Премини към съдържанието
simtech

За WinSetupFromUSB - несъвместим с новите UEFI системи

Препоръчан отговор

WinSetupFromUSB е несъвместим с новите UEFI системи. Имайте го предвид. Рестартира се директно системата, явно не харесва GRUB-а, който ползва.
Съответно на нов Asus X541N няма инсталация как да протече с него. Ползвайте RUFUS По-добре за такива цели.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм ползвал и ъпдейтва rufus-a. Никога не ми е давал грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Винаги съм ползвал и ъпдейтва rufus-a. Никога не ми е давал грешки.

Предимството на WinSetupUSB беше фактът, че можеш на една флашка да сложиш няколко различни версии на Windows, Linux и диагностичен софтуер, а флашката не ексклузивна само за един софтуер. За това го ползвах лично аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам няколко флашки и все някоя от тях ще свърши работа. Иначе ползвам 7-ца и Linux Mint.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2017 г. в 16:57, simtech написа:

WinSetupFromUSB е несъвместим с новите UEFI системи. Имайте го предвид. Рестартира се директно системата, явно не харесва GRUB-а, който ползва.
Съответно на нов Asus X541N няма инсталация как да протече с него. Ползвайте RUFUS По-добре за такива цели.

Ползвал съм инструмента на Asus x540SA и нямах описаният от теб проблем.С тази тема не помагаш, ако искаш да го направиш пиши няколко реда на Илко и при първа възможност ще оправи нещата.Не е лошо да кажеш и коя версия си ползвал за направата на флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.