Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
В момента съм в процес на избор на лаптоп, но се двоумя - нов или втора ръка. Бюджет: 6-700 лв.

По-склонен съм да взема нов, тъй като лаптопа ще се ползва само и единствено за браузване + някое IDE (Visual Studio/Eclipse). А на реновирания (втора ръка) няма да му използвам възможностите/прозводителността.

Въпросът, на който търся отговор е :
Кой от двата (нов или втора ръка) ще издържи повече време? Не ме интересува качеството на материалите. Да допуснем, че няма да му се нанасят щети върху корпуса.
Чисто като хардуер, кой ще е с по-дълъг живот? 
Притеснява ме това, че този втора ръка ще е на 3-4 години(или нещо от сорта) и не знам дали ще пребори един бюджетен(калпав) нов лаптоп.
Наясно съм, че втора ръка идва с една година гаранция, а след това?

Хвърлил съм око на :
HP 250 G6 1WY08EA - https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-hp-250-g6-1wy08ea.html#box-additional 
Не можах да намеря по-добра алтернатива(нов) за този ценови диапазон.

Вие какво мислите по въпроса?
Приемам всякакви предложения :) 

Благодаря!

Редактирано от Божидар Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Той и този не е много нов :) 4GB няма ли да са малко?

Много е относително кой колко ще изкара и кога ще клекне от старост (физическа) или недостиг на мускули за нормална работа.

Тези IDE (Visual Studio/Eclipse) не са ли тежички?

Еми не са леки.
https://www.visualstudio.com/en-us/productinfo/vs2017-system-requirements-vs
Под нов имах предвид нов от магазина :D
Ако има "по-нов" - дай.
В началото новия със сигурност ще се справя. Ама докога :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет, нов ще е с параметрите които си избрал, но по-добре да е с възможно най-последна серия i3. С 8-ма не намирам, така че:

https://www.emag.bg/laptop-asus-s-procesor-intelr-coretm-i3-7100u-2-40-ghz-15-6-4gb-500gb-dvd-rw-intel-hd-graphics-endless-os-chocolate-black-a541ua-go1708/pd/DS934NBBM/?ref=prod_CMP-938_1317_13362

Втора ръка виж какво взимаш за същите пари:

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_12343_Latitude+E6530.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, baikolio95 написа:

За този бюджет, нов ще е с параметрите които си избрал, но по-добре да е с възможно най-последна серия i3. С 8-ма не намирам, така че:

https://www.emag.bg/laptop-asus-s-procesor-intelr-coretm-i3-7100u-2-40-ghz-15-6-4gb-500gb-dvd-rw-intel-hd-graphics-endless-os-chocolate-black-a541ua-go1708/pd/DS934NBBM/?ref=prod_CMP-938_1317_13362

Втора ръка виж какво взимаш за същите пари:

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_12343_Latitude+E6530.html

Благодаря за съвета!
Иначе, при сравнение на числата(параметрите на двата), всеки нормален би избрал втория.
От друга страна разликата в гаранциите е година и половина.
Дилемата е налице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че новия е клас "ширпотреба", а втората ръка е бизнес клас, който като нов е струвал към 2000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Божидар Маринов написа:

А "клас  А" какво означава?

Означава, че освен перфектно състояние на хардуера, няма и почти никакви забележки по външен вид и реално изглежда като чисто нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, baikolio95 написа:

Означава, че освен перфектно състояние на хардуера, няма и почти никакви забележки по външен вид и реално изглежда като чисто нов.

Лаптопите втора ръка  как са с батериите. Сменят ли ги при ревизиране?

Редактирано от Божидар Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, но ако не държи или е проблемна, информират в описанието или при запитване. Трябва да е ясно, че батерията е консуматив, като всяка друга батерия, и дори и на чисто нови лаптопи гаранцията на батерията е по-малка от гаранцията на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/29/2017 в 19:11, Божидар Маринов написа:

Лаптопите втора ръка  как са с батериите. Сменят ли ги при ревизиране?

Някои ги сменят с нови, но не оригинални. Моята например беше такава и държи 3,5 часа ( 3 часа гледане на iptv и сърфиране) с i5 3340M и средна яркост на дисплея. 

Друго, което мога да споделя ( ако все още не си избрал) е  да се поинтересуваш с какви екстри (или без какви) е бройката, която ще купиш, защото  това рядко се споменава в описанието, а един и същ модел може да има най- различни конфигурации - клавиатурни подсветки, сензор за пръстов отпечатък и т.н. Също - клавиатурата каква е - немска , френска, US?

Имат си стандарти някакви, занимаващите се с тая дейност и си ги поддържат. Всичко е сортирано доста добре. Те и затова може би цените им не варират много . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено Dell Latitude E6540 ! Цената му е чудесна! Тази машина навън върви в порядъка на 500-800 евро втора ръка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е клас Б тоест има забележки по-дисплея.

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_12431_Latitude+E6440.html

+ Без забележки по-дисплея, 50 лв. по-евтин, + 100MHz процесор и по-голям хард.

- По-малък диагонал.

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_12380_Latitude+E6440.html

+ Без забележки по-дисплея, 70 лв. по-евтин.

- По-малък диагонал.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте и аз търся бюджетен лаптоп в тази цена за ежедневна употреба в интернет skype,facebook,microsoft office,държа да е нов тези,който съм се спрял са

Intel Core i3-6006U,Intel HD Graphics 520,4GB DDR4,1TB HDD всички са с тези данни един е 15.6 инча FULL HD 1920x1080,другите са 15.6-инчов 1366x768 според вас високата резолюция предимство или недостатък е и има ли значение марката според вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/17/2018 в 11:32, georgiev i написа:

здравейте и аз търся бюджетен лаптоп в тази цена за ежедневна употреба в интернет skype,facebook,microsoft office,държа да е нов тези,който съм се спрял са

Intel Core i3-6006U,Intel HD Graphics 520,4GB DDR4,1TB HDD всички са с тези данни един е 15.6 инча FULL HD 1920x1080,другите са 15.6-инчов 1366x768 според вас високата резолюция предимство или недостатък е и има ли значение марката според вас

За тези пари няма какво качество да търсиш, въпроса е дали искаш да ти се събират повече неща едновременно на екрана (но и при тази резолюция шрифта ще е по-малък, въпреки че можеш да си го увеличиш). Другото вече са екстри, като евентуално по-мощен или по-нов процесор, повече памет или по-голямо дисково пространство и/или евентуално SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от simeon95
      Здравейте, лаптопът ми (Lenovo ThinkPad T410 Type 2522-25U) е със следните характеристики: линк и видеокарта IntelHD Graphics. Не съм инсталирал нищо съществено, освен драйверите от официалния сайт и програми за текстообработка и Visual Studio. Инсталирал съм и всички ъпдейти, без този за Windows 10.
      Предполагам, че проблемът е прегряване, защото, когато пусна 1080p видео от youtube до две-три минути лаптопът се изгася без предупреждение. (Независимо от браузъра, а и не съм инсталирал никакви разширения).
      Пастата на процесора и охладителят са сменяни преди няма и месец, проблемът се появи след последната инсталация на въпросния Windows. Допускам, че причината може и да не е прегряване, защото ми се е случвало лаптопът да прегрее и VGA изходът буквално не се пипа. В случаите, когато ми изключва напоследък просто е леко топъл и не мога да преценя.
      Такива проблеми в XUbuntu не срещам след часове работа и няколко HD клипа пуснати в background, та и затова предположих, че проблемът е в Windows-а.
       Не знам каква допълнителна информация мога да дам от Event Viewer или отнякъде другаде, така че смело изисквайте информация - ще съдействам напълно.  
    • от OpenSource
      Здравейте.Мисля да си купя лаптоп втора употреба и съм твърдо решен да е от серията Thinkpad.
      Спрял съм се на два модела - 430 и 430s.Доколкото разбрах между двата модела няма особена разлика като изключим външния вид,батерията и възможността за допълнителна дискретна графика която на мен не ми трябва много.Въпросът ми е кой лаптоп според вас би бил по-добра покупка?Като се има впредвид че - 
       - животът на батерията е добра екстра но ще го използвам повече като офис компютър и рядко ще се използва само на батерия.
      - ще го тормозя с приложения от сорта на VirtualBox,GNS3 и подобни така че бих предпочел модел с добро охлаждане
      Дали мога да очаквам по-добро охлаждане при 430 поради по-дебелият му корпус?Има ли разлика в производителността на двата модела(доколкото поразучих са с идентичен хардуер)?

Благодаря!
    • от G.Koleff
      Здравейте. 

Имам проблем с драйверите на Lenovo Thinkpad w500. Инсталирах Windows 10 и се съмнявам, че няма драйвери които да вървят на него. 
      Видеокарта: ATi Mobility Radeon HD 3650;
      CPU: Intel Core 2 Duo P8600 (2.40 GHz, 3MB Cache);

Та въпроса ми е, има ли драйвери за Windows 10?
    • от pepsi_555
      Здравейте,

Купих си лаптоп Lenovo Thinkpad E540 i7-4702. Притеснява ме, че скърца при отваряне и затваряне. Шумът идва от дясната страна. Някой да е имал подобен проблем? На какво може да се дължи?

Благодаря.
    • от Tsvetan Gatev
      Помощ.....!!!!!   смених си Windowsa от 8.1 на 7 и сега винаги като трагне след стенд бай ми пращи звука било то музика филми и т.н. преинсталирвах драйверите на саунд картата и нищо.... нз какво да правя освен да го изпера с нещо тежко.... моля ви ако някой може да помага... благодаря предварително//// ще кача снимка с параметрите на тая кочина....

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.