Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам идея в главата си, която мисля да я споделя с хората тук, които са готови да ми помогнат. В момента имам Huawei p8 lite, купен преди 2 години и скоро ще бъде продаден. Въпросът ми е...дали iPhone7 си заслужава за парите или някой друг телефон от който вие сте впечатлени...Аз засега съм наблегнал главно на iPhone седмицата, защото доста ги харесвам, но не съм имал Apple продукт от 2-3 години вече. Разполагам не с повече от 1000лв. даже и по-малко и мисля, че този телефон е добър. Моля помогнете и дайте мнения за този телефон и за други също! Чудя се дали от OLX си заслужава да си взема, защото не държа да е изкрящо нов, а там цената е поне 20-30% по-ниска. Моля Ви помогнете ми, Благодаря предварително!

П.С. Телефонът го използвам главно за слушане на музика, ровене в нета(без ФБ) и доста играене на игри, ама тежки игри :Д и гледане на клипове в YouTube!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми щом не ти пука много за камерата може да отметнеш това, пък и почти всичко е платено в епъл магазина. За игри, в гугъл плей имаш голяям избор и повечето безплатни. Щом е главно за игри тука добави голям екран и повече ядра и добър графичен чип, повече оперативна памет съъщо. И като чекнеш това, остават тези:

Huawei P10 Plus, Dual Sim, 128GB, 4G, Graphite Black

Huawei Mate 9 Pro, Dual Sim, 128GB, 4G, Haze Gold

Също може да погледнеш и-> OnePlus 5 128GB Dual

РАМ 6гб

повече от 2Ghz, 8 ядрен

5,5 инча дисплей

+100Гб вътрешна памет

Все пак ако искаш да спестиш, може да не взимаш скъпата версия с повече вградена памет а да ползваш микро сд карта в която пак може да си прехвърляш игрите с помощта на модификация.

В ОЛХ не знаеш, може и реплика да ти пробутат или да премълчат някоя забележка.

На айфоните спецификациите ако сравниш са двойно по-ниски а цената двойно по-висока заради марката и визията!

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ми щом не ти пука много за камерата може да отметнеш това, пък и почти всичко е платено в епъл магазина. За игри, в гугъл плей имаш голяям избор и повечето безплатни. Щом е главно за игри тука добави голям екран и повече ядра и добър графичен чип, повече оперативна памет съъщо. И като чекнеш това, остават тези:

Huawei P10 Plus, Dual Sim, 128GB, 4G, Graphite Black

Huawei Mate 9 Pro, Dual Sim, 128GB, 4G, Haze Gold

Също може да погледнеш и-> OnePlus 5 128GB Dual

РАМ 6гб

повече от 2Ghz, 8 ядрен

5,5 инча дисплей

+100Гб вътрешна памет

Все пак ако искаш да спестиш, може да не взимаш скъпата версия с повече вградена памет а да ползваш микро сд карта в която пак може да си прехвърляш игрите с помощта на модификация.

В ОЛХ не знаеш, може и реплика да ти пробутат или да премълчат някоя забележка.

На айфоните спецификациите ако сравниш са двойно по-ниски а цената двойно по-висока заради марката и визията!

Айде започна се..... ти работил ли си въобще с Apple продукт? Явно си дрънкаш колкото да не заспиш. Гледа само спецификациите и край. Не става. Типично малоумно мислене на андроидски потребител. Да те светна, че:

1. iOS е super оптимизирана операционна система. На нея не й трябват 12000 гигабайта рам, за да подкара каквато и да е игра!

2. iOS е няма фрагментация, няма крашове на приложения.

3. Един Iphone се поддържа 4 години, докато андроидите видят две години и си довиждане. Лично имам Iphone SE и SONY Xperia Z5. На Сонито започна от 5.1.1. и завърши на 7.1. Модел от 2015 година и миналата казах "край". Само заради процесора. Общо взето политика на Гугъл, за да те накарат да си вземеш новия модел. Единствено моделите на Гугъл(nexus и т.н.) имат по-голям съпорт.

4. С моя iPhone, който е от 2016-та и е с 2гб рам. в момента имам стартирани над 20, забележи над 20, приложения на заден фон! Няма абсолютно никакво забиване, зацикляне, крашове за недостиг на рам памет и т.н. С двоен клик на home бутона, се отварят всички програми и си избирам , която ми е кеф. Никога не ги спирам. Батерията ми изкарва един ден, което е ОК за мен. Всичко зависи как се ползва. Мобилния нет товари най-много акомулатора. 

5. Камерата ми е ок. Става. В крайна сметка имам SONY Alpha DSLR, така, че не ми дреме особено за телефона как снима. 

6. Не на последно място - Apple устройствата, ако са вързани към iCloud, демек заключени, има опасност от olx  да ти пробутат заключен такъв и ще изядеш дървото. Не можеш да го ползваш за нищо. 

7. Кой ти играе игри на телефона? Децата. Да не споменвам, че качествените игри са платени и товарят батерията. 

До автора Martin LN- Най-добре си вземи нов телефон, хем нова батерия(предипния собственик не се знае как се е грижил за батерията), хем ще гледаш да го пазиш, хем ще си го вържеш към iCloud-a. Щом го направиш, телефона се заключва и дори да ти го откраднат, не може да го ползват, продадат или да се ползва за части, тъй като това е невъзможно именно заради iCloud. Можеш и да видиш Iphone 6-ците. Мисля, че ги бяха пуснали пак в производство, защото бяха успешни преди 2-3 години. 

iPhone 6 със 32 гигабайта и 1 гб рам  за 759 лева.  Стига размера на паметта и по-слабата батерия да те устройват. 

Линк от Технополис: http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phones/Mobile-phone-APPLE-IPHONE-6-32GB-SPACE-GRAY/p/576210

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай 7-цата спокойно.
Достатъчно нов и добър модел е, а това откъде ще го вземеш е без значение.
Ако е втора употреба внимавай да не е заключен към iCloud, защото няма да можеш да го ползваш и парите отиват в коша.

Задължително при теста си слагаш картата, вкарваш си акаунта и от Apstore дърпаш някое мобилно приложение, като след това рестартираш апарата.
Ако нормално се е свалило приложението и работи и при рестарта не ти търси парола за iCloud, можеш да си спокоен.
Но мисля разликата между чисто нов, неразпечатан и такъв втора употреба в Продавалника не е толкова голяма, та потърси запечатан някой.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм за айфона! Никога не съм имал, само съм пипал такъв с мойте андроид палци и като цяло е светкавичен бих го нарекъл оргазмен потребителски интерфейс, щом не си супер потребител, по-добре взимай айфон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eclipse2G написа:

7. Кой ти играе игри на телефона? Децата. Да не споменвам, че качествените игри са платени и товарят батерията. 

преди 11 часа, Martin LN написа:

П.С. Телефонът го използвам главно за слушане на музика, ровене в нета(без ФБ) и доста играене на игри, ама тежки игри :Д и гледане на клипове в YouTube!

Четете, като давате съвети. Всеки има предпочитания за ОС. И всяка си има плюсове и минуси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В семейството се ползат 128Гб - 7 (IOs 10.3.3) и 7+(последен ъпдейт). При 7+ батерията умира малко по-рано от  7-цата.  Батерията издържа 12ч стенбай/3-4ч  ръчкане това е истината

Редактирано от chasovnik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам дали в момента е възможно на един iPhone 7 от iOS 11.3 да се върне към по стар iOS 10 ? Актуализирахме един такъв до най-последната версия в момента 11.3 и се появиха едни леки насичания ( не са много фрапантни , но на фона на плавнотата дразнят ) преди това телефона си беше абсолютно smooth беше с ios 10 . Иначе опитахме Restore и през iTunes и наново въвеждане на всичко , но пак този проблем си остана . Новата опция за Battery Health всичко е нормално и 100% . Ако някой има идея как можем да направим downgrade на firmware  моля да каже .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от Пени
      Здравейте, аз съм ученик в 9ти клас
      Много ви моля за помощ, поради факта, че в понеделник, демек утре имам есе по психология на една от следните теми :
      "Не можем да решим проблемите, ако разсъждаваме по същия начин, по който сме разсъждавали при създаването им. "
      "Няма човешки проблем, за който да не съществува лесно решение - съвършено, надежно и погрешно. "
      "Човекът е единственото живо същество, което усеща собственото си битие като проблем, който трябва да разреши и от който той не може да се избави."
      Критериите за есето са следните :
      1. Ниво на разпознаване на проблема, заложени на фрагмента  5т.
      2. Ниво на философска осмисленост и интерпретация ( което специално моят учител няма да взима в предвид заради възрастта ни ) 10т.
      3. Логически последователно аргументирано ( да не се отклоняваме от идеята ) 10т.
      4. Изразена лична позиция ( трябва да се изрази към края ) 4т.
      5. Езикова и стилистична култура 3т.
      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРЕТЕЛНО

• от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от даниел павелов
      Здравейте, форумници! Преди седмица, учителят ни по физика ни да те нещо като въпросче, но логическо, правих струвах, РАЗСЪЖДАВАХ  търсих на български, на английски, но не намерих, моля помогнете! Ето ви въпроса : МОЖЕ ЛИ ДА ВИДИТЕ ОГЛЕДАЛО?
      Мерси предварително!
    • от cveti81
      Здравейте! Значи 2018 си взех една натриева лампа с дросел и рефлектор.........Препоръчаха ми я едни агрономи щото имах една мандарина дето беше малка и понеже не беше много слънчево ми препоръчаха да си купя такава да заякне дръвчето и аз развързах кесията.........Та сега нямам какво да я правя щото дървото се оправи............Та питането ми е къде изкупуват такива, че не ми трябва вече? Тез мойте агрономи ми разправяха, че разправяха, че в западна  европа ги ползвали масово да гледат плодове и зеленчуци в закрити хангари.....Благодаря ви предварително?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.