Премини към съдържанието
liusien

Как да прехвърля телефонните номера и СМС от Андроид на стар модел телефон?

Препоръчан отговор

Здравейте, знаещи и можещи! Имам телефон Samsung Galaxy S4. Изпуснах го и стъклото му се счупи лошо. В момента не мога да си позволя да го дам в сервиз за подмяната му, затова временно искам да ползвам стар апарат Sony Ericsson J10I2... Как мога да прехвърля телефонните си номера и СМС-ите на стария си апарат? Опитах чрез Блутуут, но Андроида няма такава опция! Моля ви за помощ! Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апарата има слот за СД карта до 16гб.
Запаметявате ги в карта на Андроида, след това местите картата на стария апарат и възстановявате от нея.
Но все пак знаете, предполагам, че капацитета на телефонния указател е 1000 контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, algor написа:

Апарата има слот за СД карта до 16гб.
Запаметявате ги в карта на Андроида, след това местите картата на стария апарат и възстановявате от нея.
Но все пак знаете, предполагам, че капацитета на телефонния указател е 1000 контакта.

Да, знам, че капацитета е 1000 контакта. Това не е проблем. Проблем ми е, че не съм наясно с някои специфики, а именно - контактите ми са записани на самия апарат Самсунг. Ако ги прехвърля в мемори картата, ще я извадя от Самсунга и когато я прехвърля в старият апарат, той няма ли да я форматира? Ще може ли да разчете записаните номера, които да ги прехвърля в самия апарат? Същото се отнася и до СМС съобщенията... Въпросът ми е - старият апарат дали може да прочете VCF формата с който са записани телефонните номера? Може би задавам глупави въпроси, но по-добре да попитам, вместо да направя някоя беля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е каква беля ще направите?

Не мога да ви отговоря на въпросите, касаещи апарат отпреди 7-8 години.
Опитвайте и няма каков да се скапе, освен да не прочете контактите, но пробвайте запис в друг формат.

Другия вариант е да ги местите чрез сим картата.
Въпросът е, че ще стане на няколко пъти, а не наведнъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза aldor от Андроида правиш го на нещоси.vcf, преименуващ го на PB_Backup.vcf и го местиш в \system\PIM  на CD картата. Местиш картата на стария телефон(нищо няма да стане с картата), после пускаш "Контакти,опций,още,разширени,възтановяване от карта".За СМС-те не знам дали ще може. Мисля, че не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.