Премини към съдържанието
ivaylo-85

Програма за търсене на думи в "резултати от търсенето"

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам множество съдебни решения само с текст (без изображения), които са в отделни файлове в word. Принципно не е проблем текстът да бъде обединен в един файл или в друг формат. 

Решенията са по определени правни въпроси и ми е необходимо да филтрирам само някои от тях, преди да започна да преглеждам едно по едно самите решения. За целта искам да търся по определена дума или думи. Това знам, че може да го правя и със search полето в windows explorer или с програми, които се инсталират, например the file seeker.

Проблемът ми е, че след като веднъж съм въвел дума и са ми излезли резултатите с файловете, в които е открита думата, не знам как и дали е възможно да търся отново по ключова дума в самите резултати, и то не еднократно, а повече от веднъж. 

Например: имам база данни с 200 решения и искам да търся по думата "автомобил", при което ми се показват 50 файла, в които се съдържа тази дума. Сега обаче искам да търся само в тези 50 файла дума "Шкода" и не знам как. Ако е необходимо, бих искал след като филтрира от тези 50 файла, например 20 резултата, в тях отново да търся по думата "Фабия" и т.н. По сходен принцип е възможно да се търси в правно-информационните системи, но аз искам да си търся от моя база данни с решения, която предвиждам с времето да нараства.

Питах един приятел, който се занимава с ms access, но ми каза, че тази програма е подходяща за масиви с информация от цифри, но не и за огромен обем от информация от текст. 

Опитах се да открия нещо в Гугъл, но си признавам, че дори ми е трудно да си представя какво точно ми трябва и затова искам да ви питам вас за някакви идеи ? Има ли някакви програми, които могат да изпълняват такива по-сложни търсения или пък нещо на принципа на ms access или exel, в което да си създам подобна търсачка? Благодаря предварително на всеки, който вземе отношение !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 11/06/2017 в 11:09, ivaylo-85 написа:

Здравейте,

Имам множество съдебни решения само с текст (без изображения), които са в отделни файлове в word. Принципно не е проблем текстът да бъде обединен в един файл или в друг формат. 

Решенията са по определени правни въпроси и ми е необходимо да филтрирам само някои от тях, преди да започна да преглеждам едно по едно самите решения. За целта искам да търся по определена дума или думи. Това знам, че може да го правя и със search полето в windows explorer или с програми, които се инсталират, например the file seeker.

Проблемът ми е, че след като веднъж съм въвел дума и са ми излезли резултатите с файловете, в които е открита думата, не знам как и дали е възможно да търся отново по ключова дума в самите резултати, и то не еднократно, а повече от веднъж.

Grep for Windows

Може би е недостатък, че се работи в конзола, но предимството е в неговата гъвкавост.

Възможно е резултатите от търсенето да се запазват в отделен файл и след това да се прави ново търсене в тях. също така е възможно да търси и в множество от файлове.

Също така може би ще се наложи конвертирането на файловете от word в чист текст.

Друг избор е да разгледаш настройките на командата find от Windows. Тя също търси ключова дума във файл или множество от файлове.

Редактирано от Charlie Silverthorne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.