Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
alexalm

Проблем с мишката - не увеличава, а сменя страници

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам window 10 и преди известно време, когато отворех някоя картинка и исках да я увелича използвах скролера на мишката.(например на картинка от дадена папка или дори на десктопа)

Сега не увеличава а сменя със следваща картинка....и работи само опцията с натискане на ctrl  и врътване на скролера.

Моля за съдействие как да направя скролера активен за увеличаване отново.

Благодаря предварително!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е това положение. Ctrl и завъртане на  колелцето променя увеличението. А само скролът е за превъртане.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, alexalm написа:

Здравейте,

имам window 10 и преди известно време, когато отворех някоя картинка и исках да я увелича използвах скролера на мишката.(например на картинка от дадена папка или дори на десктопа)

Сега не увеличава а сменя със следваща картинка....и работи само опцията с натискане на ctrl  и врътване на скролера.

Моля за съдействие как да направя скролера активен за увеличаване отново.

Благодаря предварително!

Всичко е от настройките на програмата дето се ползва за целта. Не се знае коя е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш и включиш превъртането в неактивен прозорец:

Snap1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя програма преглеждаш? Обикновенната, която е при старите Windows-и или модерната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Eclipse2G написа:

С коя програма преглеждаш? Обикновенната, която е при старите Windows-и или модерната?

програмта е Photos

Ако мислите, че с друга програма скролера ще увеличава, моля споделете коя и ще пробвам.

преди 3 часа, ExaFlop написа:

Пробвай да изключиш и включиш превъртането в неактивен прозорец:

Snap1.png

Това съм го пробвала но нямаше промяна....

свикнала съм да увеличавам с мишката и странното е че преди се получаваше а сега вече не - като цяло не съм променяла никакви настройки, които да доведат до това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си стандартната програма за снимки - https://www.cnet.com/how-to/how-to-get-windows-photo-viewer-back-in-windows-10/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих регистрите и ми се появи програмата и уж я правя да е по подразбиране но мога да избера да отваря само tiff. иначе като пробвах ръчно увеличението наистина работи със скролера при Windows Photo Viewer.

И само за да съм сигурна искате да кажете че със Photos  попринцип не работи увеличението със скролера ?

ext.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.