Премини към съдържанието
bmvtooo

Хайде и аз да питам за телефон с по особен дисплей

Препоръчан отговор

Не е за мене, за детето е. Сегашния и телефон Acer liquid z630 не е лош, но след 5 до 10 минути ползване очите и стават прекалено червени. Тя работи към М-Тел и са и дали ваучер като служител да си избере (може и да доплати ако се налага). Та въпроса е какъв да бъде телефона, за да не и се зачервяват толкова много очите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, bmvtooo написа:

Не е за мене, за детето е. Сегашния и телефон Acer liquid z630 не е лош, но след 5 до 10 минути ползване очите и стават прекалено червени. Тя работи към М-Тел и са и дали ваучер като служител да си избере (може и да доплати ако се налага). Та въпроса е какъв да бъде телефона, за да не и се зачервяват толкова много очите?

Първо "детето" на колко годинки е че да работи? Има ли проблеми с очите по принцип? 

На никой друг не му се зачервяват очите след 5 минути ползване. Посъветвайте се с лекар! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно има предвид това: ШИМ (широчинно-импулсна модулация)... предполагам?! Четох някъде (мисля, че в Андроид форума) за P10 Lite, че бил много добре в  тази насока!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, eminem_vr написа:

Първо "детето" на колко годинки е че да работи? Има ли проблеми с очите по принцип? 

На никой друг не му се зачервяват очите след 5 минути ползване. Посъветвайте се с лекар! 

Детето е на 20 години. Проблем с очите не е имала чак така. Лекаря е препоръчал по-малко ползване на компютър, телефон, таблет. Но няма как защото е свързано с работата и. Мисля, че Пламен ме е разбрал какво съм искал да кажа в заглавието на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С по-качествена резолюция естествено и дълбочина на изображението, това е първото нещо! Защото когато екрана е евтин TFT боклук както на повечето таблети от среден клас нещата стават неприятни. Но ако чак за толкова малко време и се насълзяват очите тогава да иде про лекар за капки. Може и да пробва да си нагласи цветовата гама и яркостта според нейните нужди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има защитни очила при ползване на компютър, които вършат работа и при постоянна работа с таблети и всякаква друга техника с по-ярки екрани.
Не е лошо да се възползва детето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bmvtooo написа:

Та въпроса е какъв да бъде телефона, за да не и се зачервяват толкова много очите?

Nokia с фенерче. Сериозен съм. И ще го ползва като телефон, каквото е предназначението му.

В крайна сметка, зрението и здравето изобщо са по-важни, отколкото да виси постоянно във Фейсбук. А ако толкова иска - да го прави на компютър, с качествен монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То въпроса е, че са и дали ваучер с който да си избере телефон, който да ползва като служебен или личен (или личния да го ползва като служебен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, bmvtooo написа:

То въпроса е, че са и дали ваучер с който да си избере телефон, който да ползва като служебен или личен (или личния да го ползва като служебен).

Истината е че телефоните се произвеждат за масовия потребител. Няма модел на пазара който да е приспособен към такава конкретна нужда на единици потребители. Всъщност има, но целта за производството им не е тази. INK дисплей дето се ползва за четци на книги се ползва за няколко модела на пазара - цък. Сигурно няма да свършат работа в случая с ваучър.

Повечето от смартфоните на пазара обаче имат режим "четене" който е щадящ за очите. Знам че на Xiaomi го има вградено в ОС - MIUI. Съмнявам се че се предлагат модели на марката от търговеца който споменахте. Но функцията я има и при други модели. Не знам колко добре ще се вижда през деня така. Но ако я дразни чак толкова много, може да се вслушате в съветите по-нагоре. Просто да не ползва нещо което вреди на здравето и! Все пак консултацията с лекар е наложителна. За мен това не е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразрових се из интернет след като Пламен писа за P10 Lite и попаднах на тези коментари:

Цитат

Щом Хуавей няма PWM Широчинно-импулсна модулация, то се спрях на него!

Цитат

В ревюто на ноутбукчек дават на П10лайт че няма ШИМ т.е. 0херца, а J7 e 250херца и пише дразне чувствителни очи...
Днес взех П10 лайт, платиниум голд с подарък селфи стик.
1-2 часа разцъквах и изобщо не ми се зачервиха очите, за разлика досегашния Самсунг Galaxy S5 където на 20та минута ми ставаха червени и спирах да чета новините!

Сега разбирам какво е имал впредвид Пламен като спомена П10 лайт. Май за сега това ще е избора и, а и се вмества във ваучера. Интересното обаче е къде може да се види такава информация за всеки телефон от тези които са на пазара в момента (в частност предлагани от М-Тел)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.08.2017 г. в 20:35, bmvtooo написа:

Поразрових се из интернет след като Пламен писа за P10 Lite и попаднах на тези коментари:

Сега разбирам какво е имал впредвид Пламен като спомена П10 лайт. Май за сега това ще е избора и, а и се вмества във ваучера. Интересното обаче е къде може да се види такава информация за всеки телефон от тези които са на пазара в момента (в частност предлагани от М-Тел)?

Видях обява че най-накрая от МенТел са се сетили за марката Xiaomi. Би трябвало да се предлагат и такива модели вече в магазините им. Хвърлете едно око и там и режима им за четене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.