Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да си взема един обектив от aliexpress, цената му е ~40 евро. Тоест, трябва да платя ДДС. Знам, че е възможно да кажа на продавача да пише по-ниска стойност, но ако нещо се заядат, къде се плаща това ДДС - правилно ли съм разбрал, че задържат на митница, плащам ДДС и митническа такса и тогава мога да го взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

поща

Please mark over the shipment package a lower price and send it as a gift. Thanks!

Точно за gift-a си мисля, че може да се хванат - не е ли по-добре да пише примерно 10$ и 5$ доставка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Twingo™ написа:

Точно за gift-a си мисля, че може да се хванат - не е ли по-добре да пише примерно 10$ и 5$ доставка?

Всичко са ми пращали като gift с занишена стойност и никога не са ми спирали пратка. (с изключение на един талбет, когато китаеца беше декларирал 60$)

Иначе, това ДДС се плаща в митницата. (помня, че висях с часове и ме препращаха от гише на гише с баща ми, понеже съм нямал 18)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре платете цялата сума и искайте фактура. Ще платите ДДС и мито при вноса, ако задържат пратката. И ще ви искат и фактура, както и доказателство за плащането.

Ако решите да хитрувате може да ви излезе солено, ако задържат пратката. Има случай и в които човек остава с празни ръце. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете ако помолим китаеца да пише примерно "телефон за части" или нещо подобно с цена от 15 долара? Харесал съм си един телефон за малко над 100 долара, което означава, че ще трябва да платя ДДС от порядъка на 40лв. Някой правил ли е подобна процедура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Dislike написа:

А какво ще кажете ако помолим китаеца да пише примерно "телефон за части" или нещо подобно с цена от 15 долара? Харесал съм си един телефон за малко над 100 долара, което означава, че ще трябва да платя ДДС от порядъка на 40лв. Някой правил ли е подобна процедура?

Преди време си поръчах Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Беше 125$. Написа ми го като аксесоари за смартпфон и цена 5$. Взех си го директно от пощата без да плащам нищо.

преди 3 часа, DPanov написа:

По-добре платете цялата сума и искайте фактура. Ще платите ДДС и мито при вноса, ако задържат пратката. И ще ви искат и фактура, както и доказателство за плащането.

Ако решите да хитрувате може да ви излезе солено, ако задържат пратката. Има случай и в които човек остава с празни ръце. 

Нищо няма да ти излезе солено. Просто си представяш извлечението от картата (или каквото ползваш за разплащане) и скрийншот на поръчката, където се вижда продукта и заплатената сума. След това ти смятат ДДС, плащаш си го, дават ти една бележка и отиваш да си го вземеш от гишето на БГ пощи в митницата. 

П.П. Само ще помоля, като нямаш личен опит да не пишеш простотии. Таблета ми беше деклариран като подарък с цена 10$, но все пак го задържаха. Просто представих извлечението от картата ми заедно със скрийншот от Aliexpress-а, платих си ДДС-то и го пуснаха. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с подаръка не е оферта. Те на митницата да не пасат трева, макар че знам, че до преди години е минавал номера. Сега засичат всичко и най-вече телефони без проблем. Мен затова мисълта ми е да се знае, че е телефон, но да пише, че е развален или за части, или нещо подобно. 

Мислех си и като вариант фото рамка примерно, но после разбрах, че успяват да разберат, че е телефон.

Благодаря, това за аксесоари също може да е вариант.

Редактирано от Dislike (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През 1-2 месеца поръчвам телефони (ту на приятел, ту на роднина) и само таблета до сега са ми спирали до митницата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Преди време си поръчах Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Беше 125$. Написа ми го като аксесоари за смартпфон и цена 5$. Взех си го директно от пощата без да плащам нищо.

Нищо няма да ти излезе солено. Просто си представяш извлечението от картата (или каквото ползваш за разплащане) и скрийншот на поръчката, където се вижда продукта и заплатената сума. След това ти смятат ДДС, плащаш си го, дават ти една бележка и отиваш да си го вземеш от гишето на БГ пощи в митницата. 

П.П. Само ще помоля, като нямаш личен опит да не пишеш простотии. Таблета ми беше деклариран като подарък с цена 10$, но все пак го задържаха. Просто представих извлечението от картата ми заедно със скрийншот от Aliexpress-а, платих си ДДС-то и го пуснаха. 

Точно, защото имам опит, написах този коментар. А и е крайно време да сме доволни на достъпно и изгодно пазаруване, а не да се опитваме да прецакваме системата и да мислим как можем да спестим десет лева повече, ама да ни държи влажно всеки ден, докато не получим стоката в ръцете си :) Всеки сам избира как да действа, защото след това си носи и последствията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

ами ако предам фалшива бележка че съм платил митото

всъшност може ли да покажеш бележката как изглежда, че има кандидати да е фалшифицира

Аз преди поръчах нещо обемисто за 40 долара и нямаше проблем, и как е минало без ДДС нямам представа - беше и обемисто и на плика пишеше 1 долар / никой не се усъмни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Без умствен капацитет написа:

ами ако предам фалшива бележка че съм платил митото

всъшност може ли да покажеш бележката как изглежда, че има кандидати да е фалшифицира

Аз преди поръчах нещо обемисто за 40 долара и нямаше проблем, и как е минало без ДДС нямам представа - беше и обемисто и на плика пишеше 1 долар / никой не се усъмни

На бележката има номер печат и подпис от служителя на митницата. Преди да ти го дадат проверяват в системата дали си си платил ДДС-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето дали го задържат или не е малко като при лотария. Аз също обичам да съм изряден и да си плащам всичко, но в такъв случай далаверата изчезва, когато се наложи да платиш ддс+мито. Айде за електронните компоненти няма мито или по-скоро е 0% до колкото знам. Ако се касаеше за 5-10лв едва ли някой щеше да го прави на въпрос, но при мен примерно ще стъпи на 40лв + таксичка в пощата и така. 

niki292002, може ли да споделиш какво точно пишеш в случая за телефон? Смартфон аксесоар за 10 долара. Имам предвид на английскии, че не ми е особено добър и сто процента ще е граматически грешно.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Soviet Soldier
      Винаги около покупка на подобен тип техника се замислям "Какво стана с качествената българска техника от едно време?".

1- Защо не успяхме да съхраним и развием, поне едно предприятие в тази сфера след промените? 

2- Останаха ли изобщо в България производители на такъв тип техника, или практиката да се сглобяват китайски
      боклуци и да се продават, като български продукт е присъща за 100% от нашите "производители"?

3- Кои български производители (ако все още има такива) са ви известни, и какви са вашите мнение и впечатления за предлаганите от тях продукти?
    • от gydi
      Как се използват купоните от aliexpress ?  Как се осребряват? Какви са тия монети които се разменят за купони? Имаш купон но защо не можеш да го използваш?
      Специални купони за какво се използват?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам как стои въпросът с 4г или 3г модемите за Интернет от скоро си взех нетбук но Уай фи не навсякъде има и за това искам да попитам как точно може да полазвам модем и това би ли решило проблема ми с нета.  В смисъл веднъж като си закупя модем от някой  мобилен оператор еднократно ли заплащам за ползването на Интернета или трябва да плащам всеки месец месечна вноска за мобилния Интернетт . 

В
    • от 4i444o4
      Сега има ли ДДС за поръчки от Великобритания?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.