Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не става ясно от написаното от теб. Как разбра, че нито един канал не работи, пък колоната, която си закачил свири. Кое си допрял в капака? Какъв е реално проблема? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С такова описание на симптомите, човек трябва да е минал школовка при Ванга, за да даде прогноза за проблема.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах по добре да обясня. Ще се опитам отново значи свързвах колоните си към усилвателя и без да искам допрях минусовия кабел във капака на усилвателя докато + беше свързан към усилвателя но когато свързвам например + е свързан към усилвателя и когато докосна - във зоната за свързване на - се чува шум от тонколоната която съм свързал а когато изключвам и включвам усилвателя говорителя излиза напълно и влиза навътре това не го правеше преди... Не знам как да го обясня по добре извинявайте.. Просто изобщо не съм навътре с тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение е в сервиз да се диагностицира и ако ти изнася цената на ремонта, го правиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За шума, който чуваш, като си допрял капака е предполагам защото усилвателят ти не е заземен (не е включен във заземен контакт). Иначе нормално ли свири, когато закачиш правилно колоните и пуснеш музика примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изобщо не се чува музика нищо не се чува на нито един канал. Най вероятно ще трябва да се закара на ремонт видяло се е то. Просто реших да попитам понеже най близкия град в който има място за ремонт на усилватели е на 25 км и така за един въпрос не си струва отиването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи наистина е най-добре да го закараш и да им обясниш, че искаш само диагностика и да ти кажат колко би струвал ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Потребител №1 написа:

Не можах по добре да обясня. Ще се опитам отново значи свързвах колоните си към усилвателя и без да искам допрях минусовия кабел във капака на усилвателя докато + беше свързан към усилвателя но когато свързвам например + е свързан към усилвателя и когато докосна - във зоната за свързване на - се чува шум от тонколоната която съм свързал а когато изключвам и включвам усилвателя говорителя излиза напълно и влиза навътре това не го правеше преди... Не знам как да го обясня по добре извинявайте.. Просто изобщо не съм навътре с тези неща.

Изгоряло крайно стъпало,цената на ремонта ще зависи от стъпалото в ценови диапазон 20-50лв .Малко е на посоки защото не знаем модела на усилвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Teac AG 980 е усилвателя и благодаря ви много. Един приятел беше ми казал че ще струва към 130 лв и аз си викам то по добре нов... Благодаря ви наистина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Потребител №1 написа:

Teac AG 980 е усилвателя и благодаря ви много. Един приятел беше ми казал че ще струва към 130 лв и аз си викам то по добре нов... Благодаря ви наистина. 

Крайните транзистори са 2sb1560,2sd2390 дарлингтон цената е около 5лв за брой.Цената на работа зависи от сервиза по принцип около 20лв за тази работа,като транзисторите се плащат отделно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ти документацията  на модела. Отиваш в сервиз , за да ти го направят. По форумите техника не се ремонтира и никой не е в състояние да ти каже колко ще ти струва  ремонта. Това може да прецени единствено само сервизният техник на място. Усилвателя е много лесен за техническа подръжка!

https://elektrotanya.com/teac_ag-980_sch.pdf/download.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвателя е много лесен за техническа подръжка!

>>

С четчица и термопаста ли ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доообре Благодаря ви много наистина. От питане глава не боли ^_^. Лека вечер на всички.

Редактирано от Потребител №1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"С четчица и термопаста ли ? :D"

За такива като теб и това няма да им помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎11‎/‎16‎/‎2017 в 14:43, Потребител №1 написа:

Усилвателя ти е с изгоряло крайно стъпало.  Не включвай към него колони защото и те ще изгорят с това захранващо напрежение в изхода/ако не са повредени вече/. 

Закарай го в сервиз да ти го оправят. Няма да струва кой знае колко, много по-евтино ще е от да купуваш нов.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време имам проблем с Microsoft Word, който меко казано ми създава главоболия в ежедневната работа. Версията, на програмата, която се използва в компанията, в която работя е 2007, а проблемът се състои в следното:
      При получаване на имейл, съдържащ word файл и отварянето на въпросния файл, въпреки че изпращащия е спазил всички разстояния между думите, препинателни знаци и т.н(проверено на неговия компютър), при мен текстът на места излиза слят, без абсолютно никакво разстояние между думите. Съответно трябва всеки път да го проверявам и да разделям думите една от друга. На пръв поглед не е кой знае колко сериозен проблем, но когато говорим за документ, който съдържа 20-30 страници, определено бих казал, че е доста досадно и най-вече води до загуба на излишно време.
      Някой има ли някаква идея на какво би могъл да се дължи въпросният проблем и как бих могъл да се справя с него? Версиите на програмите са еднакви, шрифтът, който се използва е Times New Roman. Ще бъда изключително благодарен на всеки, който се включи
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.