Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, ще ми се да си направя подобна програмка като Google Drive, но да използвам личният си FTP сървър. Знам, че има програми като FileZilla, TC (Total Commander) и други, но самите програми не са ми удобни, свикнал съм си с Windows Explorer-а.
Та, дали ще е много трудно да се направи това нещо? За тези, които не са работили с Google Drive, представлява софтуер, който се свързва с Google акаунта ти и ти създава нещо като Cloud папка на компютъра, когато качваш нещо в тази папка всичко отива в Google Drive акаунта ти, т.е от там ако си го сложиш на другият компютър всичко се синхронизира и си имаш файловете и на него (буквално Cloud). Моята цел е да си направя подобна програмка, но да използвам FTP сървърчето си, като вместо email и парола, да използвам името на потребителя и паролата от FTP сървъра. FTP сървъра се държи на Ubuntu Server 14.04 LTS, използвам vsftpd, но това от значение ли е? Програмата ще се използва на Windows, т.е няма ли начин просто да се симулира тази папка и да се свързва с FTP-то? Главно пиша на C++, имам що-годе някакви познания и мисля, че ще се оправя с помощта на "чичко Google". Мисълта ми е, ако може да ме насочите какво точно да използвам и как да го направя, предполагам ще се наложи първо да направя някакъв вид FTP Client?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Second to none написа:

А нужно ли ти е да пишеш такава програма?

http://www.thewindowsclub.com/map-an-ftp-drive-windows

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, flare написа:

А нужна ли ти е такава програма?

http://www.thewindowsclub.com/map-an-ftp-drive-windows

Супер, благодаря ти много, не ми се беше налагало да използвам тази функция на Windows, дори ако трябва да бъда честен не знаех, че и съществува. Благодаря ти много отново. Проблемът е решен.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.