Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тъй като старият ми Ideacentre stick 300 ми се развали, в момента търся нещо от този тип да го заменя и попаднах на такова устройство, та така параметрите му са следните:

CPU: Intel Atom x7-Z8750

RAM: 4GB

Video: Intel HD 405

HDD:64 GB

Та така въпросът ми е дали реално си заслужава?

Или да го заменя с друг PC stick, като гледах този модел:

Intel Compute stick

CPU: Intel Core m3-6Y30

RAM: 4GB

Video: Intel HD 515

HDD: 64GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле да укажеш и за какви пари на съответния модел иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи най-вече от това, за какво ще ги ползваш. Intel Compute stick-а е по-мощен. Аз бих предпочел Compute stick-а, ако трябва да си заменя домашния компютър с нещо или пък за медия център и GPD Win, ако ми трябва толкова малък лаптоп. Мисълта ми е, че търсиш сравнение м/у две напълно различни устройства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги намерих и по-евтина алтернатива от GPD Win, обаче се чудя какво ви е мнението за Intel Atom x7 z8750 и ако има колеги с устройства с дадения процесор ще съм им много благодарен, ако споделят своите мнения и другият ми въпрос е относно видео картата вградена в процесора дали мащабира коректно резолюциите, защото когато имах стикчето с z3735f забелязах, че видео картата има проблеми с тези неща, иначе ето го устройството за, което става въпрос:

http://pgslab.com

Като става въпрос за Lite версията тъй като има 720p екран, а 1080p версията ще товари устройството допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.