Премини към съдържанието
maneken

Истанбул - такси, храна ... Скоро пътували ?!

Препоръчан отговор

Здравейте, 

следващата седмица трябва да отидем с половинката ми до Истанбул, ще сме там 3-4 дена и ме интересуват някокло неща. 

Като за начало без да се размазваме от атракции и музей, да хапваме нормално и без пазаруване на дрехи, колко е обикновено бюджета на ден там в турски лири :) Нормален живот без разхищение!

Ще пътуваме с автомобил и ме интересува за таксите по магистралата. Четох за техните стикери, но ми казват, че веднага след границата лъжели, че няма стикер за под 60 турски лири, а действителност имало за 35. Откъде купувате стикери и как става с две думи това приключение? ( Много от хората даже карали без такива стикери, защото бариерите били вдигнати или се вдигали някак си, но нещо не ми се рискува )

Другото, което ме интересува, как седят нещата с храната. Не сме излишно претенциозни, хапваме всичко, а не само сьонга хахаха :) Какви са цените ?

Паркинги за няколко дена около Такзим ? Цена и местонахождение ? Смятаме да се движим с градския им транспорт.

На границата какво е разрешено за внос към България ? Цигари няма да взимаме, но пък тютюн за наргиле бих се възползвам. Алкохол също не ни трябва! Подправки, чай, допускат ли се ? Локуми и такива неща ?

Ще отседнем в близост до парк Такзим. ( хотел Taksim Elite residence )

С две думи каквото се сетите казвайте, ще съм Ви благодарен!

Редактирано от maneken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sinet
      Здравейте, предлагаме временна работа която ще бъде заплащано на базата но това каквко количесто работа сте свършили и как точно.  
      Работата се сътои във редакцията на продукти в наш сайт.Работата е изключително лесна. Изискват се елементарни познания във компютърната сфера и абсолютно всеки човке с компютър и достъп до интернет може да я свърши. Свържете се със нас на лични съобщения и ще объсдим по подробно нашите инструкции за работата която предлагаме.

Хора които имат опит във сферата на Уебсайтовете и Website Developing  са с предимство!
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • от Мирослав 75
      Какво ви е мнението за PTC сайтовете?
    • от vborisovit
      Здравейте, искам да си продам лаптопа, та се питах колко пари мога да му взема.
      Характеристики:
      Процесор: CPU Type    Mobile DualCore Intel Pentium B960, 2200 MHz (22 x 100)
      CPU Alias    Sandy Bridge-MB
      CPU Stepping    Q0
      Instruction Set    x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2
      Original Clock    [ TRIAL VERSION ]
      Min / Max CPU Multiplier    8x / 22x
      Engineering Sample    No
      L1 Code Cache    32 KB per core
      L1 Data Cache    [ TRIAL VERSION ]
      L2 Cache    256 KB per core  (On-Die, ECC, Full-Speed)
      L3 Cache    2 MB  (On-Die, ECC, Full-Speed)
      CPU #1    Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20GHz, 2195 MHz
      CPU #2    Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20GHz, 2195 MHz

Видео Карта: Video Adapter    nVIDIA GeForce 710M (Acer)
      GPU Code Name    GF117M
      PCI Device    10DE-1140 / 1025-068E  (Rev A2)
      Process Technology    28 nm
      Bus Type    PCI Express 2.0 x8 @ 1.1 x8
      Memory Size    2 GB
      GPU Clock (Geometric Domain)    270 MHz
      GPU Clock (Shader Domain)    540 MHz
      RAMDAC Clock    400 MHz
      Pixel Pipelines    8
      Texture Mapping Units    16
      Unified Shaders    96  (v5.0)
      DirectX Hardware Support    DirectX v11
      Bus Type    DDR3 (Micron)
      Bus Width    64-bit
      Real Clock    405 MHz (DDR)
      Effective Clock    810 MHz
      2D    GPU: 270 MHz, Shader: 540 MHz, Memory: 405 MHz
      3D    GPU: 775 MHz, Shader: 1550 MHz, Memory: 900 MHz
      Рам Памет: 8 GB
      USB: 3.0
      HDD:750GB
      HDMI

• от ostavime
      Браво на тия пичове бе, някакъв лъч надежда в опорочената Европа. Просто ми е писнало от всички бежанци, турци, цигани... толерантност към всякаква паплач и т.н. Не искам да съм краен, но просто не ме кефят. Гадни са ми, простичко е. 
      А сега гледам (защото не ми остава много време да следя постоянно), че са върнали обратно в Германия и друг министър, който е дошъл на протеста. Много добре, много им се кефя. 
      Лошото обаче е, че ясно се вижда каква турска и като цяло мюсюлманска маса хора има в ЕС. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.