Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, открих, че CINEMA 4D може да рендва като се обединят много машини посредством мрежа. В програмата това е наречено Team Render (не ми е ясно още с какви кабели и дали може безжично без да се губи производителност).

За AFTER EFFECTS пише също , че може някакво споделено рендване в мрежа, коеото изобщо не ми стана ясно как, но поне успях да разбера, че е възможно и при тази програма. Още инфо. A тук има нещо наречено Render Farm, дали е същото?  Пример 1, пример 2, Пример 3

Намерих нещо и за V-Ray ама не съм сигурен то ли е? Пише Vray Distributed Rendering. Ето за 3ds Max.  ии още инфо. Aко знаете дали е възможно на някои от другите програми за рендъринг, моля пишете, споделяйте  опит.Blender,  CrowdrenderArnold Renderer, KatanaHoudini FXArnold RendererLightWave 3DModo Creative 3DYetiShave and a HaircutVue Render, Corona Render Modo Creative 3DNewTek Lightwave®Autodesk Maya®Radeon ProRenderZBrushAutodesk Softimage, RendermanAvid Media Composer, Avid Motion Graphics, Blackmagic DaVinci Resolve, FurryBall GPU render, Final Cut Pro X, RED REDCINE-X, RED Giant Effects Suite, RED Giant Magic Bullet Looks, SONY Vegas Pro, The Foundry HIERO, Nuke, The Foundry NUKE & NUKEX, The Foundry Mari, Camtasia, Octane Render, RealFlow, Maxwell Render, Element 3D, Silhouette FX, Final Cut Pro X, Unity..

за векторни едвали ще има нужда от толкова рам  (Adobe Illustrator, InkscapeKrita)

Имам някоко въпроса. Първият: Като се рендва посреством много машини едновременно, има ли вероятност качеството на изображението да е по-ниско? (тук това ли ми обясняват? С неналична или изключена cuda видеокартите също ли правят шум?

Втори въпрос: cudа видеокартите (знам, че са по-бързи) дават ли по-лошо качество (повече шум) отколкото gpu карти без cudа при рендъринг?  Рендване със cpu+gpu дава ли по-лошо качество (повече шум) пред отделно cpu рендване?  Render Farm и Team Render едно и също ли е? При използване на много машини обединени заедно да рендират ако едната е с изключена видеокарта, трябва ли и на другите да изключа да рендват без видеокарти (тоест всички машини само със cpu?) или мога да избирам при едновременният рендъринг от различни машини - някои да си използват видеокартите а други не (примерно да изключа nvidia-та или само cuda-та й)? 

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави рендърите намира !

В България има прекрасни курсове за компютърна  грамотност !

Или добри психиатри !

Отделно шегата настрана бръкваш се 10000 лева за актуален хардуер !

Остави рендъринга че и на Марс ще те прати такава машина !

За рендъринг ти трябват 2 еднакви мощни видеокарти

https://www.nvidia.com/en-us/titan/titan-v/?nvid=nv-int-tnvptlh-29192

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оххх хайде да не се заяждате окей? като не сте компетентни да ми помогнете си трайте, поне не вредете. аман от злобни проклети хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка от изброените от вас програми си има форум и техническа поддръжка !

Друг е въпроса дали имате лиценз за тези програми !

Цените на тези програми са астрономически !

Очевидно целта ви е реклама !

Не сте невеж !

Малко трудно се манипулираме !

От мен 10 за старанието което полагате !

Не съм хейтър !

Блокирайте ме  ваше си право !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Arnold Renderer специален ли е с нещо?

Защо не подготвите нещо малко и не го минете през няколко различни софтуерни и хардуерни решения, така ще добиете най-ясна представа дали и как ви върши работа.

Най-логичния избор би бил програма с отворен код, добър форум и най-важното удобна за работа на Вас.

a да ми се отговори  абстрахирайки се от имената на програмите дали е възможно?

преди 1 час, Gregory House написа:

Всяка от изброените от вас програми си има форум и техническа поддръжка !

Друг е въпроса дали имате лиценз за тези програми !

Цените на тези програми са астрономически !

Очевидно целта ви е реклама !

Не сте невеж !

Малко трудно се манипулираме !

От мен 10 за старанието което полагате !

Не съм хейтър !

Блокирайте ме  ваше си право !

не разбирам защо модераторите толерират троленето ви. с тролене като вашето само се отблъскват повече и повече потребители от форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не, не ти казват това.

Ако нямат Cuda или тя е изключена как видео картата ще ти смята, че да вкарва шум?

Имаш уникален първи въпрос, добре че е един.

Много лесно. Видеокартата може да рендира и без Cuda. Има опция да се изключи преди рендъринг. Ама значи и минимално усилие не правите да ми отговорите на въпросите. Само  хейтвате и тролете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, plamen_petrov_80 написа:

И къде точно я изключваш?

Покажи я тази опция!

не знам но знам,че nvidia има open cl driver. знам, че nvidia поддържа също  open cl.. та предположих,че може да работи със open cl и без cuda. Не може да работи без cuda такали?

edit: ето:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом държиш да изключиш куда бих могъл да ти помогна !

Услугата само за теб 50 лева !

Получаваш отстъпка  !

Най евтино е в местния психодиспансер !

Шегата настрана възможно е чрез нвидиа контрол панел !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.