Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос. Искам да си сложа нова видео карта и съм се спрял на http://www.altech.bg/bg/product/24803

Имам 3 гб рам и ще го увелича на 4 гб, тъй като това е максимума на дъното. Дъното е http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000334

Смятам и да взема ново зазхранване поне 500 вата.

Процесорът ми е двуядрен 2х2,8 гхц

Искам да попитам подходяща ли е видео картата за дъното и дали ще работи добре. Също така искам да попитам дали видео карта от 2гб ще е много за 4 гб рам?

Ако имате по - добри предложения ще се радвам да споделите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето ъпгрейта ти е само да изхарчиш едни пари без особенна полза.

На 945 чипсета максимума е 4ГБ рам ама можеш да я ползваш (почти) цялата само ако си с вграденото видео.

С външно видео ако ще и 128 битов windows  да сложиш използваемата РАМ ще е 3 гб до 3.2ГБ (зависи от видеото колко адресно пространство заема)

По-добре тея пари дето ще ги дадеш за РАМ ги дай за някое по-свястно видео щото това 210 не кой знае колко по-добро от вграденото.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение, че инвестицията е абсолютно ненужна.Картата е възможно най-голямата набутвация.Тотален боклук, който е на ниво вградена графика.Спестете си 100те лева, вместо да ги давате за глупости.Ако толкова ви трябва карта в продавалника може да намерите нещо за 20-30 лева, колкото да гледате клипчета в Youtube.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто искам да вкарам компютъра в действие защото няма видео карта в момента и исках да се съветвам с вас, в случая какво бих могъл да взема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и 8600 GT е по-бърза от GT210

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500W захранване не ти трябва.  Старата карта ти е 50W а "новата" е два пъти по-малко. Реално картите до около 400 лв. са в диапазона 80W.

Тоест ако ще сменяш захранване гледай да е читаво пък ако ще да е и 300W. Някой ден ако отделиш над 600 лв. за видеокарта може да обмислиш и 500W захранване.

п.с. И не си мисли че захранване на което пише 500W и струва 40 лв. е толкова. Ако искаш около 400W трябва да си приготвиш минимум 80 лв. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.