Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем с новия ми Ryzen билд, ( http://nikem-bg.net/cart/57906p1r57992p1r57679p1r56947p1r2088p1rf.html ) а именно, че след като  инсталирах и свързах всичко, включвам pc-to, вентилаторите на процесора и картата започват да работят, мишката и клавиатурата премигват, като при нормален старт, но нещата си остават дотам, нито биос, нито нищо.

Свързах монитора към картата ползвайки 2 различни hdmi кабела (един преходник от dvi към hdmi, другия hdmi) без резултат. Същият монитор го ползвам в момента на стария компютър и работи напълно нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сигурен ли си че си вързал кабела към изхода на картата а не към този на дъното? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом нищо не ти се показва на екрана, а монитора ти работи очевидно, че проблема е в инсталирането на картата нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, в изхода на видео картата, а не този на дъното. Видето картата си легна плавно в слота, след което палчето щранка, не мисля, че това е проблема, но все пак прикачвам снимка на цялата манджа, ако е от полза.

ПС: Знам, че кутията е крайно неподходяща, но за момента не може да се поднови.

http://imgur.com/a/a7Ms6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай го 4-5 минути. При мен толкова отне да стартира първия път.

П.П. Провери дали има специално изискване за слагането на рам паметта. Аз като сложих плочките на първия и третия слот не работеха, даваше ми грешка за рамтта. После погледнах инструкциите, трябвало да е във втория и четвъртия слот.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих плочката рам точно според инструкциите (2рия слот от процесора поддържащ 2133/2400mhz, докато всички други са 2600+). Чаках го 15тина минутки, тъй като знаех, че първия буут ще е бавен, но просто след включване абсолютно нищо не се случва. :helpwanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда че проблема е бил в GPU-то. Преди малко сложих една стара GTX 620 и за голямо мое учудване тръгна. Биос отчита всичко, дори се чудех да му пусна нов firmware, но се отказах за момента.
Утре ще се свържа с никем да ми подновят видеото.

Благодаря на всички за отзивите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Joro532 написа:

Изглежда че проблема е бил в GPU-то. Преди малко сложих една стара GTX 620 и за голямо мое учудване тръгна. Биос отчита всичко, дори се чудех да му пусна нов firmware, но се отказах за момента.
Утре ще се свържа с никем да ми подновят видеото.

Благодаря на всички за отзивите.

Това не ми харсва. Един приятел също закупи чисто нова дефектна Gigabyte 1050ti 4gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, niki292002 написа:

Това не ми харсва. Един приятел също закупи чисто нова дефектна Gigabyte 1050ti 4gb.

Защо? Не му ли признаха гаранцията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, goodly написа:

Защо? Не му ли признаха гаранцията ?

Признаха му я, въпроса е, че нещо напоследък много оплаквания от фабрично дефектирали 1050Ti. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.