Премини към съдържанието
Tallon

Почистване радиатора на охладителя на лаптоп

Препоръчан отговор

Някой да има предложение относно как да си почистя охлаждането(Heatsink-a) който изгледа точно като този на снимката която съм качил. Лесната работа е вентилатора и всичко освен това оградено в червено проблема там е, че цялото е като мн тясна и дълбока решетка и не се сещам как бих могъл да бръкна и да избутам наслагванията освен с компресор или от тези бутилки с компресиран въздух които се продават ако някой има някакви предложения да споделя :D 

2-рата снимка е моето охлаждане 1 към 1, а 1-вата е random снимка с подобна решетка за която говоря.

Spoiler

heatsink-100258224-orig.jpg

Spoiler

Untitled.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш вентилатора и духаш. Прахта ще излезе. И не е heatsink, a е радиатор на охладителя. И не е рандом, а е произволно.
Думички български не знаеш ли? Колко имаш по български език? Ако бях аз твой учител, щях да те скъсам поне 3 пъти на изпита с тия думички.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си отиди на сервиз, хем ще го почистят както трябва и ще му сменят термопастата на процесора. Това се прави на 6-8 месеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tallon написа:

не става номера само с духане поне не с духане с уста трябва ми нещо по силно.

Трябва ти 04 набор, професионалисти са по духане...

Сега сериозно, просто махаш охладителя, махаш вентилатора и го измиваш с хладка водка, след това го оставяш да изсъхне добре. Аз така си чистя охладителя на видеокартата и процесора. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, niki292002 написа:

измиваш с хладка водка,

Понякога се налага да се први струйно - примерно ако има подвижен душ върши добра работа. Стара чеетка за зъби също върши работа като помощно средство.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ExaFlop написа:

Понякога се налага да се први струйно - примерно ако има подвижен душ върши добра работа. Стара чеетка за зъби също върши работа като помощно средство.

Оооо аз старите четки за зъби ги пазя - вършат добра работа. Ту си почистя охлаждането, ту почистя на байка касетата и трудно достижими части. Вършат добра работа дори след като вече не са потребни за оригиналното им предписание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

термопастата съм сменил и така нататък а охладителя няма как тази "решетка" да се отдели вентилатора като се махне се вижда на тази снимка какво остава. с вода под чешмата пробвах но залепналата мрасотия не мърда, четка за зъби са много къси власинките да стигнат от 1ния край до другия за да избутат мръсотията :D

Untitled.png

Редактирано от Tallon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със силна струя се почиства без проблем - с пръст затвори част от отвора на маркуч/отвора на чешмата/батерията и ще имаш силна струя.

А пък накрая вземаш охладителя и на първата бензинджийница/гумаджийница и с компресор го обдухваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам десетгодишен лаптоп Тошиба. Всяка година поне веднаж слагам маркуча на прахосмукачката отдолу на вентилационния отвор и всичко набутано в радиатора се изсмуква обратно . За две минути се възстановява доброто охлаждане и до сега, като светна със силна лампа отдолу, отстрани, където са решетките на радиатора, се вижда, че блести и е съвсем чисто. Самият лаптоп също работи така, че показва изправност на охлаждането. С това се избягва необходимостта от разглобяване, което е крайно непрепоръчително  за лаптопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от прахосмукачката, зависи от организацията на въздушния поток в лаптопа, зависи...
А и ако перката на лаптопа е стара, може ш да се начупи от силен въздушен поток. Освен това е добре да се прави със свалена батерия и изключен от захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих препоръчал използването на прахосмучката, поради статичното електричество което може да създаде. (а то е фатално за каквато и да е електроника)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.