Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Необходим ми е съвет и реална оценка за цената на конфигурацията от тази обява. Не е моя, но се интересувам до каква степен е актуална и какви пари би си струвало да предложа, с тенденция след това да закупя видео и монитор?

https://www.olx.bg/ad/prodavam-super-geymarski-kompyutar-ID6V1FN.html#1ee9bc0ed1

CPU: Intel Core i7 6800k
MB: Asus Strix X99 Gaming
RAM: 2x8GB G Skill Trident Z RGB
GPU: None
CPU Cooler: NZXT Kraken X62 AIO
SSD: Samsung 850 Evo 256GB
HDD: Western Digital Black 640GB
PSU: Thernaltake 750W 80+ semi-
modular
CASE: Phanteks Eclipse P400(white)
Case Lighting: NZXT HUE+(white)
FANS: 3x120mm exhaust white LED fans and 2x140mm from the water cooler.

Благодаря. 
Иван

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще даваш толкова много пари не рискувай на старо, вземи си ново (мое лично мнение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той пича ще свали 200-300 лв. то е ясно, но от вашите отговори оставам с впечатлението,  че въпреки това няма да си струва, с което съм съгласен. Благодаря и ще се допитам отново, когато купувам нова конфигурация. 

Поздрави,

Редактирано от ivan_jbj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези части като са били нови може и да са били над 2500 лв., но сега за тези пари може да се вземат много по-добри работи, че и да остане за видеокарта примерно GTX 1060. Колегата горе е направил конфигурация, ако кажеш и бюджет съвсем ще станат работите. И този в обявата защо е писал "геймърски" компютър, като е без видеокарта и той не знае....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега се въздържам, защото не знам кога точно ще купувам и да не обявявам бюджети и "премии" неподготвено, но..... най-общо казано държа да си взема читав монитор на 1080p, 144hz , 24"/27" и конфигурация, с която да излгежда добре. За монитора мога да отделя около 500 лв. и да речем за конфигурацията около 1500 лв. тъй че да речем общ бюджет 2000-2200, мога да се понапъна ако е нещо, което си заслужава. Имам ТВ за връзване, което е 4K, но за да не става каша нека го изключим от уравнението засега. 

Естествено ще се ползва за игри,  но основно играя Overwatch и ммо-та от сорта на SWTOR, The Elder Scrolls и .т.н. и може би ще е малко overkill, но мисля че с тези пари мога да си позволя прилична машина и нещо, което ако реша да играя по-изискващи заглавия да не се затруднява толкова. Destiny 2 е нещо, което бих играл на PC, макар че я играя на PS Pro сега. Може би и малко streaming ако машината го позволява, незадължително, но предполагам, че няма да е проблем.

Честно да ви кажа заради игрите, които играя предполагам може би на този етап и по-скромно PC би ми свършило работа, с тенденция за ъпгред след някакво време, но в момента съм на лаптоп и ми се иска да се върна към едно културно PC с готин голям екран и добри гладки FPS.

Благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.