Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам някой може ли да ми помогне да подкарам този принтер ricoh aficio sp1000sf. Пробвам се от няколко дена с различни драйвери и какво ли още не, но резултата е отрицателен. Операционната ми система е windows 7 64. Благодаря предварително за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 1 час, pavkata написа:

Здравейте, искам да попитам някой може ли да ми помогне да подкарам този принтер ricoh aficio sp1000sf. Пробвам се от няколко дена с различни драйвери и какво ли още не, но резултата е отрицателен. Операционната ми система е windows 7 64. Благодаря предварително за помощта!

Това пробва ли?  http://support.ricoh.com/bb/html/dr_ut_e/re2/model/sp1000/sp1000.htm

Снимка008.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пробвах и това. Дава възможност да инсталира драйвер и софтуер, за принтера, но стига до средата на инсталацията и дава грешка от рода на нещо че не се поддържа и ме изхвърля от инсталацията. Инсталирах подобно, което е ...CS Pro LL2, но може би е много ново софтуер и не разпознава принтера. Има ли някакъв софтуер, който може да ми помогне да дръпна точният драйвер. Не знам какво да направя!

Още когато вляза на сайта на Ricoh за драйвер и ми изписва,че операционната система не се поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 часа, pavkata написа:

Да, пробвах и това. Дава възможност да инсталира драйвер и софтуер, за принтера, но стига до средата на инсталацията и дава грешка от рода на нещо че не се поддържа и ме изхвърля от инсталацията. Инсталирах подобно, което е ...CS Pro LL2, но може би е много ново софтуер и не разпознава принтера. Има ли някакъв софтуер, който може да ми помогне да дръпна точният драйвер. Не знам какво да направя!

Още когато вляза на сайта на Ricoh за драйвер и ми изписва,че операционната система не се поддържа.

Павка!

Погледни в Контрол панел-Инсталирани програми, коя версия на  Микрософт Нет Фрамеворк имаш инсталирана.. Трябва да е поне 4.6.2. Ако е по малка , за да инсталираш тази версия трябва първо да си обновиш Интернет Ехплорера до версия 11 за да можеш да качиш Фрамеворка (4.6.2 или по голяма - 4.7)Задължително ще ти поиска рестарт за асоцииране на софтуера с операционната система и след това опитай тази процедура за която писа. Не искам да те обидя, но дано операционната ти система не е самоделка. Гледам, че си стара пушка и вярвам, че тези работи са ти ясни. Няма начин нещо публикувано от съпорта на фирмата за изделието, което имаш да не може да се инсталира.Другият начин е : От там, от където си купил принтера, да ги попиташ за драйвери за модела и начин на инсталация.И задължително да си сигурен във интерфейсният кабел между компа и принтера. За друго поне за сега не се сещам. Пиши за резултата ако обичаш. Поздрави и успех ти пожелавам!

ScreenShot006.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Нищо чудно да е този. Гледам разлика от около 50 мегабайта в двата, но все пак това е комбинирано устройство и е съвсем възможно. Аз забравих да го посъветвам да прегледа оригиналната документация на принтера изтеглена от  съпорта. Там със сигурност е описан начина, методиката и всичко останало, както и последователността за инсталация на драйверите. Имах подобен случай на инсталация на мултифункционално такова устройство , но от друга фирма. Като спазвах точното описание и посочените драйвери, инсталацият мина успешно. Отново ставаше въпрос за Win 7 64 bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.