Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер!

Опитвам се да имплементирам RSA крипто-алгоритъм на C++, но имам няколко проблема (въпросчета) ще бъда благодарен, ако някой успее да ми помогне.
Алгоритъма ще се използва за криптиране на UDP пакет, като всеки символ ще се криптира отделно, т.е целият пакет ще се криптира буква по буква.
Проблемът ми е, че при процеса на криптиране се получават много огромни числа. Мъчих се с някой библиотеки (BigInt), но изглежда, не попадам на хубави такива.
Някой сблъсквал ли е се с подобен проблем? Възможно ли е процеса на криптиране и декриптиране да се улесни? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Second to none написа:

Алгоритъма ще се използва за криптиране на UDP пакет, като всеки символ ще се криптира отделно, т.е целият пакет ще се криптира буква по буква.

Защо буква по буква, а не бит по бит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/22/2017 в 20:25, bvbfan написа:

Защо буква по буква, а не бит по бит?

Точно, не знам, кой е най-добрият вариант? Възможно ли е да ми го разясниш теоретично, аз ще се опитам да си го имплементирам. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.