Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От известно време искам да си купя нов телевизор.Изискването ми е да е Full HD  и да около 49 инча.Бюджета е 500 евро.И се спрях на този https://www.hardwareschotte.de/preisvergleich/Philips-49-Zoll-Full-HD-LED-TV-49PFS4131-12-p22019604 Някой има ли мнение за този конкретен модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как е в Холандия, ама в България Philips-ите като цяло са некачествени сглобки, даващи много проблеми. Не бих си купил телевизор от тази марка. Според мен правилният избор е Panasonic или Sony, в краен случай, като по-евтин вариант - Samsung или LG. Обърни внимание къде е сглобен. Ясно, че японски няма да намериш :) , но поне да е от EU (че вече има и турски Панасоници :scared:). Правените в Чехия и Словакия например ми се струват сравнително читави. 

И най-важното - не избирай по технически данни в нета. Отиди в някой магазин, и виж на живо каква картина предава това, към което си се насочил. Защото после това ще гледаш.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Аз нямам предпчитания към марки.Преди 10г. си взех този http://www.lg.com/nl/televisies/lg-26LH2000-lcd-tv и още си го гледам.Тогава го взех на сляпо един холандец ми го препоръча( да е жив и здрав човека) много съм доволен.И от картината и от здравината.Понеже е до парното, което миналата година се спука и го заля целия с вода,мислех че ще даде фира,но и до днешен си бачка перфектно.И не бих се разделил с него, ако не се бях преместил в по голямо жилище с по голям хол,което налага закупуването на по-голям телевизор.А LG-то ще го подаря на близки.Филипса го намерих изгодно на едно място.Та реших да се възползвам и да отхвърля тоя дерт.В 14 дневен срок, ако не ми хареса картината мога да го върна.Все пак цената не е единственото водещо нещо в случея.

Редактирано от franchesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

Та реших да се възползвам и да отхвърля тоя дерт.В 14 дневен срок, ако не ми хареса картината мога да го върна.

За да се насладиш изцяло на картината, сигнала трябва да е Full HD какъвто е и телевизора.

Незнам на какъв сигнал си там, но ако гледаш SD и някакви HD канали, картината определено няма да ти хареса много ,на който и да е от тези телевизори или други телевизори с такъв размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизия не гледам.Това ,което гледам е предавания онлайн от платформата NovaPlay или сайта на БТВ,което си е пак телевизия, но не в реално време и е през интернет.Там едва ли сигнала е Full HD.През другото време ще се ползва като монитор закачен за настолния.Игри няма да се играят,за сърфиране предимно и най-вече ютуб видеоклипове.Когато си взех ЛГ-то един приятел си взе и той ЛГ само, че два пъти по голям от моя и неговия беше Full HD.Естесвено и за двойно повече пари.Тогава бяхме запалени по манията Dreambox (сателитен приемник) гледахме едни и същи телевизии холандски и български.Тогава тамън излязоха някои Full HD канали и от холандските и от българските.Ами не ми хареса неговата картина,много постна беше.

Редактирано от franchesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, franchesko написа:

Това ,което гледам е предавания онлайн от платформата NovaPlay или сайта на БТВ,което си е пак телевизия, но не в реално време и е през интернет.Там едва ли сигнала е Full HD.През другото време ще се ползва като монитор закачен за настолния

По малък размер ТV в такъв случай определено ще има и по добра картина.

Редактирано от PigManu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.