Премини към съдържанието
Tallon

Почистване радиатора на охладителя на лаптоп

Препоръчан отговор

Някой да има предложение относно как да си почистя охлаждането(Heatsink-a) който изгледа точно като този на снимката която съм качил. Лесната работа е вентилатора и всичко освен това оградено в червено проблема там е, че цялото е като мн тясна и дълбока решетка и не се сещам как бих могъл да бръкна и да избутам наслагванията освен с компресор или от тези бутилки с компресиран въздух които се продават ако някой има някакви предложения да споделя :D 

2-рата снимка е моето охлаждане 1 към 1, а 1-вата е random снимка с подобна решетка за която говоря.

Spoiler

heatsink-100258224-orig.jpg

Spoiler

Untitled.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш вентилатора и духаш. Прахта ще излезе. И не е heatsink, a е радиатор на охладителя. И не е рандом, а е произволно.
Думички български не знаеш ли? Колко имаш по български език? Ако бях аз твой учител, щях да те скъсам поне 3 пъти на изпита с тия думички.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не става номера само с духане поне не с духане с уста трябва ми нещо по силно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си отиди на сервиз, хем ще го почистят както трябва и ще му сменят термопастата на процесора. Това се прави на 6-8 месеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tallon написа:

не става номера само с духане поне не с духане с уста трябва ми нещо по силно.

Трябва ти 04 набор, професионалисти са по духане...

Сега сериозно, просто махаш охладителя, махаш вентилатора и го измиваш с хладка водка, след това го оставяш да изсъхне добре. Аз така си чистя охладителя на видеокартата и процесора. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, niki292002 написа:

измиваш с хладка водка,

Понякога се налага да се први струйно - примерно ако има подвижен душ върши добра работа. Стара чеетка за зъби също върши работа като помощно средство.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ExaFlop написа:

Понякога се налага да се први струйно - примерно ако има подвижен душ върши добра работа. Стара чеетка за зъби също върши работа като помощно средство.

Оооо аз старите четки за зъби ги пазя - вършат добра работа. Ту си почистя охлаждането, ту почистя на байка касетата и трудно достижими части. Вършат добра работа дори след като вече не са потребни за оригиналното им предписание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

термопастата съм сменил и така нататък а охладителя няма как тази "решетка" да се отдели вентилатора като се махне се вижда на тази снимка какво остава. с вода под чешмата пробвах но залепналата мрасотия не мърда, четка за зъби са много къси власинките да стигнат от 1ния край до другия за да избутат мръсотията :D

Untitled.png

Редактирано от Tallon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със силна струя се почиства без проблем - с пръст затвори част от отвора на маркуч/отвора на чешмата/батерията и ще имаш силна струя.

А пък накрая вземаш охладителя и на първата бензинджийница/гумаджийница и с компресор го обдухваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам десетгодишен лаптоп Тошиба. Всяка година поне веднаж слагам маркуча на прахосмукачката отдолу на вентилационния отвор и всичко набутано в радиатора се изсмуква обратно . За две минути се възстановява доброто охлаждане и до сега, като светна със силна лампа отдолу, отстрани, където са решетките на радиатора, се вижда, че блести и е съвсем чисто. Самият лаптоп също работи така, че показва изправност на охлаждането. С това се избягва необходимостта от разглобяване, което е крайно непрепоръчително  за лаптопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от прахосмукачката, зависи от организацията на въздушния поток в лаптопа, зависи...
А и ако перката на лаптопа е стара, може ш да се начупи от силен въздушен поток. Освен това е добре да се прави със свалена батерия и изключен от захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих препоръчал използването на прахосмучката, поради статичното електричество което може да създаде. (а то е фатално за каквато и да е електроника)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от spasovitrans.com
      Товарене и извозване на строителни отпадъци със самосвал с кран и контейнери за отпадъци.
    • от CaptainJord
      Здравейте, искам да си почистя компа от ненужните файлове както казах и в заглавието. Защото ме е страх компютъра да не почне да ми бави тъй като ми е нов и доста време събирах пари за него. Моля някакви мнения ?
    • от Просто Потребител
      Здравейте, съфорумници! Имам проблем със стар лаптоп Асус К50 след като го разглобих, почистих и пак сглобих не иска изобщо да светне възможно ли е нещо да съм сбъркал и къде? Почистих го с мокри кърпи бях махнал охлаждането, хард диска и процесора. Моля да пишат само хора, които наистина знаят какво пишат!
    • от Teodor7192
      Здравейте!
       Днес реших да си почистя лаптопа Asus X55VD , който е на 4г. 
      Почистих прахта при вентилатора,която беше учудващо малко за 4г. работа. Нямам термопаста и  там не съм разглобявал т.е. не съм разглобявал вентилатора от дънната платка!
      За помощ при разглобяване използвах клипче от youtube. Операцията мина успешно,но сега има някакъв проблем.
      При натоварването на процесора вентилатора включва високи скорости,а програмата GPU-Z показва температура 80-90 гр. но вентилатора не изкарва топъл въздух,а студен. 
      Дори продупчих няколко дупки в долния капак тъй като имам охлаждаща подложка и пак няма разлика. 
      Някой температурен датчик ли даде фира или аз някъде нещо не съм закачил както трябва?
      Разглобих го още един път да огледам,но не открих проблем. 
      Играя World of tanks с лаптопа,който  има 2 видео карти. И с двете едно и също-щом пусна играта и се понатовари процесора започва да шуми силно вентилатора и показа висока температура на вградената Intel HD graphics.
      Преди да го разглобя нямах никакви проблеми. Загравяше си нормално и вентилатора работеше на доста по ниска скорост.

Моля за помощ!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.