Премини към съдържанието
ignorant

Препоръчайте безшумно охлаждане за Овърклок на i7-6800K в/у Asus X99-A.

Препоръчан отговор

Моля препоръчайте безшумно охлаждане за Овърклок на i7-6800K в/у Asus X99-A. Вчера си го купих стабилно на 4,2 клокнато, но аз искам да постигна 4,4гх. Човека от който го купих каза, че постигнал и 4,3 ама не му се занимавало да го стабилизира.. Та аз имам тази амбиция. Моля препоръчайте ми качествено охлаждане за тоя процесор, което  да е  безшумно.

Гледам тук пише най-добри за 2017 г. ама не виждам водни?! Беше ми препоръчано PHANTEKS PH-TC14PE -  не знам обаче дали е безшумно и  достатъчно добро да охлади клокваният ми процесор.

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За въздух Noctua са шефчета и в температури и в децибели, мери п*шки даже с някои от водните решения, ама и цената си е фактор там. За nh d15 съм чувал все хубави неща :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 7.08.2018 г. в 11:53, scotrod написа:

За въздух Noctua са шефчета и в температури и в децибели, мери п*шки даже с някои от водните решения, ама и цената си е фактор там. За nh d15 съм чувал все хубави неща :)

А за този какво ще кажеш? Вентилаторът ми е на издихания и като се върна от морето ще го сменям (само вентилатора, радиатор си имам). За сега съм се спрял на този:
https://www.dekada.com/noctua-влагозащитен-прахозащитен-вентилатор-fan-120mm-nff1224vip67ippc3000pwm-p-2334.html

Може и на колегата по-горе да му свърши работа.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, rado84 написа:

А за този какво ще кажеш? Вентилаторът ми е на издихания и като се върна от морето ще го сменям (само вентилатора, радиатор си имам). За сега съм се спрял на този:
https://www.dekada.com/noctua-влагозащитен-прахозащитен-вентилатор-fan-120mm-nff1224vip67ippc3000pwm-p-2334.html

Може и на колегата по-горе да му свърши работа.

С какъв радиатор си? Иначе, да не се повтарям, продуктите на Noctua са маниакално качествени. Единствените оплаквания, които съм чувал от тях е поради теглото на радиаторите. Вентилаторите не падат по-долу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, scotrod написа:

С какъв радиатор си?

С този, така че би трябвало да стане. Радиаторът е за 120 мм, вентилаторът от линка също е 120мм.

s-l640.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми, но посоченият охладител е по-евтин от вентолатора, към който си се насочил. Някой Artic ще върши почти същата работа за 1/5 от цената. И все пак, щом си мераклия го взимай, не вярвам да имаш проблеми с монтажа. Иначе за още 40-50 лв отгоре можеш да вземеш много добро въздушно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са индустриален клас вентилаtори, предназначени за работа на 24V(!!), които ще се скопят до 12V! Ако ще и много голям мераклия да е, няма смисъл от този вентилатор при наличието на масови серии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.