Премини към съдържанието
tulski

Установяване на информация за снимка

Препоръчан отговор

Здравейте ! Не съм сигурен въпроса ми дали е точно за този форум, ако греша моля да бъда коригиран. Става дума за следното. Може ли да се разбере снимка направена с мобилен телефон, кога точно е правена ? Мисълта ми е през годините с мобилни телефони съм правил разни снимки, стояли са в телефона, прехвърляни са от стария на новия ми компютър, прехвърляни са на външни хард дискове, на флашки и т.н. За някои от снимките бих желал, да имам информация, кога са правени. Не ме интересува толкова датата и часът, а годината. Има ли някакъв начин това да се установи. Например тази снимка по разни причини знам, че съм я правил май - юни 2008, но свойствата показват друго. Тя е стояла един месец в телефона ми, после на компютър, оттам прехвърляна на други носители и т.н. За повечето обаче не си спомням кога са правени. Има ли някакъв начин да се разбере, кога е правена снимката ?

KIOKJ2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се гледат свойствата, а EXIF-а. Отваряш снимката с графична програма, напр. ако е  с FastStone Image Viewer, преместваш мишката в дясно на екрана и ти излиза информацията, стига снимката да не е променяна и да и са изтрити данните.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм работил с такива програми.  FastStone Image Viewer ли ми препоръчваш, безплатна ли е ? Снимките не са променяни с Фотошоп или нещо подобно. Тъй са си, както съм ги направил. Просто са прехвърляни от носител на носител.

Редактирано от tulski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо на телефона
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.xnano.android.photoexifeditor
Под Windows:
http://carlcheo.com/best-exif-viewers

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tulski написа:

FastStone Image Viewer ли ми препоръчваш, безплатна ли е ? 

Да, безплатна е. Освен това е малка, лека, удобна за работа, и с много възможности. Така че се присъединявам към препоръката на @lupis .

Обаче това, за което питаш, е най-лесно да се направи директно от Windows Explorer. Отваряш папката със снимки, задаваш View --> Details, цъкаш с десен бутон на реда с параметри на снимките (Name/Date/Type/Size и т.н.), от падащото меню избираш най-долу "More", и след това намираш и слагаш отметка на "Date Created". След което ще видиш директно в Explorer-а датата, на която е снимана снимката.

Други начини - ползване на специализирана програма за разчитане на EXIF-а. Защото FastStone не го показва целия. Препоръчвам примерно PhotoME .

Или пък моето решение - аз слагам за име на снимките си датата и часа, на който са направени. Така ми е по-лесно да ги сортирам в хронологичен ред. За целта може да се ползва например Advanced Auto Renamer. Със задаване на подходящите филтри бързо и автоматично могат да се преименуват цели папки със снимки.

Разбира се, всичко горенаписано работи само ако EXIF-ът на снимката не е изтрит.

ПП. Сетих се и най-лесния начин :D . Просто на скрийншота, който си дал по-горе, цъкни на "Подробни данни" .

Редактирано от RudeBoy
Печатна грешка. (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за закъснелия отговор. Имаше работа, която не търпи отлагане. Половин час мъчих това което RudeBoy препоръча с Windows Explorer, но нещо не ми се получава. Аз нещо не схващам. Утре ще опитам пак. Ще опитам и някои от препоръчаните програми. Много благодаря на всички, които се отзоваха. Ще стане, не може да не стане.

П.П. Абе човек, аз не съм в час, признавам, но не виждам Подробни данни.

trtrtryg1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, tulski написа:

П.П. Абе човек, аз не съм в час, признавам, но не виждам Подробни данни.

722724.gif

864890.jpg

А ето какво имах предвид, с картинки:

864931.jpg

864915.jpg

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.