Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми някоя точна програма за пресмятане, защото уиндоуската смята грешно. Искам програмата да може да пресмята проценти и корен квадратен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, peppone1 написа:

Здравейте, трябва ми някоя точна програма за пресмятане, защото уиндоуската смята грешно. Искам програмата да може да пресмята проценти и корен квадратен.

Кое смята грешно?
В C++ за корен квадратен има функция sqrt. Какво мислиш, че ползва всеки калкулатор?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата смята грешно, например като събера две числа и после ги разделя на друго, дава грешен резултат.

Къде е тази функция sqrt ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата смята грешно, например като събера две числа и после ги разделя на друго, дава грешен резултат.

Къде е тази функция sqrt ?

Кои са тия числа? Къде е функцията в програмният език C++? В библиотеката "math"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ти разбрах. Има ли някаква работеща програма или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, peppone1 написа:

Нищо не ти разбрах. Има ли някаква работеща програма или не?

Питам те къде намираш грешка. И ти обяснявам, че повечето програми са писани на базата на C/C++ и използват една и съща функция в езика. Ако има грешка, трябва да я има във всяка програма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Каквото и число да събера и после като го разделя на друго, дава грешно число. Например 10+6/2=13, което е сметнато по обратен ред, при условие че има скоба, като 10+(6/2)=13. Искам да може да пресмята корен и проценти и нищо повече.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ь

преди 5 минути, peppone1 написа:

Например 10+6/2=13

Това е правилно. Сигурно искаш да сметнеш (10+6)/2=? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и число да събера и после като го разделя на друго, дава грешно число. Например 10+6/2=13. Искам да може да пресмята корен и проценти и нищо повече.

Грешката е в теб. Превключил си в science режим, но не виждаш, че няма скоби. Това се учи в началното училище. Приоритетът на операциите е първо умножение/деление, а после събиране/изваждане. Калкулаторът извършва първо операцията с по-голям приоритет. Ти пишеш грешно и проблемът не е в калкулатора.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Досетих се че смята с невидими скоби. Превключих го в разширен режим, защото мислех че там ще има корен, а то е било sqrt в стандартния режим, но защо коренът не е обозначен както в стандартната формула във всички Елки? А процентите не ги смята директно както на стандартните Елки, а трбва да потърждавам с равно.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потвърждаванет с = е за да се потвърждава приорите на операция (разбирай скоби.
Ползвай екселска таблица да си пишеш формулите, щом използването на = ти е проблем за задаване на приоритети.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.