Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос. Искам да свържа домашното кино с телевизора, но не знам какъв кабел ми е нужен, за да чувам звука 5.1? Моля, ако някой е запознат, да помогне. Качвам снимки от входовете на телевизора и домашното кино.

IMG_7247.JPG

IMG_7250.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптичен кабел - и на двете снимки се пада в ляво.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля. Само не зная, рисивърът така както е само със стерео cinch конектори, дали всъщност поддържа 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ExaFlop написа:

Моля. Само не зная, рисивърът така както е само със стерео cinch конектори, дали всъщност поддържа 5.1

https://www.sony.bg/electronics/vsichko-v-edno-sistemi-za-domashno-kino/bdv-e4100/specifications

пише "основен фактор 5.1" - може би е това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, emil644466 написа:

https://www.sony.bg/electronics/vsichko-v-edno-sistemi-za-domashno-kino/bdv-e4100/specifications

пише "основен фактор 5.1" - може би е това.

Да, това е :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.09.2017 г. в 17:20, ExaFlop написа:

Да, поддържа 5.1. Въпреки че входния сигнал е стерео, ресийвъра изкуствено го разпределя на 5-те канала, което става голяма боза, например ако го слушаш на вграденият радио приемник. Ако го свързва с чинчове, по-добре сигнала да го подаде на композитния вход само за предните колони, разбира се с компромис в баса.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, стига си писал глупости, колкото да пишеш нещо!
В случая става дума да възпризведе подаден 5.1-канален звук. Не говорим за псевдо 5.1 звук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че като подадеш 5.1-канален звук на входа, на изхода също ще излезнат 5.1 канала! Кое не е ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, peppone1 написа:

Кое не е ясно?

Не е ясно защо много приказваш., а нищо не казваш.
И кой каза, че сигналът е стерео(на оптичния изход) - отново неподготвено изказване.
Кое от изказването ти да ми е ясно? Да, ясно ми е, че пишеш, колкото да си в джаза. С КАКВО НАПИСАНОТО ОТ ТЕБ Е ПОЛЕЗНО НА ПИТАЩИЯ? С нищо!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая питащият си ти. Искам темата да е полезна и на мен, полезно ще е и за автора да знае че от телевизор не може да извади истински 5-канален звук, както казах ще се получи псевдо звук, разграден от стереото, независимо дали е от оптичния или HDMI изход. Все пак трябва да знае дали ресивъра има възможност за смесване на каналите, което да стане стерео 2+1. Но най-простия начин както казах е да вземе сигнал от чинчовете, подаден към желаният композитен аудио вход.

Благодаря за комплимента че с 3 реда съм успял да кажа много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, peppone1 написа:

както казах е да вземе сигнал от чинчовете, подаден към желаният композитен аудио вход.

Хубави ТИ си го казал, но това са ГЛУПОСТИ - телевизорът е източник на сигнала и НЯМА чинчове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка извадихте ли сигнал ?

Аз също се ччудя как да взема аудио сигнал от philips 49pfs5301/12,който да подам към смесителен пулт,като искам да мога да увеличавам и намалям звука от дистанционното на телевизора.Пробвах през слушалките на телевизора - става,но трябва да влизам в настройките за да регулирам звука,което е много не удобно.Пробвах и през оптичния изход ,с конвертор - пак става,звук има,но тук сигнала е твърд и не се регулира,като увеличаваш и намаляш телевизора.Сега ми остава само още един начин - пред HDMI изхода ,пак с конвертор,но не съм сигурен дали ще постигна резултата който аз искам.

41-vgs-PZzL.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На телевизорите  HDMI мисля че е само вход, а за усилвател е нужен изход. А и е голяма глупост да свързваш конвертори от неизвестна марка, вадещи звук с неизвестно качество. Освен това е и с отделно захранване, за да може при евентуална повреда да пусне ток към усилвателя или телевизора и да ги повреди. По правило звукът  подаден към усилвател се регулира в крайното стъпало, т.е. от самия усилвател, а източникът, в случая телевизора трябва да подава максималното ниво на сигнала. В противен случай изпъкват шумовете от телевизора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от телевизора и входа - ако пише че е HDMI (ARC) може да работи в режим когато за видеото е вход,  а за аудиото е изход

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Александър Банов
      Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
    • от DirtyOne
      Здравейте ! Имам следния проблем ...
      Вентилатора на видео картата ми ( Gigabyte r7 250x ) изпрегна.  Поразрових се и се спрях се на Arctic accelero l2 plus. Монтирах вентилатора както си му е реда, но не очаквах свързването му да ми е такъв проблем. Буксата или молер се нарича не съм много компетентен е с 3 пин-а, каквато е и на видео картата ми. Има и 4 пин-ова. Свързах картата към захранването и вентилатора към нея и  забелязах, че имам картина,  всичко ок, но вентилатора не върти. Преинсталирах драйвъри, разгледах опциите в биос-а и някои програми за контрол на вентилаторчетата, пробвах с 4 пин-овата букса и не става. В комплекта има и адаптор с две букси за 7 и 12V.
      Моля, помагайте !
    • от HossyBG
      Здравейте, колеги!
      Преди два месеца си купих нов телевизор http://www.lg.com/uk/tvs/lg-43LH570V . Изключително доволен съм от него, но реших да си купя субуфер (бас каса), който искам да свържа с телевизора. Проблемът е, че не съм сигурен, дали телевизорът ще бъде съвместим със субуфер. Добавям снимки на изходите на субуфера, телевизора и неговите звукови настройки. Ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете.
      Благодаря предварително.

• от RAPAHOLICCSAHH
      Здравейте колеги!
      Имам нужда от малко помощ за избор на усилвател или ресивър,не знам как е по - точно.. Ще се използва предимно за музика и филми в домашни условия! Та въпроса ми е имам няколко тонколони  2бр. от тях са - PIONEER TS-G1732I , 2бр. SONY - S3A33 и още 2бр. няк'ви,но не ги знам к'ви,a и не пише нищо.. С какво да ги захраня що годе да ги усилвам поне на половина не знам (и не разбирам) предложете някакъв ресивър или нещо друго което да може да се включва към телевизор,телефон и лаптоп. (БЮДЖЕТ - 100/200лв.) Ето малко снимки на тонколоните за който говоря.. -
      PIONEER TS - G1732I <--
      Тези безименните!  <--
      SONY S3A33 <--
      БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

• от ImagineMe
      Здравейте! 
      Преди 2-3 месеца имах един малък буфер, обаче нещо му стана и не искаше да работи. Пробвах говорителя в него и той си беше читав /свързах го към субуфера си/. Въпросът ми е мога ли само този говорител да го свържа някак си към жака на компютъра?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.