Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.

За момента се колебая между следните модели:

1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 

Операционна система: Android 7.1 Nougat
Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
Оперативна памет: 3 GB
Вградена памет: 32 GB
Камера: 13 MP

Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение :D

2. Xiaomi Redmi Note 5А

Операционна система: Android 7.0 Nougat
Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
Оперативна памет: 2 GB
Вградена памет: 16 GB

Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.

3. Meizu M3 Note

Операционна система: Android 5.1.1
Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
Оперативна памет: 3 GB
Вградена памет: 32 GB

Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 

4.  Meizu U20

Операционна система: Android 6.0
Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)

Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.

5. HTC Desire 728G

Операционна система: Android 5.1.1
Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
Оперативна памет: 1.5 GB
Камера: 13 M

По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.

6. HTC Desire 820

Операционна система: Android 4.4.2
Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)

Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.

7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL

Операционна система: Android 6.0
Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)

Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.

Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.

Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас :) 

Благодаря предварително на всеки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръката ми е за №1 .

Точно пък в ASUS, като говорим за GSM-и, би трябвало да се съмняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Svetlio88 написа:

Здравейте!

Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.

Nokia 3 Dual Sim 4G Smartphone Black

С един поглед

Nokia 3 е един невероятен смартфон с изключителен дизайн, иновативни характеристики и всичко това с впечатляващо съотношение качество-цена. С изваяна, висококачествена unibody алуминиева рамка, извит 5-инчов Corning Gorilla Glass дисплей, той е красив и готов да се справи с всичко. С широкоъгълните, ярки задна и предна 8MP камери ще запечаташ всеки момент, а 4-ядреният процесор и 2GB RAM памет се справят безпроблемно с всички приложения и задачи, които му поставяш.

Памет RAM

2 GB

С 2GB RAM памет, смартфонът работи стабилно, а приложенията се стартират едновременно и бързо.

Батерия

2630 mAh

С капацитет на батерията 2630 mAh, твоят смартфон няма да остане никога без енергия по време на всички твои пътувания!

Две камери

8MP & 8MP

Заснемай невероятни кадри с висока резолюция, благодарение на задната 8MP камера или споделяй с приятелите си в социалните мрежи невероятното селфи, което току-що си заснел с предната 8MP камера.

Dual SIM

С поддръжка на 2 SIM карти дори и на различни оператори, ще имаш 2 активни телефонни номера едновременно в едно устройство!

HUAWEI P8 Lite 4G Smartphone White

С един поглед

Отваряй всичко без забавяне с 8-ядрения процесор и памет 2GB, заснемай безупречни снимки с 13MP камера, наслади се ясни и живи цветове на 5" HD дисплей с технология IPS и покажи на всички своя елегантен и тънък смартфон. С Huawei P8 Lite, няма нещо, което да не можеш да правиш!

HTC Desire 728G 16GB

Стилен корпус

Външният вид на Desire се характеризира с тънък профил от само 7.9 милиметра, при тегло от 153 грама – страхотни мерки за 5.5-инчово устройство. Бялата версия включва златисти акценти, като например страничните части, докато при черния вариант те са сиви на цвят. Дизайнът е изчистен и стилен, а леко заоблените ъгли спомагат за по-удобния захват с една ръка.

5.5-инчов HD дисплей

Моделът притежава голям 5.5-инчов Super LCD2 дисплей, което го причислява към семейството на фаблет моделите. Неговата разделителна способност е 1280 х 720 пиксела, а това носи гъстота на пикселите от около 267ppi. Дисплеят осигурява още и високи нива на яркост и контраст, както и добри ъгли на видимост.

13MP основна камера

На гърба си Desire 728G предлага 13-мегапикселова камера с LED светкавица, BSI сензор, f/2.2 бленда и възможност за заснемане на Full HD видео. В предната част пък смартфонът е оборудван с 5-мегапикселова камера.

2800mAh батерия

Батерията, с която е оборудван моделът е с капацитет от 2800mAh, а от HTC уверяват в бързото нейно зареждане. По данни на производителя, тя ще ви осигури до 26 часа време за телефонен разговр и до 46 часа слушане на музика.

Смартфони до 300лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime  - най-нов телефон и с най-добри параметри. Другите са 2016 модели или по-стари, особено тези HTC са много стари модели и със стар андроид (Desire 820 можеш да обновиш до 6 версия, но е 2014 модел).

HUAWEI P8 Lite 4G Smartphone White - това е стария модел, с по-малка резолюция екран, по-малко памет и стар андроид. Има модел от 2017, но не е този.

Nokia 3 Dual Sim 4G Smartphone Black - отново по-слаб 4 ядрен процесор и 2 ГБ памет - в сравнение с Redmi note 5a prime е доста по-слаб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига предлага боклуци, които не могат изобщо да се сравняват с Xiaomi Redmi Note 5А Prime - стари модели, слаби процесори, малко памет и стар андроид в повечето случаи. Освен това някои ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също препоръчвам Xiaomi Redmi Note 5А Prime . Днес получих два такива от европейския склад на Gearbest, не за мен. Вързаха ми се на двеста и нещо лева с малка отстъпка. Не мога да дам ревю, няма да имам време за разцъкване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай Xiaomi Redmi 5 Plus или Meizu M6 note (ще ти е по-евтино, ако поръчваш от Китай)

http://www.smartphonesbg.com/mobilni-telefoni/326-xiaomi-redmi-note-5a-prime-3gb-ram-32gb-rom.html
Ето ти и първия телефон от твоят списък на много добра цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът вече е закупен!

Доста единодушно ме убедихте да избера първия в списъка - Xiaomi Redmi Note 5a Prime (със сив панел) и купих него :)

Излезе ми 270 лв. с безплатна доставка от Бг онлайн магазин. 

Вече цял ден разцъквам и на първо четене телефона е страхотен :)

Има обаче един недостатък - задния капак не се отваря, даже няма заден капак и въобще незнам как се отваря. Вероятно е с вградена батерия, която не се маха. Сим картата се поставя във слот, който е отстрани и се отваря със специално чопче, което е в комплекта.

За сега нямам ядове, но въпросът е ако случайно забие тотално и батерията не се маха, какво се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е телефона, няма как да го отвориш (има, но ще остане без гаранция и може да го счупиш - капака е залепен). Едва ли ще ти се наложи някога, то ако се стигне до там може и да е поради други причини, но би трябвало да е с бутона за изключване - държи се докато се изключи (десетина секунди) и после се натиска отново за да се включи (може да трябва пак да се задържи).

http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-note-5a/hardreset/first-method/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.03.2018 г. в 21:43, Raze написа:

Така си е телефона, няма как да го отвориш (има, но ще остане без гаранция и може да го счупиш - капака е залепен). Едва ли ще ти се наложи някога, то ако се стигне до там може и да е поради други причини, но би трябвало да е с бутона за изключване - държи се докато се изключи (десетина секунди) и после се натиска отново за да се включи (може да трябва пак да се задържи).

http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-note-5a/hardreset/first-method/

Redmi 4x не е ли по-добър? Но това с отварянето? Какво ще кажете за Sony Xperia L1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Иван 12
      Здравейте , търся си телефон до 400 лева. За сега съм се спрял на Samsung Galaxy J6 2018 и ASUS Zenfone Max Pro. 
    • от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от rian14
      Здравейте всички, тъй като старата машина взе да издава багажа (11г.) съм се насочил към нова. По конкретно ASUS FX550IU-DM123_8gb . Насочил съм се към него поради следните причини:
      В бюджета ми е (1000-1200) 
      Голям почитател съм на марката. 
      Ще се използва за учене, на моменти работа с леки и среднотежки програми и игри които да вървят на средни изисквания що годе добре.  Очаквам мнения и съвети и разбира се впечатления,ако някой има такъв.   

Целта е да издържи повече от гаранцията. (Да ме издържи поне 4-5 г)
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.