Премини към съдържанието
BlazzgroM

Проблем със отваряне на банкова сметка в Англия

Препоръчан отговор

Здравейте  ! От около 3 месеца съм в Англия , Манчестър и все още не мога да си изкарам банкова сметка . Имам всички необходими документи, но когато им ги връча казват , че доказателството ми за адрес не можели да го приемат понеже тая агенция която държи къщите в Манчестър я нямало записана в компютрите им .

Казаха ми да отида при работодателя си и да искам Letter from employer, дори написаха на един лист какво трябва да съдържа това писмо . Аз понеже рабтоя с агенция отидох при агенцията и те ми извадиха, но банките пак не го приемат . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А работодателя ти може ли да го попълни този letter from employer?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Заплата взимал ли си тия 3 месеца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И какво точно им даваш за доказателство за адрес ми е интересно?? 

Казваш агенция някаква държала къщите в Манчестър, която я нямало в компютрите им?? Каква връзка има кой държи къщите с компютрите им ако имаш договор за наем официално подписан от някого ?

В Англия доказателство за адрес е или договор за наем , или някакви сметки на твое име на даден адрес, а също така може и да е примерно английска шофьорска книжка с даден английски адрес на твое име ...

Абе мътна ми се вижда нещо ситуацията ти, обясни по подробно за да получиш по добър съвет  как да си отвориш банкова сметка ...

А иначе става и с писмо от работодател, което трябва да отговаря на определени изисквания, явно или нещо агенцията ти не е написала както трябва , или самата агенция нещо е съмнителна на банката.. 

А остава и вероятност разбира се, самата банка да си е завишила изискванията, тогава отиди да пробваш в други банки , поне такива има бол...

П.С М/у другото писмото за NIN  напълно може да служи като доказателство за адрес ...понеже е от официален източник...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой запознат да ми обясни за работа в Шотландия- верно ли съм разбрала:

1.да почнеш работа ти искат банкова сметка.

2.за да ти направят банк сметка ти искат договор за наем

Синът ми ще живее на първо време при познати.това значи ли,че няма да му дадат банк.сметка и няма да може да почне работа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

искам да споделя с вас моето мнение и опит с картата която Monese предлага. Аз чух за нея от един приятел които е ползвал от дълго време и е останал доволен, както и аз вече е ползван от месеци и съм също така доволен. Тази карта е много подходяща за новодошлите в Англия, защото за разлика от Английските банки Monese улесняват процедурата, защото ще ви искат само да снимате личната си карта и паспорта си и трябва да изчакаш 3 дни за да си я получиш по пощата, аз и за толкова дни си получих моята. 
Преди всичко трябва да изтеглите Monese app на смартфона си и да се регистрирате, ще получите еднократен подарък от £5 която ще ви бъде внесена в новата карта когато има направен превод от £10 или повече в нея ако въведете този код /P9C2JFGH/ когато се регистрирате и дефакто  получавате тези £5 в новата си карта като подарък.
Всичко останало което искате да знаете за картата е подробно описано и може да прочетете в app на Monese.

Опитайте и сами се уверете, нищо не губите.

Monese Ltd (“Monese”) е компания, регистрирана в Обединеното кралство с номер на дружеството 8720992 и бизнес адрес 85 Great Portland Street, London, W1W 7LT.
Тел. Номер - +441706304001

Успех на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.