Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имах вируси на USB флашки и на един лаптоп.Там проблемите мисля че ги реших.За това бях писал в една друга тема.

Имам една стара машина декстоп,която ползвам всеки ден.Тази машина работи нормално според мен.Проблема е,че като включа флашка на този декстоп,на флашката се качва някакъв вирус.Флашката проверявам на един лаптоп с MCShield в параноиден режим.Качих на заразения декстоп MCShield,тази програма не намира проблеми там.

Сканирах декстопа с Farbar Recovery Scan Tool.Накрая на сканирането тулчето изписа някаква грешка.

Прилагам двата файла от сканирането.Ако може да окажете помощ ще съм благодарен!

Благодаря за вниманието!:)

FRST.txt

Addition.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..! Няма да коментирам че тази операционна система няма "живи роднини"....Но  всичко под ред..!

Изтеглете програмата GeekUninstaller и я запазете на десктопа.
Разархивирайте я и стартирайте файла geek.exe IxXO5oO.jpg  От списъка намерете и деинсталирайте всички програми които съм ви написал в карето:

Цитат
BS Player Toolbar (HKLM\...\BS_Player Toolbar) (Version: 6.2.6.0 - BS Player) <==== ATTENTION
Conduit Engine (HKLM\...\conduitEngine) (Version:  - Conduit Ltd.) <==== ATTENTION
DAEMON Tools Toolbar (HKLM\...\DAEMON Tools Toolbar) (Version: 1.1.4.0024 - DT Soft Ltd) <==== ATTENTION

Кликнете с десен бутон върху програмата и изберете Uninstall

XhV2QLa.png

След края на всяка деинсталацията ще се отвори прозорец подканващ ви да премахнете всички остатъци от програмата (ако има такива, ако няма този прозорец няма да се появи).Натиснете бутона Finish за да изтриете останките от програмата.

След това продължете:

Фикс с Farbar Recovery Scan Tool

icon13.gif Изтеглете прикачения файл fixlist.txt и го запазете там, където сте свалили FRST.exe
Стартирайте отново FRST.exe и натиснете бутона Fix веднъж и изчакайте.

Press%20the%20FIX%20button_zpsdd5zi3mt.p

Ще се създаде нов лог файла FixLog.txt. Прикачете съдържанието му в следващия си коментар.

ЗАБЕЛЕЖКА: Този скрипт е написан специално за този потребител,и за тази конкретна машина. Изпълнението на фикса, на друг компютър може да доведе до увреждане на  операционната ви система

pfNZP4A.png  Дневници

В следващия си отговор, моля да включите следните дневници:

• FixLog.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+ горния ми пост , направете и следните сканирания:

Сканиране с TDSSKiller

kaspersky.gif  Моля, изтеглете последната версия на TDSSKiller оттук и я запазете на вашиядекстоп (задължително).

• Кликнете на TDSSKiller.exe за да стартирате приложението
  • Натиснете бутона Start Scan.
  •  Не използвайте компютъра по време на сканирането
  •  Ако сканирането завърши с нищо не е намерено, щракнете върху Затвори, за да излезете.
  • Проверката не би трябвало да отмене повече от 2 минути.
  • Ако подозрителен обект бъде засечен, действието по подразбиране ще бъде Skip, кликнете върху Continue.
  • Ако зловредни обекти бъдат намерени, тогава от падащото меню ще имате три възможности.
    Бъдете сигурни, че избраното действие е Cure и натиснете върху Continue >Рестартирайте за да бъде завършена поправката.

Забележка: Ако Cure бутона не е наличен от възможностите, тогава моля изберете Skip бутона, не избирайте Delete освен ако не сте инструктирани затова.

Лог файл ще бъде създаден в свободната директория на дял C: . Потърсете за лог с името "TDSSKiller.[Version]_[Date]_[Time]_log.txt" и копирайте съдържанието му в следващия си пост.

aA7bkRO.png Сканиране с aswMBR

1QYkxTZ.jpg Моля, изтеглете aswMBR и го запазете на вашия десктоп.

• Кликнете  на  върху файла aswMBR.exe за да го стартирате.
  • Изчакайте да изтегли дефинициите на avast!
  • Изберете Scan бутона, за да започне проверката.
  • Когато проверката завърши, натиснете бутона save log, запазете съдържанието на лог файла на десктопа и публикувайте съдържанието му в следващия си коментар.

pfNZP4A.png  Дневници

В следващия си отговор, моля да включите следните дневници:

• TDSSKiller.[Version]_[Date]_[Time]_log
  • Лог файл aswMBR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Нещата нещо не се получават и може би това е причината.

преди 16 часа, icotonev написа:

Здравейте..! Няма да коментирам че тази операционна система няма "живи роднини"....

Програмата GeekUninstaler не можах да инсталирам,дава грешка.Програмите от карето деинсталирах с вградения инструмент на Вин.Прилагам файла на фикса от FarbarRecovery,който направих след това.

TdssKiller също не може да се стартира.

При aswMBR проблема е,че не мога да свържа компютъра с нета.Интернет има(според мен),но не се отварят страници.

Цялата гимнастика я правя заради един автомобилен газ-анализатор GA-400.Купих го през 2008г. за 4200лв. от производитела,една Пловдивдивска фирма.Програмата за него е писана за Вин98.Ползвах го в началото на 98.След това минах на XP и там го подкарах малко трудно.Ако се наложи ще търся друго решение.

Оставям на Вас да прецените,дали има смисъл да ви губя времето с този XP!

geek1.png

tds1.png

asw1.png

ping1.png

Fixlog.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2017 г. в 14:25, ivan_pop написа:

Fixlog.txt

Ами честно така ще е ....! Дори и фикса не е сработил както трябва...

Проверете следните файлове в карето на image.png.1c910c22e847519a506db66648c920be.png  VirusTotal и публикувайте линк  с  резултатите в следващия си пост:

Цитат

C:\WINDOWS\system32\xlexu.dll

C:\WINDOWS\System32\Drivers\eutron.sys

C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\secdrv.sys

25.jpg?1426074241&key=b09948e3c706850784   Сканиране с SecurityCheck by glax24

• Изтеглете SecurityCheck by glax24 от тук и запомнете инструмента на десктопа .
  • Стартирате програмата (ако използвате Windows XP) или стартирате с десен бутон на мишката от името на администратор (ако използватеWindows Vista/7/8/10)
  • Изчакайте да приключи сканирането.Ще се отвори в текстов файл с име SecurityCheck.txt. Копирайте съдържанието на  този файл  следващия си пост
  • Можете да намерите този файл в основната директория на системния диск в папка с име SecurityCheck, напр. C:\SecurityCheck\SecurityCheck.txt

pfNZP4A.png&key=0a487e0a7cff89c690a32d13  Дневници 

В следващия си отговор, моля да включите (като копирате целите съдържания ) следните дневници:

• SecurityCheck.txt (копирате съдържанието)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От проблемния десктоп не мога да пиша тук.

Браузера не намира Virus Total.

Прилагам резултата от сканирането на Секюррити Чек.

SecurityCheck by glax24 & Severnyj v.1.4.0.52 [25.07.17]
WebSite: www.safezone.cc
DateLog: 09.10.2017 10:09:48
Path starting: C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Temp\SecurityCheck\SecurityCheck.exe
Log directory: C:\SecurityCheck\
IsAdmin: True
User: User
VersionXML: 4.66is-07.10.2017

Windows XP(5.1.2600) Service Pack 2 (x86) Lang: English(0409)
Installation date OS: 26.10.2012 22:56:56
Boot Mode: Normal
Default Browser: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
SystemDrive: C: FS: [NTFS] Capacity: [9.8 Gb] Used: [4.9 Gb] Free: [4.9 Gb]
------------------------------- [ Windows ] -------------------------------
Extended support has ended 08.04.2014, Your operating system may be vulnerable to new types of threats
Service Pack 2 Warning! Download Update
Possible re-activation of Windows will be needed.
Internet Explorer 6.0.2900.2180 Warning! Download Update
Online installation. Last version available when Windows update is enabled throught the Internet.
Never check for updates
Automatic Updates (wuauserv) - The service has stopped
Security Center (wscsvc) - The service is running
Remote Registry (RemoteRegistry) - The service is running
Terminal Services (TermService) - The service is running
SSDP Discovery Service (SSDPSRV) - The service is running
Show hidden folder and file Disable
------------------------------- [ HotFix ] --------------------------------
HotFix KB3197835 Warning! Download Update
HotFix KB4012598 Warning! Download Update
HotFix KB4012583 Warning! Download Update
HotFix KB4022747 Warning! Download Update
HotFix KB4024323 Warning! Download Update
HotFix KB4025218 Warning! Download Update
------------------------------ [ MS Office ] ------------------------------
Microsoft Office 2003 v.11.0.5614.0
-------------------------- [ SecurityUtilities ] --------------------------
MCShield ::Anti-Malware Tool:: v.3.0.5.28
--------------------------- [ OtherUtilities ] ----------------------------
Архиватор WinRAR
-------------------------------- [ Java ] ---------------------------------
Java(TM) 6 Update 29 v.6.0.290 Warning! This software is no longer supported. Please uninstall it and use Java SE 8 (jre-8u144-windows-i586.exe).
Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.2_15 v.1.4.2_15 Warning! This software is no longer supported. Please uninstall it and use Java SE 8 (jre-8u144-windows-i586.exe).
--------------------------- [ AdobeProduction ] ---------------------------
Adobe Flash Player 10 ActiveX v.10.0.45.2 Warning! Download Update
Adobe Reader 9.2 - Bulgarian v.9.2.0 Warning! This software is no longer supported. Please uninstall it and use Adobe Reader XI or Adobe Acrobat Reader DC.
------------------------------- [ Browser ] -------------------------------
Mozilla Firefox 4.0.1 (x86 en-US) v.4.0.1 Warning! Download Update
--------------------------- [ RunningProcess ] ----------------------------
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe v.2.0.1.4120
----------------------------- [ End of Log ] ------------------------------

virustotal.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви дам линкове и искрено се надявам да успеете да обновите системата си...Няма смисъл въобще да се мъчим да направим каквото и да е..много стара машина..! Ако все пак нещата живнат ще е голям успех...!

1. Изтеглете и запазете и след това инсталирайте пълния ъпгрейд от 316 MB -  Service Pack 3 (SP3).

http://www.majorgeeks.com/files/details/microsoft_windows_xp_service_pack_3.html

2. Изтеглете  запазете и инсталирайте Security актуализации  за Internet Explorer 8 за Windows XP

http://www.majorgeeks.com/files/details/microsoft_internet_explorer_8_for_xp.html

3. Изтеглете  запишете и след това инсталирайте Windows Update Agent 7.4.7600.226.

https://support.microsoft.com/en-au/kb/2606456#bookmark-a-3 .

4. Инсталирайте необходимите драйвери за основните устройства на компютъра (чипсет, графика, аудио, ethernet, безжична връзка и др.) Първо инсталирайте драйвера на чипсет, преди да инсталирате другите драйвери.

5. След като сте направили всички предишни стъпки и имате активна интернет връзка ..актуализирайте чрез  Windows Update  системата.... направете "custom" scan и инсталирайте всички актуализации с висок приоритет.

6.Обновете и следния софтуер:

Java(TM) 6 Update 29 v.6.0.290   Моля, деинсталирайте го и изтеглете и инсталирайте -- Java SE 8 (jre-8u144-windows-i586.exe).
Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.2_15 v.1.4.2_15 Моля, деинсталирайте го и изтеглете и инсталирайте - Java SE 8 (jre-8u144-windows-i586.exe).

Adobe Flash Player 10 ActiveX v.10.0.45.2  Download Update
Adobe Reader 9.2 - Bulgarian v.9.2.0  Моля, деинсталирайте го и изтеглете и инсталирайте - Adobe Reader XI or Adobe Acrobat Reader DC.

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних т.1.За т.2 не мога да сваля актуализациите.Сайта се отваря за момент и след това браузера дава грешка.Мога да свалям на друг компютър и да прехвърля чрез външен носител,ама...........

Не ми издържаха нервите да продължа.

Отказвам се от XP и от този компютър.Ще търся друга машина и ще инсталирам някой по-нов Уиндос

Благодаря за помощта!

Предлагам темата да се приключва!

Редактирано от ivan_pop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно..! Според мен това е най правилното решение ...! Успех ви пожелавам..! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от heat_bg
      Хванах някакъв вирус и всички снимки и клипове станаха с разширение mado.
      И в момента не могат да се отворят.
      Сканирах PC  с Kaspersky ,Malwarebytes,Anti-spyware и няма оправия.
      Pc-то се оправи но не и снимките и видето.
    • от Jordan890
      Здравейте. Моля за помощ. Когато си включа компютъра, браузърът ми под подразбиране Opera се включва автоматично и ми отваря таб, който автоматично ме води към сайтове за хазартни игри. Аваст не откри нищо, деинсталирах го и инсталирах Bitdefender, който също не откри нищо. Как мога да се справя с проблема ? 
      П.п. това се случи след като изтеглих и инсталирах приложение, което бе препоръчано тук, а именно https://www.kaldata.com/софтуер/adsfix-261716.html AdsFix 7.123.20.1
      Тази тема е продължение на 

Прикачвам файлове от FRST с молба за съдействие. Благодаря! 
      1.txt 2.txt 3.txt
    • от k19_russia
      Здравейте!
      Днес реших да пробвам така наречената програма ProtonVPN. Всичко беше добре докато не реших да се дисконектна и изключих VPN-a. След това се оказа, че нямам интернет достъп. В браузърите Chrome и MS edge не успявам да зареждам сайтове. На команда ping google.bg няма отговор. Единственото което работи е cloud клиента, с който се свързвам отдалечено до работното ми място. Следователно си мисля, че имам някакъв достъп до глобалната система и нещо ми пречи да го осъществямам с другите ми приложения на PC. 
      Опитах се да проверя на адаптера на WIFI да взима автоматично настройките от рутера. Всичко е на автоматично. Гледам, че програмата protonVPN е създала виртуален мрежови адаптер, който се изключва при дисконект на програмта от сърварите и след това оставам само на wifi адаптера. 
      Когато отново се свържа чрез protonvpn към някой от сърварите internet достъпът ми се възстановява и отново мога да достъпя интернет сайтовето които ползвам.

Предисторита на горното, е че на другията дял на същият комп имах WINDOWS който ползвах само него и опитах да ползвам версия на VPN програма която беше кракната. Успях да инсталирам програмата, но антивирусната полудя и съответно изтри някои неща в резултат на което нямах интернет достъп, но имах ping към сървъра на google.com. Резултата не се промени и след деинсталиране на дадената програма. 

Някой има ли идея какво мога да проверя и да реша проблема си и да имам досъп до интернет и при изкл. protonVPN 
    • от Ex0dus
      Здравейте,
      Предполагам, че може да съм си натряскал някой вирус не знайно как, защото компютърът ми стана бавен и на моменти засича. Прикачвам файловете по долу.

Addition.txt FRST.txt
    • от Ralitsa-Bella Perfanova
      Здравейте, 
      При свалянето и инсталирането на една програма на компютъра ми бе качен вирус, който екриптира голямо количество важни файлове с .kkll екстеншън. За да получа файловете обратно ми искат 490$ в първите 72 часа, а след това става двойно.

Някой срещал ли се е с подобен проблем и може ли да ми помогнете и дадете съвет? 

• Дарение

• Добави ново...