Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам да правя академично есе на тема: Човекът трябва да получи образование, ако иска да стане човек. Моля, ако някой случайно знае как се пише даденото есе или има мнение по въпроса да напише коментар, за да мога да започна есето. Благодаря ви! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро му трябват кинти в джоба !:D

Питай флопито и двамата сме със 4 клас !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нашата държава има два вида хора.

Едните имат образование и нямат "нищо". Живеят от заплата на заплата и се надяват да не им вдигнат сметката за парното или тока. Никога не са постигнали нищо и няма и да постигнат. За съжаление и децата им ги чака същото ако "следват техните стъпки".

Другия вид са хора без образование, които имат "всичко". Имат си някои по-така познати/роднини и не им пука за нищо. Живеят ден за ден и са доволни от себе си?

Образованието нищо не значи. Има хора научили почти всичко от интернет и си работят по "наученото".

И що за термин е "академично есе"?

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето защо, като изкарах последния учебен ден в средното, побягнах през глава без да се обръщам назад да погледна - не погледнах нито един университет в България, защото всичкото им обучаване е просто зомбиране. Ако аз трябваше да пиша есе на тази тема, щях да обясня, защо твърдението в нея НЕ е вярно и съответно после щях да си получа двойката - баси майката, само като се сетя с какъв зор го взех това образование, все трябва да угаждаш на даскалките уши, да чуят тяхното мислене, но изговорено от твоята уста. Тъпанари, тотални идиоти, едвали си дават сметка, как с тази тема унижават милиони хора, милиарди даже известни и неизвестни имена в историята на човечеството.

Представям си какво ще е, като вкарат и джендърството - от училищата ще излиза всичко друго, но не и човеци. Ще влизат човеци - ще излизат роботи. Само ще им напиша - значи новородените бебенца, не са човеци?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, velislavvasilev написа:

.....

Не съм запознат с историята на този човек, а и от софтуер разбирам само, колкото е нужно за най- обикновен потребител. Знам, че примера не е удачен, нарочно е язвителен, за да им го върна на учителите - не, че не мога да го напиша това есе за шестица, но поне за мен е достатъчно обидно, за да отвърна с обида. Като гледам тука във форума, какви теми задават учителите, направо ми дожалява за учениците. Не е това начина да се стимулира образоваността, а още по- малко пък човечността - това, че си образован, ни най- малко не означава, че си човечен. Но както и да е - няма какво да добавя към мнението ти. А на момичето - сори, ала някой друг да помага, аз няма да си кривя душата, за да угаждам на безхаберни, лентяйстващи даскали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.