Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да си взема един обектив от aliexpress, цената му е ~40 евро. Тоест, трябва да платя ДДС. Знам, че е възможно да кажа на продавача да пише по-ниска стойност, но ако нещо се заядат, къде се плаща това ДДС - правилно ли съм разбрал, че задържат на митница, плащам ДДС и митническа такса и тогава мога да го взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

поща

Please mark over the shipment package a lower price and send it as a gift. Thanks!

Точно за gift-a си мисля, че може да се хванат - не е ли по-добре да пише примерно 10$ и 5$ доставка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Twingo™ написа:

Точно за gift-a си мисля, че може да се хванат - не е ли по-добре да пише примерно 10$ и 5$ доставка?

Всичко са ми пращали като gift с занишена стойност и никога не са ми спирали пратка. (с изключение на един талбет, когато китаеца беше декларирал 60$)

Иначе, това ДДС се плаща в митницата. (помня, че висях с часове и ме препращаха от гише на гише с баща ми, понеже съм нямал 18)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре платете цялата сума и искайте фактура. Ще платите ДДС и мито при вноса, ако задържат пратката. И ще ви искат и фактура, както и доказателство за плащането.

Ако решите да хитрувате може да ви излезе солено, ако задържат пратката. Има случай и в които човек остава с празни ръце. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете ако помолим китаеца да пише примерно "телефон за части" или нещо подобно с цена от 15 долара? Харесал съм си един телефон за малко над 100 долара, което означава, че ще трябва да платя ДДС от порядъка на 40лв. Някой правил ли е подобна процедура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Dislike написа:

А какво ще кажете ако помолим китаеца да пише примерно "телефон за части" или нещо подобно с цена от 15 долара? Харесал съм си един телефон за малко над 100 долара, което означава, че ще трябва да платя ДДС от порядъка на 40лв. Някой правил ли е подобна процедура?

Преди време си поръчах Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Беше 125$. Написа ми го като аксесоари за смартпфон и цена 5$. Взех си го директно от пощата без да плащам нищо.

преди 3 часа, DPanov написа:

По-добре платете цялата сума и искайте фактура. Ще платите ДДС и мито при вноса, ако задържат пратката. И ще ви искат и фактура, както и доказателство за плащането.

Ако решите да хитрувате може да ви излезе солено, ако задържат пратката. Има случай и в които човек остава с празни ръце. 

Нищо няма да ти излезе солено. Просто си представяш извлечението от картата (или каквото ползваш за разплащане) и скрийншот на поръчката, където се вижда продукта и заплатената сума. След това ти смятат ДДС, плащаш си го, дават ти една бележка и отиваш да си го вземеш от гишето на БГ пощи в митницата. 

П.П. Само ще помоля, като нямаш личен опит да не пишеш простотии. Таблета ми беше деклариран като подарък с цена 10$, но все пак го задържаха. Просто представих извлечението от картата ми заедно със скрийншот от Aliexpress-а, платих си ДДС-то и го пуснаха. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това с подаръка не е оферта. Те на митницата да не пасат трева, макар че знам, че до преди години е минавал номера. Сега засичат всичко и най-вече телефони без проблем. Мен затова мисълта ми е да се знае, че е телефон, но да пише, че е развален или за части, или нещо подобно. 

Мислех си и като вариант фото рамка примерно, но после разбрах, че успяват да разберат, че е телефон.

Благодаря, това за аксесоари също може да е вариант.

Редактирано от Dislike (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През 1-2 месеца поръчвам телефони (ту на приятел, ту на роднина) и само таблета до сега са ми спирали до митницата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Преди време си поръчах Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Беше 125$. Написа ми го като аксесоари за смартпфон и цена 5$. Взех си го директно от пощата без да плащам нищо.

Нищо няма да ти излезе солено. Просто си представяш извлечението от картата (или каквото ползваш за разплащане) и скрийншот на поръчката, където се вижда продукта и заплатената сума. След това ти смятат ДДС, плащаш си го, дават ти една бележка и отиваш да си го вземеш от гишето на БГ пощи в митницата. 

П.П. Само ще помоля, като нямаш личен опит да не пишеш простотии. Таблета ми беше деклариран като подарък с цена 10$, но все пак го задържаха. Просто представих извлечението от картата ми заедно със скрийншот от Aliexpress-а, платих си ДДС-то и го пуснаха. 

Точно, защото имам опит, написах този коментар. А и е крайно време да сме доволни на достъпно и изгодно пазаруване, а не да се опитваме да прецакваме системата и да мислим как можем да спестим десет лева повече, ама да ни държи влажно всеки ден, докато не получим стоката в ръцете си :) Всеки сам избира как да действа, защото след това си носи и последствията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

ами ако предам фалшива бележка че съм платил митото

всъшност може ли да покажеш бележката как изглежда, че има кандидати да е фалшифицира

Аз преди поръчах нещо обемисто за 40 долара и нямаше проблем, и как е минало без ДДС нямам представа - беше и обемисто и на плика пишеше 1 долар / никой не се усъмни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Без умствен капацитет написа:

ами ако предам фалшива бележка че съм платил митото

всъшност може ли да покажеш бележката как изглежда, че има кандидати да е фалшифицира

Аз преди поръчах нещо обемисто за 40 долара и нямаше проблем, и как е минало без ДДС нямам представа - беше и обемисто и на плика пишеше 1 долар / никой не се усъмни

На бележката има номер печат и подпис от служителя на митницата. Преди да ти го дадат проверяват в системата дали си си платил ДДС-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето дали го задържат или не е малко като при лотария. Аз също обичам да съм изряден и да си плащам всичко, но в такъв случай далаверата изчезва, когато се наложи да платиш ддс+мито. Айде за електронните компоненти няма мито или по-скоро е 0% до колкото знам. Ако се касаеше за 5-10лв едва ли някой щеше да го прави на въпрос, но при мен примерно ще стъпи на 40лв + таксичка в пощата и така. 

niki292002, може ли да споделиш какво точно пишеш в случая за телефон? Смартфон аксесоар за 10 долара. Имам предвид на английскии, че не ми е особено добър и сто процента ще е граматически грешно.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.