Премини към съдържанието
BojidarSK

1070 и 1080 на почти една и съща цена. Има ли причинa поради която да не си взема 1080 вместо 1070?

Препоръчан отговор

Става въпрос за ето тези карти като разликата в цената е по-малко от 20 лева, но 1070-ката е изчерпана, а 1080-ката не е. Също така забелязвам че има 1080-ки които са по 100-200 лева по-скъпи, каква е разликата между тях и тази която имам предвид?

1070 - https://www.vali.bg/bg/product/8567/Видео-карта-ASUS-ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING-8GB-GDDR5-256-bit-DVI-D-HDMI-Display-Port

1080 - https://www.vali.bg/bg/product/6445/Видео-карта-GIGABYTE-GV-N1080G1-GAMING-8GD-8GB-GDDR5-256-bit-HDMI-DisplayPort-DVI-D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на 1070 последно време е абсурдно висока. Вероятно причината е голямото търсене поради копане на крипто валути. Разликата в цените обикновено опира до марката и до качеството на охлаждането на картата. Доста често ASUS и EVGA картите са по-скъпи от съответните на Gigabyte. Аз лично не виждам причина да не се вземе 1080 в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предположих че това е причината поради която цените са толкова близки една до друга. Между другото, забелязах че тези 1070ки и 1080ки са с 256 битова шина, а пък старата ми 780 която изгоря беше с 384 или нещо подобно. Каква е причината новите карти да са с по-малка шина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвременните карти имат по-висока честота на паметта и нямат нужда от по-широка шина. 1080 достига 320 GB/s доката 780 е 288 GB/s. E все пак има карти като 1080 Ti, където все пак има по-широка шина, но те са най-високият клас.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за 200лв. отгоре ще си вземеш 1080 Ti.
1050 Ti, 1060(на някоя по-нормлна цена), 1080 и 1080 Ti (в долния ценови диапазон) са единствените карти за гейминг, които си заслужават в момента.

Иначе 1080 можеш и по-евтино да намериш.

Редактирано от M4R1Y4N (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.