0 stable. По-нагоре ти ги изброих очевидните неща дето ще гледаш при покупката. Бях забравил за сим картите. И това тествай и виж хваща ли wifi. И това е общо взето. Другото е в божиите ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер е този телефон - ползвам такъв повече от половин година вече и мога да кажа, че от всички 3-4 телефона от тоя клас (китайски за 100-150 $), които са ми минали през ръцете, нямам никакви забележки към Xiaomi-то, освен че на мене лично алуминиевия му корпус доста ми се пързяля в ръцете и не знам кога ще го изпусна. Като качество за тая цена е перфектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.