Премини към съдържанието
rado84

Как да изолирам FM антена, че да не прихваща никакъв сигнал?

Препоръчан отговор

Преди време май пусках тема за това, че субуферът прихваща смущенията от сигнала на мобилните телефони и го предава под формата на звук от колоните. Феритните ядра не бяха особено успешни и затова реших, че може би ще успея да намаля или дори залича тези смушения, ако намеря начин да изолирам антената. По незнайни причини от Микролаб са решили да сложат FM антена на този субуфер, който обаче няма тунер за настройване на честоти, така че целта на тази антена си остава мистерия. Аз така или иначе не слушам радиа по сигнал (само по интернет) и тази антена за мен е тотално ненужна. Та, някой знае ли как мога да я изолирам, че да не прихваща никакъв сигнал? Не искам да разглабям субуфера, защото такова нещо не съм правил досега и не се знае дали после ще успея да го сглобя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази антена, за да прихваща каквото и да е, значи е включена в схемата му-просто я изключи. Ако дадеш поне една снимка как изглежда това, може да измислим нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никаква антена - платката му не е екранирана и се смущава от сигнала на телефоните - дръж си GSM-а по-далеч от него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Радо!

Събуфера ти трябва да е от модел fc530 за да имаш монтирана антена на него.Напиши точният модел. Инед ти е дал точен отговор при положение ,че системата ти не е от посочената от мен. За да го оправиш, трябва интервенция отвътре , което значи, че отварянето му е задължително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, *LZ4JW* написа:

За да го оправиш, трябва интервенция отвътре , което значи, че отварянето му е задължително!

не е задължително...тъй де, пуска го у варела и го залупва...ъ-ъ-ъ...тъй де, фарадеев кафез уе:giggle1:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 33 минути, дръндю написа:

не е задължително...тъй де, пуска го у варела и го залупва...ъ-ъ-ъ...тъй де, фарадеев кафез уе:giggle1:

Ако е твой, съм сигурен, че няма да го направиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, *LZ4JW* написа:

Ако е твой, съм сигурен, че няма да го направиш!

пошегувах се Стефане,  и това не ми е за първи път, а ти си твърде сериозен и не се забавляваш
мисля си, че понякога шегите, ...явяват се добри идеи, ако бъдат схванати от автор на тема във форума
извинявам се ако съм засегнал някой

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.