Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам един въпрос, тъй като ми стана адски странно защо така се получава с програмата. Наскоро е инсталирах на служебния си лаптоп. След което инсталирах гугъл хром. Но после реших да мина на Опера браузъра. След като по нормалния ред деинсталирах прогрмата от компютъра, всичко е нормално, но когато отворя програмата CCleaner, в нея продължава да стой браузъра Хром, а дефакто вече е деинсталиран от лаптопа ми. Идей как да премахна това нещо, за да не продължава да стой ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи темата ти трябваше да бъде "Въпрос относно деинсталиране на Google Chrome" или нещо от сорта ;) 

Ползвам продуктите на Google, но предпочитам да не инсталирам нищо тяхно на компютъра, Android ми е достатъчен... Малко са като вирус - трудни за деинсталиране и винаги оставят следи, нахални и упорити, особено хром. Стартират се с компютъра, следят и слухтят. В Google можеше да напишеш "how to uninstall chrome completely" и нямаше да има нужда от тема. Ти как деинсталира? Сложи ли чавка на "Also delete your browsing data"? Но, както може и да се очаква, дори това не е достатъчно, трябва да се влезе в юзър -> ап дата -> локал -> гугъл, както и в програм файлс. След това в регистрите също се чисти, но предполагам, CCleaner би трябвало да се справи. И на служебна машина, по-добре ползвай портативна Опера (по време на инсталацията в разширените настройки има опция за това. Има си и портативен CCleaner. Аз и на моите си компютри така ги ползвам, па какво остава за служебен ако ползвах.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти пречи, нека си стоЙ :mad: . 

Пък щом толкова искаш - деинсталирай CCleaner-а, и го инсталирай наново.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, KnoX написа:

но когато отворя програмата CCleaner, в нея продължава да стой браузъра Хром, а дефакто вече е деинсталиран от лаптопа ми. Идей как да премахна това нещо, за да не продължава да стой ?

Нали CCleaner е чистач! Какъв чистач си сложил, след като не може да ти почисти?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как какъв - добър чистач! Запомнил е, че трябва да следи дали Chrome оставя боклуци след себе си, дори и след като вече е деинсталиран.

А на автора на темата явно това много му пречи ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, KnoX написа:

След като по нормалния ред деинсталирах прогрмата от компютъра,

интересно, след като имаш чистач, защо си деинсталирал по "нормалния" начин?!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Останал е некой регистър или някоя скрита папка, за това CCleaner показва, че браузера не е разкаран.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Eclipse2G написа:

Останал е некой регистър или някоя скрита папка, за това CCleaner показва, че браузера не е разкаран.

След кого? След CCleaner?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

След кого? След CCleaner?

До колкото разбирам, автора не е ползвал CCleaner за да премахне Хрома. Само е видял, че там е останал браузера.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова коментари, а един от тея коментари не успя да ми помогне . Не искам чрез CCleaner да деинсталирам Хром браузъра. Когато ползвах браузъра Хром, той беше в "Приложения" на CCleaner и мога да избирам с тикчета какво да почиста "запазени пароли" , "бисквити и др." подобни опций. Обаче преди два дни деинсталирах Хром браузъра ! И сега когато отворя CCleaner, продължава да стой в "приложенията" на програмат CCleaner. След като вече е деинсталиран с тула на самата програма Хрома, защо отново се показва в CCleaner ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KnoX написа:

Толкова коментари, а един от тея коментари не успя да ми помогне . Не искам чрез CCleaner да деинсталирам Хром браузъра. Когато ползвах браузъра Хром, той беше в "Приложения" на CCleaner и мога да избирам с тикчета какво да почиста "запазени пароли" , "бисквити и др." подобни опций (това ще да е някой римски император - Опций). Обаче преди два дни деинсталирах Хром браузъра ! И сега когато отворя CCleaner, продължава да стой в "приложенията" на програмат CCleaner. След като вече е деинсталиран с тула на самата програма Хрома, защо отново се показва в CCleaner ?

Значи, всички останали, без един, са ти помогнали... Кой не е успял да помогне? Да бе написал, то не че не стана ясно, каква е компютърната ти грамотност, тоест, как да бъдат написани обясненията. Би трябвало да споделиш, но не половинчато, какво точно си направил. Ако не си махнал тикчето за което стана дума по-горе, нормално е да ти седи Хрома като програма. Това е, за да може, ако пак го инсталираш, да ти пази старите настройки. Дори не каза как си деинсталирал - през Хром ли, през CCleaner ли. "Тула на самата програма Хрома" - отново двусмислица, защото не става ясно за коя програма говориш - деинсталираната или чистача. Тула на Хром или тула на CCleaner за който е темата. Ползвай предложеното от ExaFlop тулче. Аз Хром нямам инсталиран и не ползвам, иначе да ти напиша подробни инструкции, придружени с обяснения "защо" и "Как", но мисля, че до момента имаш достатъчно материал за размисъл. Поне напиши, ползва ли чистача за регистрите на CCleaner или още по-добре, дай скрийншотове да се ориентираме сами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KnoX написа:

Толкова коментари, а един от тея коментари не успя да ми помогне . Не искам чрез CCleaner да деинсталирам Хром браузъра. Когато ползвах браузъра Хром, той беше в "Приложения" на CCleaner и мога да избирам с тикчета какво да почиста "запазени пароли" , "бисквити и др." подобни опций. Обаче преди два дни деинсталирах Хром браузъра ! И сега когато отворя CCleaner, продължава да стой в "приложенията" на програмат CCleaner. След като вече е деинсталиран с тула на самата програма Хрома, защо отново се показва в CCleaner ?

Както писах преди -  останал е някой регистър и/или скрита папка и за това CCleaner отчита браузера. Порови се в скритите папки и потърси из регистъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, RudeBoy написа:

Ами как какъв - добър чистач! Запомнил е, че трябва да следи дали Chrome оставя боклуци след себе си, дори и след като вече е деинсталиран.

А на автора на темата явно това много му пречи ...

Само дето е редно след деинсталиране да се почисти, а да се помни какво е имало в системата..
Освен това хром си има фирмена чистачка за остатъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от invinoveritas
      Здравейте,имам някъкъв телефон UTOK 40 ,произведен в Румъния и внесен от там.
      Някой ползвал ли е подобен....
      С Андройд система 4.4.2
      Интресува ме как да премахна румънските заводски приложения,които не са ми нужни.....
    • от Rafaela_k
      Зравейте, Приятели. 
      Търсих подходяща тема, но се оказа, че няма, или поне аз не намерих.
      Затова създавам тази тема, като се надявам да получа и съвети и да споделя интересните приложения, които съм намерила.
      Така приложения за: 
      - Чат - Imo чат - мисля, че е с индийски произход, има безплатни стикери, които са в пъти повече от на Вайбъра, иска нормални разрешения, вкл. и за поканата на приятелите от телефонният списък, (т.е. може да си избереш на кого да пратиш покана), можеш да се обадиш по интернет, да запишеш и пратиш гласово съобщение, да звъннеш за видио разговор. И най-готиното - докато отсрещната страна ти пише, се вижда буквално какво ти пише, още преди да ти го е пратил. Още по-готиното е, че не ти дава местоположение. От време на време пуска по една реклама, която излиза на екрана, но толкова харесвам това приложение, че ги преглътвам  да си направиш профил със снимка и корица, да си запишеш име, каквото желаеш. Особеното е, че винаги трябва да е актуализирано до последната версия, за да се виждат писанията на отсрещната страна. А, да- теб също те виждат докато пишеш  и ако спреш насред изречението, винаги можеш да очакваш питане - Какво става?
      - Браузер - Brave -  допадаше ми страшно много последните три месеца. Но понеже търся все нещо по-добро за браузер, в момента също търся  и очаквам предложения.
      - Prawata mi- харесвам приложението, защото е типично бг - съобразено с българското законодателство, винаги успявам да намеря каквото ми трябва, обяснено на прост език
       Това което търся е приложение за блокиране на номера. Блек лист не се разбира с моя Андроид (не знам защо)
      Единствената опция, която имам на телефона си, е да пренасочвам обаждането на запаметен номер към гласова (ест. несъществуваща) поща. В момента в който изтрия номера, той се освобождава от пренасочването и отново може да ми звъни.
      Търся и предложение за браузер, тъй като дори и на Опера ми излизат онези "примамливи" съобщения за чат с непозната красавица. На brave не ми излизаха, но последният месец ми отваря съобщения за заразен телефон, което ми е много противно. То верно, че са само две за цял месец, по-точно за последните три месеца, но все пак не искам да чакам да станат по-чести.
      Също така издирвам отчаяно и приложение, което да ми попречи да бъда следена. Говоря за бившето ми гадже, което не може да преглътне, че живея без него.  Абсолютно сигурна съм, че е така, колкото и параноично да ви звучи. 
      Очаквам предложения за приложения. Ако има друга такава тема, актуална, се извинявам и ще се присъединява към нея.

• от vankata4
      Здравейте! 
      Знаете ли някакво приложение чрез което да се контролира автофокуса или въобще някакъв начин за това? 
      п.с ако знает някфи яки андроид приложения за камера или обработка(като това--> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.lrmobile), споделяйте - много ще се радвам . 
    • от Стоян Христов
      Здравейте. Моля да кажете любимите приложения, които имате на смартфона си. Благодаря.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.