Премини към съдържанието
The Owl

Проблеми при опит за инсталация на Mint 17.3 (рестарт при натискане на Start Linux, Conpatibility mode, system healed)

Препоръчан отговор

Здравейте, имам няколко проблема при опита ми за инсталиране на Linux Mint 17.3. 

1. Когато натисна Start Linux се рестартира

2. Когато пробвам compatibility mode стига до някъде и се рестартира.

3. Ако го оставя да буутне от харда стига до System Healed. 

Прикачвам и клип да се види по обстойно.

IMG_0001.MOV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С хибридна графика ли си? Да няма закачен втори монитор? Може и да е нещо по UEFI изгъзиците, дето не позволява да се инсталира нищо друго, освен Win10/8. Ако е така, трябва да изключиш Secure boot и да зададеш някакъв compatibility mode (non Windows, иликакто е в биосът ти), или да бутваш Legacy/CSM. Освен това, може да не си записал ISO-то, да може да буутва в UEFI. Използвай DD, ако записваш под Windows, с Rufus също може да избереш да ползва DD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да, хибридна е. 

2. Не, няма закачен втори монитор.

3. Secure boot е на off

4. ISO го записах с 

sudo dd if=mint.iso of=/dev/sdb bs=4M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм проблеми с буутването и инсталиция на разни дистрота, когато има две видеокарти. Само Arch базирани (Manjaro) са ми захапвали без проблеми. Пробвай в биосът да изключиш външната карта, ако може и пробвай пак. После може да си конфигурираш хибридната графика ръчно (bumblebee, или intel-hybrid драйвера). Ако пак не става, явно е нещо по биосът, пробвай Legacy boot.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши ISO образа на флашка, като използваш софтуер за целта: Rufus или Unetbootin

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oказа се че ISO файлът е бил повреден или не е бил записан като хората. Благодаря ви за отделеното време!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.