Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Като цяло, видео картата която имах до момента изгоря и сега съм пред дилема дали да закупя 1070 сега или да изчакам до следващата генерация видео карти. Също така се чудя дали има смисъл да чакам до следващата генерация ако процесора ми така или иначе ще bottleneck-ва видео картата. Според вас кое е по-добре, да закупя 1070 сега или да почакам? Възможно е в бъдеще да upgrade-на и дъното, процесора и рам-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, IvanNachev написа:

Като цяло, видео картата която имах до момента изгоря и сега съм пред дилема дали да закупя 1070 сега или да изчакам до следващата генерация видео карти. Също така се чудя дали има смисъл да чакам до следващата генерация ако процесора ми така или иначе ще bottleneck-ва видео картата. Според вас кое е по-добре, да закупя 1070 сега или да почакам? Възможно е в бъдеще да upgrade-на и дъното, процесора и рам-а.

Най-общо казано - не, няма да имаш проблеми. Това си е строго специфично за всяка игра все пак, но като цяло процесора ще се справи. А дали има смисъл да чакаш до следващата генерация... Зависи дали ти се чака. Не се знае точно кога ще е и дали ще има чак такова подобрение че да си заслужава чакането. Пък и цените кой знае какви ще са. Ако има чувствително подобрение, то ще се усети двойно в цената сигурно. Към днешна дата с такава конфигурация ще си играеш спокойно най-тежките заглавия. (не си уточнил резолюцията все пак) Няма как от сега да вземеш нещо дето да е актуално дори догодина. Моя съвет - купувай сега. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с 1080p монитор, но в скоро бъдеще възнамерявам да мина към 1440p монитор със втори 1080p монитор. Също така ми изглежда доста изгодно да закупя 1070 или 1080 от amazon.co.uk за 920/1100 лева ( което е по-евтино от 1070-ките в България ) или направо да се future proof-на с 1080 ti за 1550 лева. Но пък какъв смисъл има от това ако картата изгори след 3 години и половина както се случи с 780-ката ми . Само не съм сигурен как стоят нещата с гаранцията ако се поръча от amazon.co.uk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, IvanNachev написа:

В момента съм с 1080p монитор, но в скоро бъдеще възнамерявам да мина към 1440p монитор със втори 1080p монитор. Също така ми изглежда доста изгодно да закупя 1070 или 1080 от amazon.co.uk за 920/1100 лева ( което е по-евтино от 1070-ките в България ) или направо да се future proof-на с 1080 ti за 1550 лева. Но пък какъв смисъл има от това ако картата изгори след 3 години и половина както се случи с 780-ката ми . Само не съм сигурен как стоят нещата с гаранцията ако се поръча от amazon.co.uk.

Според мен няма смисъл да се изхвърляш за 1080ti. Виж от 1070 до 1080 разликата не е чак толкова голяма и може да помислиш по въпроса. Иначе с поръчката от чуждестранен сайт гаранцията най-вероятно е 1г. международна гаранция, ако не е упоменато друго в обявата. И не е за препоръчване, предвид това че от тук я взимаш с 3г. гаранция. 1070 и от наш търговец ми излиза за 960лв така че... В крайна сметка ти си решаваш. 

Имало е овърклок без следене на темепратурите за продължителен период за да изгори тая карта за 3 години. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.