Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Нужна ми е помощта Ви за избор на нов лаптоп и реших да се посъветвам с Вас за конфигурации . Разполагам с бюджет около 1100 лева които мога да дам за лаптоп. Искам да ми предложите някакъв, който да издържа на тежки програми за програмиране и да издържа игри като CS:GO примерно. Благодаря предварително !

Редактирано от Hadjimehmed Shener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп и тези неща не става за тези пари, виж компютър може, например това. 

Untitled.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефинирай "тежки програми". Ще рендерираш ли? Или само ще разцъкваш игри?

Може би това  Acer Aspire E5-575G но с много условности
- Видеокартата е нисък до среден клас;
- Проца става, ама е орязан 
- Диспея не е лош

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още не знам. Понеже съм приет в Технически университет Варна със специалност Софтуерни и интернет технологии и ми казаха че преподавателите изисквали да имаме програми за програмиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да го мисля за игри няма да стане... Добре е да си разширите бюджета за нещо като това.  И не съдете по това, че е лъскав лаптопа или нещо подобно, притежава сносна видеокарта и мощен процесор, а сглобката и дисплея са добри, всичко под четириядрен процесор за тежки програми ще е проблем. Сестра ми учи нещо подобно и има лаптоп с подобни характеристики, така че като минимум бих казал това.

SSD също е желателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

Както и да го мисля за игри няма да стане... Добре е да си разширите бюджета за нещо като това.  И не съдете по това, че е лъскав лаптопа или нещо подобно, притежава сносна видеокарта и мощен процесор, а сглобката и дисплея са добри, всичко под четириядрен процесор за тежки програми ще е проблем. Сестра ми учи нещо подобно и има лаптоп с подобни характеристики, така че като минимум бих казал това.

SSD също е желателно.

Изключително грешни съвети!

подреди си приоритетите;

1. батерия 

2. дисплей

3. тегло

...

и тогава ще получиш адекватен коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз нямам много опит в тези неща :D искам Вие да ми обясните за батерията, иначе дисплей искам да бъде с хубава резолюция горе долу да е около 18'' , а за тегло също не знам как да преценя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията синко зависи дали одиш ИЗ полето или по гората , трябва да държи повече.Ако си по градо може и по слаба , Оти все се намира каде да завреш краю на жицата ,щепсела де  а не унуй .Екрано е по арно да е матов да не ти развали зъркелетата , че доста има да зубриш .Теглото е според чиляка лек за дребния , и по тежичък за едрия , да се носи по лесно де .Дано съм ти помогнал малко ,но едва ли .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.06.2017 г. в 17:08, Ивайло Костов написа:

Изключително грешни съвети!

подреди си приоритетите;

1. батерия 

2. дисплей

3. тегло

...

и тогава ще получиш адекватен коментар.

Така ли? Да си вземе Ultrabook с Celeron процесорче тогава да видим кои тежки програми по-точно ще подкара като хората ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Монката написа:

Така ли? Да си вземе Ultrabook с Celeron процесорче тогава да видим кои тежки програми по-точно ще подкара като хората ?

И кои са тия тежки програми които ще ползва? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е написал, но под тежки програми аз не разбирам PowerPoint и Excel ;) 

Не знам какъв опит имаш с лаптопи или какъвто и да е хардуер, но по мое скромно мненийце с HD Graphics, а дори GT 740M не може да се играе CS:GO, пък какво остава за програми от процесорче като някой Celeron? На предложеното от мен Lenovo дисплеят е FHD с IPS матрица, теглото е сравнително ниско, а батерията посредствена? Какъв е проблемът? Acer-ът не е нищо особено, но този Asus например ще върши работа за абсолютно всичко. И аз пак не разбрах какъв трябва да е дисплеят специално? Мисля, че IPS матрица е добре за лаптоп, на който ще се работи и играе.

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам все още на какви програми ще работя ,но знам че ще програмирам на C++ и ще ми трябват малко по-тежки програми според мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1260 Lenovo-то би ти свършило работа, всичко друго е компромис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.