Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам смартфон модел telenor smart plus 2.Попринцип върви доста бавно софтуера,сигурно фабрично си е така,защото има двуядрен процесор и не мн мощни параметри,или пък не знам.Това няма връзка с антивирусната де,главния ми въпрос е да ми препоръчате някаква която не заема много ресурси.Да има и възможности да чистя кеш,рам,темп файлове и т.н.Има много избор в google play примерно,но все пак предпочетох да пиша тук по тая тема,благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Mr.n0b0dy    849

Антивирусна за телефон не ти трябва, а повечето приложения за чистене са безполезни направени с рекламна цел и заемат доста ресурси и са будни постоянно, което значи, че ти хабят батерия и оперативна памет.  А антивирусните за андроид са безполезни защото не правят нищо съществено а само сканират инсталираните приложения и ти казват какъв достъп и какви операции могат да извършат на устройството, и дават доста фалшиви сигнали. Но не премахват нищо а просто на базата на това за какво са сметнали дадено приложение дали е опасно ти казват просто да го деинсталираш по нормалния начин, което няма да помогне ако имаш истински малуер+рууткит опция. Най-често приложенията в гугъл плей съдържат ad.ware тоест реклами, реклами и реклами, скоро имаше случай на инсталиран малуер който те свързва с огромна мрежа от устройства и просто без да знаеш кликаш на реклами а други печелят. Но все пак опасно е ако се теглят приложения извън гугъл плей защото те могат да бъдат модифицирани и тогава може да са опасни. Но като цяло ако няма от какво да се притесняваш и да инсталирваш ненужни неща.

За чистене ползвай това: SD Maid - System Cleaning Tool

А за да спираш будните приложения( и да ги държиш спрени освен ако ти не ги стартираш) ползвай това: Greenify

Но има един минус ако не ти е руутнато устройството може да спираш само потребителските приложения с Greenify тоест тези които не са част от системата(като месинджър, вайбър, игри и т.н) 

А със SD Maid - System Cleaning Tool  може да извършваш основни неща ако не ти е руутнат телефона, като чистене на кеш, премахване на приложения което може и да го правиш ръчно. И ако имаш инсталирани рекламни приложения които са със системен достъп, но всъщност нямат никаква функция със системата а са инсталирани, тях можеш да замразиш което не изисква руут права.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mr.n0b0dy    849
    преди 16 минути, Person написа:

SD Maid е само за рутнати телефони.

Работи и с такива без руут достъп, но с ограничени функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eternal Life    1945
    преди 4 часа, Емил Тинков написа:

Имам смартфон модел telenor smart plus 2.Попринцип върви доста бавно софтуера,сигурно фабрично си е така,защото има двуядрен процесор и не мн мощни параметри,или пък не знам.Това няма връзка с антивирусната де,главния ми въпрос е да ми препоръчате някаква която не заема много ресурси.Да има и възможности да чистя кеш,рам,темп файлове и т.н.Има много избор в google play примерно,но все пак предпочетох да пиша тук по тая тема,благодаря :)

Аз използвам All-In-One Toolbox,но Pro версията! ;) 

Ползвам също и Eset платената версия и съм много доволен! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Burkoff    514
    преди 5 часа, Емил Тинков написа:

Google, навярно сте забелязали, че са добавили  Play protect към магазина си (Play store).
    Това, още повече обезсмисля антивирусна на андроид...Play protect проверява всички приложения.
    За чистене на кеш - Ccleaner, има го в Play store. Относно устройството ви (смартфон) http://ok-gsm.com/index.php?route=product/product&product_id=63
    RAM 1 GB,  Операционна система Android, v6.0 (Marshmallow), Процесор 1 GHz Процесор Четириядрен. 1GB RAM е малко, с две думи нисък клас у-во.

P.S.  Това нещо - има ли Play store?

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.