Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Продадох си лаптопа и е време да си взема настолна машина. Бюджета е 1000лв. Ще се ползва за игри предимно. Не държа да е Intel cpu и nvidia карта. Искам най-заслужаващо парите си. Монитор засега имам един стар 23" с 1680х1050 ,но ще се смени възможно най-бързо с FHD. Та бюджета е само за компютъра. Нещото на което държа е SSD 120GB за C: и другия hard може и 500гб да е (имам едно старо Hitachi 500gb с 7200rpm, та ще сложа него ако се наложи повече памет). Друго което може да не се включи в конфигурацията е DVD записвачка (вкъщи се разнася една ако ми потрябва).

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение без HDD и малко над бюджета, за да отговаря поне малко на изискванията за конфигурация за игри:

ASROCK B250M HDV LGA1151
8G DDR4 2400 ADATA
ADATA SSD Ultimate SU800 128GB 3D NAND
Zalman Case ATX Z1 USB3.0
Intel Pentium G4600 3.60GHz 3MB LGA1151
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR
ASUS ROG STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Обща стойност - 1 082.79 лв. с ДДС

Щом имаш диск и записвачка, няма нужда да орязваме от и без това слабите компоненти заради нови такива.

http://nikem-bg.net/cart/57657p1r56947p1r57537p1r55002p1r57762p1r2088p1r57599p1rf.html

Друг вариант е, да се вземе втора ръка работна станция с i5-2400 и да и се добави RAM, SSD и по-добра нова видеокарта. Това излиза около 940лв. крайна цена, с включен 500GB HDD и без записвачка /има останал достатъчно от бюджета за нова записвачка, ако се налага/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD RYZEN 3 1200, 4C/4T, up to 3.40Hz, AM4, with Wraith Stealth cooler

SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W

MSI 4096M GTX1050Ti, GTX 1050 Ti GAMING 4G PCI-E 3.0

ZALMAN ZM-T3, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU

MSI B350M PRO-VDH, B350, DDR4 3200(O.C)+/1866, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, USB 3.1, AM4

KINGSTON 2 x 4GB DDR4 2666MHz HyperX FURY, CL15

Крайна цена 1 022,36 лв.

Защо ти е SSD? Ако ще ползваш компютъра само за игри, единствено само от ползва ще ти е SSD-то при стартирането на операционната система. Според мен е доста голяма глупост да слагаш SSD на по-бюджетна конфигурация, нищо против - лично мое мнение.
По-добре сложи някой по-хубав компонент, вместо да си вземаш SSD. Може би ще има малко разлика при браузването, но и това може да се преживее.
След малък overclock на процесора и паметта, този G4600 остава назад в класацията..

Сам си прецени кое ти е приоритет. Поздрави. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ще използвам темата за да питам и аз нещо значи от доста време се мисля за бюджетна конфигурация предимно за игри на "medium" и съм се спрял на следната конфигурация Intel Pentium G4560 + GTX 1050 TI,но не мога да преценя какво дъно и захранване да си взема.Не държа да ъпгрейдвам конфигурацията,нито да я клоквам и също така не искам да има 4 слота за RAM мисля,че 2x8 ще са ми достатъчни също така ако може да ми предложите кутия без прозорци и без светещи вентилатори, само държа да си има USB отпреде за да мода да си слагам Flash-ка и Controller-и за игри,защото от време на време играем със брат ми на коли и футбол заедно...Също така незнам какво захранване да си взема,навсякаде във Youtube предлагат EVGA 430 +80 някакво си а аз си харесвам Seasonic и Fortron.Та въпросът ми е на базата на G4560 + GTX 1050 TI и изискванията ми за дъно и кутия каква конфигурация бихте ми препоръчали.Мерси предварително,дори и да не ви се занимава да ми отговаряте пак благодаря...Ще се опитам сам да си избера частите,но тъй като са ми слаби познанията ме е страх да не би частите да са несъвместими...Също да ви кажа монитора който съм си избрал ще е LG 24MP68VQ-P малко е старичък,но около 300лв това е което ми харесва най-много и няма да е друг освен този :).

Редактирано от Niki Niksan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G4600 е на същата цена в момента така че гледай него. Най-евтиното дъно с B250 чипсет което е налично. Два слота са достатъчни ако взимаш модул от 8ГБ.

Може да обмислиш и по-евтина видеокарта особено щом монитора е с freesync. http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-PULSE-RX-560-4G-GD5-BULK/description.html

Между другото моделите с цифрата 8 (MP48,58,68,88) са последните така че няма нищо старо в монитора.

http://nikem-bg.net/cart/57762p1r56947p1r57657p1r53749p1r55049p1rf.html

Изводите на кутията са отпред а не отгоре или отстрани няма прозорец и светещи вентилатори.

Една от най-евтините с долен монтаж на захранването която отговаря на условията ти.

https://www.sharkoon.com/product//16037#desc

Едит; Евгата както и Г4560 бяха с двуцифрена разлика в цената за това се предлагат за бюджетни машини. 

В момента обаче на нашия пазар са на еднакви цени с по-скъпите модели и са безсмислени. Даже Евгата е няколко лева отгоре при това за стария модел.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то мие нужно,защото се водя програмист по професия (все още млад и без особено много опит) и някой път си оставам home office, а да компилирам по 2 дена не ме устройва. Имам оферта за GTX970 втора ръка. Бърза проверка сочи, че е по-добра от 1050ti. Така ли е?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако офертата за 970 е добра и не надхвърля 350лв, взимай и бягай. Аз имах същата на Palit и блъсках повечето игри на high и ultra настройки със 50/+60fps игри до 2016г. Много добра карта но ми трябваха пари и я продадох за 400лв понеже имаше 1г. остатъчна гаранция. И както е казал човека над мен, 970 е равна на 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих една конфигурация:

CPU: i5-6500 Skylake
GPU: Palit GTX 1050 Ti 4GB
RAM: 8GB DDR4 2133mhz Kingston HyperX Fury
Дъно: Gigabyte H110M-S2

И 120гб SSD за малко под 1000лв. Процесора и видеото не са нови, но са в гаранция. Другите компоненти са нови. Заслужава ли си в предвид че не са нови някой компоненти?

Другото което ме притеснява е, че захранването е 400W Fortron, ще стига ли?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пари са за тази конфигурация.

Чисто нови са:

Дъно - 100лв.

Процесор - 430лв.

Рам - 140лв.

Видео - 350лв.

ССД - 120лв зависи каква марка е, но не вярвам да е по скъпо за тази конфигурация!

Захранването 80лв. макар да не знам за кой модел точно става въпрос. И въпреки това е достатъчно за тази конфигурация!

Кутия слагам около 60лв макар и да не знам даже каква е, но и не предполагам че ще е по-скъпа защото кутията се купува според бюджета, а този не е от големите.

1280лв. 

Другото е че не се знае на целия компютър ли е гаранцията. Щото ако е на целия 2г то тогава е много зле! Дори и да не е на целия ами на всяка част по отделно както си му е реда, и тогава пак не е оферта. Тъка че забрави ако тази конфигурация се предлага за 950лв, освен ако не е за 700лв което по си заслужава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.