Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички! 
Чувствам се малко глупаво задавайки този въпрос, но ми се иска да ъпгрейдна сегашната си конфигурация...

Моля да ми предложите възможно по-евтини Intel core i5 и дънна платка, които да поддържат DDR3 рам памет, понеже имам една плочка 4GB и мисля да добавя само още една, а не да купувам нова двойка.
Компютъра се ползва предимно за игри.
Сегашният процесор е Intel core I3-4160.
Захранването е Fortron 460W.
Видео картата е GeForce 1050ti на Palit с един вентилатор.

Процесора и дъното бих искал да ги взема на лизинг, затова май втора ръка компоненти отпадат (освен ако не знаете, къде се продават 2ра ръка части на лизинг :D )

Благодаря предварително и успешен ден! 1f642.png
П.С: 
RAM паметта е следната:

23471977_1861191407228865_5751125249402849013_n.jpg

23517832_1861191767228829_709100229098458252_n.jpg

Редактирано от Kernao (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, до сега на лизинг не съм си купувал части.Ако искаш нещо читаво кажи какъв ти е бюджета за да можем да ти помогнем.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си някой I5 4xxx ~ 200 лв., I7 4xxx ~ 400 лв. за твоето дъно втора употреба, няма смисъл да сменяш дъно. RAM памет DDR3 нова се продава навсякъде 4GB ~ 65 лв., 8GB ~ 120 лв.

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, viktor_194 написа:

Здравей, до сега на лизинг не съм си купувал части.Ако искаш нещо читаво кажи какъв ти е бюджета за да можем да ти помогнем.:)

Причината да е на лизинг е понеже кеш пара нЕма, както и търпение да събирам (все ще идат някъде другаде... :D )
Та и ново да е, трябва да е на лизинг... :D Просто се допитвам за сравнително добри и възможно по-евтини процесор и дъно.

преди 36 минути, Радослав Матев написа:

Намери си някой I5 4xxx ~ 200 лв., I7 4xxx ~ 400 лв. за твоето дъно втора употреба, няма смисъл да сменяш дъно. RAM памет DDR3 нова се продава навсякъде 4GB ~ 65 лв., 8GB ~ 120 лв.

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=RAM

Дъното искам да сменя, защото е със сокет 1150 и така и нещо не успях да намеря i5 със сокет различен от 1151/1155... Също така имам една аудио система 5+1, която за да и работят всички колони и трябват 3 аудио входа, докато моето дъно има само 2 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите поколения дъна и процесори не поддържат ДДР3. Твоят процесор е от последното поколение, което ползва ДДР3. Няма смисъл да купуваш остаряла платформа, само заради една плочка памет, дето не струва нищо. 

Така и така ще взимаш на изплащане, вземи си нова, съвременна платформа с ДДР4. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, процесор търсиш от olx примерно втора употреба, казах ти какви са цените. Може да напишеш в търсачката "I5 1150" или "I7 1150" и вече си гледаш и избираш. Вижи си дъното какви процесори поддържа, иначе това е за сокета:

https://www.outletpc.com/cpus--processors--intel-lga1150.html

Освен I7 и I5 може да търсиш и еквивалентите им Xeon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.