Премини към съдържанието
b0ki

Google chromecast - локален стрийм без нуждата на интернет

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Пробвах какви ли не програми, които са за локален стрийм, но всичките опират до интернета ми! Имам 25 mbps връзка, но изглеждат недостатъчни да стриймват от компютъра към Google chromecast тъй като ми накъсват филма от време на време. В същото време youtube клипчета с 4к качество вървят без никакъв проблем. Има ли начин да си подкарам филмите от компютъра на Google chromecast без нуждата на интернет?

Редактирано от b0ki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, b0ki написа:

Има ли начин да си подкарам филмите от компютъра на Google chromecast без нуждата на интернет?

Разбира се, че има начин :) . Махаш джаджата, свързваш ТВ-то с компа чрез HDMI кабел, и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

del.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но не търся алтернативи, а конкретно ми трябва решение за Google chromecast! Комфорта е по-голям всичко да става безжично, всичко ми е вградено... няма стърчащи кабели и не искам да има! Не бъркам скоростта download с upload -  25 mbps на качване и сваляне!
Не е смарт и  не искам да го правя такъв с допълнителни джаджи! Имам и такова  а и да е смарт, комфорта е доста по-голям при Google chromecast! Всичко ми върви идеално с изключение на посочения проблем!
Така както ако например имате 5 компютъра в мрежа и имате филм на единия,  то може да си го пуснете и от другите 4 използвайки скоростта на домашна мрежа без  нуждата на интернет! В случая от рутера максималната ми е 100mbps.
Имам друга джаджа на бойлера която контролирам през интернет, а ако липсва такъв преминава автоматично към локален режим. Интересуваме нещо подобно!
Пробвал съм: Plex, Wondershare, Videocast, Airflow , предаване на целия десктоп и т.н

Редактирано от b0ki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.