Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, придобих интерес към автомобилите, по-точно към електрониката на автомобилите.

Та, исках да питам (ученик съм и главно към това съм се насочил) как се нарича самата професия (диагностика на автомобили и т.н.) и как се казва специалността, към която съм се насочил.

Доста смешен въпрос, извинявам се за което, просто се заинтересувах    :emoji_smiley-04::emoji_smiley-02:

Ако въпроса ми е несъвместен за тук, моля да ме извините.

Желая ви лека вечер и благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, asaz написа:

Здравейте, придобих интерес към автомобилите, по-точно към електрониката на автомобилите.

Та, исках да питам (ученик съм и главно към това съм се насочил) как се нарича самата професия (диагностика на автомобили и т.н.) и как се казва специалността, към която съм се насочил.

Доста смешен въпрос, извинявам се за което, просто се заинтересувах    :emoji_smiley-04::emoji_smiley-02:

Ако въпроса ми е несъвместен за тук, моля да ме извините.

Желая ви лека вечер и благодаря предварително!

Електричар или електротехник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Средно или висше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такава специялност,имам едно приятелче от Ангола ,,господ,, е по електониката на колите.Винаги ми е приятно да с говоря с него,по точно той говори аз само слушам:), тъй като е ходеща енциклопедия и човек за отрицателно време може да научи неща от него, за които хората цял живот трябва да събират знания и опит.Постоянно мъкне някакви апаратури с него най-вече за хора ,които са си изгубили ключа за колата и трябва да я отключат и стартират:wink12: Работил е в Ангола много години за официялен дилър на Тойота,и се е занимавал предимно само с електрониката там, рядко с механиката и механиката я поназнайва само на теория.От скоро е в Холандия, почна в един квартален сервиз съвсем обикновен, обаче не успя да се задържи дълго там защото повечето коли които идват там са предимно с проблеми по механиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Никой написа:

Средно или висше?

Висше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, asaz написа:

Висше

Бакалавър(факултет, 4 години)“ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ В ТРАНСПОРТА”

Специалността „Техника и технологии в транспорта“ има за цел да подготвя инженерни специалисти в областта на технологиите за производство, ремонт, техническа експлоатация и управление на техника, предназначена за транспорт на различни видове товари, вкл. течни товари и газове. По време на обучението си специалистите получават много добра фундаментална и общо-инженерна подготовка. Придобиват солидна специална подготовка за двигателите с вътрешно горене, транспортната техника и технологиите за нейното проектиране и използване при превозване на товари. На тази база се формират практически и теоретически знания за решаване на конкретни проблеми при проектирането и експлоатацията на обекти в областта в техниката и технологиите в транспорта. Завършилите специалност “Техника и технологии в транспорта“ могат да се реализират като ръководни кадри и специалисти в транспортни предприятия и фирми, производствени, строителни и обществени организации, в научно-изследователски и проектантски институти, конструкторски бюра, както и в други фирми от областта на икономиката.
---------------

Професионален бакалавър (колеж, 3 години)“АВТОМОБИЛНА ЕЛЕКТРОНИКА”

Обучението на професионални бакалаври по „Автомобилна електроника“ е предназначено да подготвя кадри за проектиране, ремонт и подръжка на автомобилни електронни системи, които да се реализират и работят в области на автомобилната индустрия и промишленост, в сервизната и проектанската сфера. Автомобилната електроника е съвкупност от задълбочени научно-теоретични знания и практически опит.
Специалистите по „Автомобилна електроника“ придобиват задълбочени научно-теоретични знания и практически опит, което ще определи дейността им със следното предназначение: проектантска и конструкторска, монтажна и диагностична работа свързана с датчици, преобразувателни устройства, изпълнителни механизми; електрообзавеждане, електрозадвижване и електронни регулатори в автомобила; характеристики и параметри на електронните системи за двигатели с вътрешно горене; комфортни устройства и системи, поддържащи нормалното функциониране на автомобила.
Специалистите ще получат знания и умения, за да участват в производство на електронни системи за управление на автомобила, проектантска дейност в сферата на производство на автомобили, монтаж и настройка на охранителни системи;
Завършилите образователно-квалификационната степен „професионален бакалавър“ на специалността “Автомобилна електроника” трябва да са подготвени да работят в следните области:
- Ръководители и участници във фирми за разработване и производство на електронни автомобилни системи, управление и дизайн на печатни платки;
- Ръководители и участници във фирми за диагностика, ремонт, тунинговане на автомобили и търговска дейност;
- Специалисти в държавни и обществени институции, търговски дружества и организации, в частния бизнес
Специалистите ще намерят възможности за реализация във всички сфери на електрониката.

www.btu.bg
Навярно има и на други места. Търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Никой написа:

Бакалавър(факултет, 4 години)“ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ В ТРАНСПОРТА”

Специалността „Техника и технологии в транспорта“ има за цел да подготвя инженерни специалисти в областта на технологиите за производство, ремонт, техническа експлоатация и управление на техника, предназначена за транспорт на различни видове товари, вкл. течни товари и газове. По време на обучението си специалистите получават много добра фундаментална и общо-инженерна подготовка. Придобиват солидна специална подготовка за двигателите с вътрешно горене, транспортната техника и технологиите за нейното проектиране и използване при превозване на товари. На тази база се формират практически и теоретически знания за решаване на конкретни проблеми при проектирането и експлоатацията на обекти в областта в техниката и технологиите в транспорта. Завършилите специалност “Техника и технологии в транспорта“ могат да се реализират като ръководни кадри и специалисти в транспортни предприятия и фирми, производствени, строителни и обществени организации, в научно-изследователски и проектантски институти, конструкторски бюра, както и в други фирми от областта на икономиката.
---------------

Професионален бакалавър (колеж, 3 години)“АВТОМОБИЛНА ЕЛЕКТРОНИКА”

Обучението на професионални бакалаври по „Автомобилна електроника“ е предназначено да подготвя кадри за проектиране, ремонт и подръжка на автомобилни електронни системи, които да се реализират и работят в области на автомобилната индустрия и промишленост, в сервизната и проектанската сфера. Автомобилната електроника е съвкупност от задълбочени научно-теоретични знания и практически опит.
Специалистите по „Автомобилна електроника“ придобиват задълбочени научно-теоретични знания и практически опит, което ще определи дейността им със следното предназначение: проектантска и конструкторска, монтажна и диагностична работа свързана с датчици, преобразувателни устройства, изпълнителни механизми; електрообзавеждане, електрозадвижване и електронни регулатори в автомобила; характеристики и параметри на електронните системи за двигатели с вътрешно горене; комфортни устройства и системи, поддържащи нормалното функциониране на автомобила.
Специалистите ще получат знания и умения, за да участват в производство на електронни системи за управление на автомобила, проектантска дейност в сферата на производство на автомобили, монтаж и настройка на охранителни системи;
Завършилите образователно-квалификационната степен „професионален бакалавър“ на специалността “Автомобилна електроника” трябва да са подготвени да работят в следните области:
- Ръководители и участници във фирми за разработване и производство на електронни автомобилни системи, управление и дизайн на печатни платки;
- Ръководители и участници във фирми за диагностика, ремонт, тунинговане на автомобили и търговска дейност;
- Специалисти в държавни и обществени институции, търговски дружества и организации, в частния бизнес
Специалистите ще намерят възможности за реализация във всички сфери на електрониката.

www.btu.bg
Навярно има и на други места. Търси.

Благодаря ти! Помогна ми наистина много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Страхил Войвода
      Здравейте 
      Търся кола до 15000лв.Спрял съм се на марките Бмв , ауди , фв . 
      Трябва ми автомобил с прилична мощност , но и да не харчи много. Предпочитам седен или хечбек не съм привърженик на комбитата. 
      До колкото знам ,че бюджета го ограничава ми трябва кола от 2010 година нагоре. Все още не съм се спрял на определен модел, затова искам вашите предложения. 
      Бензин или дизел ? Не знам дизела не е ли по труден за поддръжка . 
      Ще я използвам за града предимно но ще пътувам 2 пъти седмично извън града по 160 км. Искам нещо което има добра динамика , но и приличен разход на гориво.
      Благодаря предварително!!!
    • от EMIL97
      Здравейте, тъй като съм нов във форума се надявам да съм в правилният раздел.
      Трябва ми съвет за избор на кола която ще се ползва единствено като работна,  ще се кара около 100-150км градско на ден.
       Спрял съм се на две коли - Опел Корса 1.2 моно 65к.с. 1996г.  и Форд Фиеста 1.3 60к.с. бензин/газ 1999г. 
      Та въпроса ми най - общо е за слабите места на двата модела и  коя ще е по- добра от към здравина на двигател, окачване и разход на гориво за работна кола(който предполагам е сходен).
      Ще се радвам на всеки съвет и мнение. Благодаря предварително

• от Nevermind Already
      Здравейте, отскоро съм шофьор, а сега почнах усилено да търся първата си собствена кола. Нямам предпочитания към определена марка, нпкой казват едно, други друго според опита си и вече не знам кого да слушам. Но търся по няколко показателя - да е здрава, икономичност, 4 врати, багажник с повече пространство и до 200000 км. (реални).
      Не търся голяма по размер кола, външния ѝ вид не ме интересува, но искам да ми върши работа, на мен и на семейството ми, а и да не ми носи много разходи. Имам бюджет до 10 000 лв., като първо ходих в автокъщите Боми ауто и Стойовкар, но нещо не ми вдъхнаха доверие и сега гледам коли на остатъчна стойност, върнати от лизинг и такива поне със сервизна книжка, в Емо ауто и Кар макс гледах, но не съм сигурна, че са надеждни. Всяко мнение ще ми бъде от полза, така че се чувствайте свободни да давате съвети, ще го оценя подобаващо. В допълнение ще приложа няколко обяви, които съм харесала, за ориентир към какво се насочвам горе долу. 
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11500898582953245
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11459761133377837#
      http://carmax.bg/inventory/opel-astra-1-7tdci-лизинг/
      http://www.espaceauto.bg/r.okazion.dv.php?id=1371
      https://www.cars.bg/company/sfa/offer/c2246141#comment
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11503998454825208
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11502528639390254
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11515617123668827
      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11496994633088117

• от canko99
      Добър ден! 11 клас съм имам влечение към колите, искам да попитам къде мога да го изучавам в Европа и после да имам гарантирана работа. Как се кандидатства, че не остана много време? Аз съм скаран с чуждите езици, но мога ли да изучавам тази специалност с езикова година. Портфолиото какво трябва да съдържа. Къде приемат със стипендии? Къде ще ми излезе най-евтино обучението? Благодаря Ви предварително!

• от hr.dimitrov
      Здравейте,
      Моля, за съвет.. искам да закупя автомобил 2011-2012 година, дизел, комби.. чудя се между тези три немски автомобила BMW 3-та серия, Мерцедес C-class или Ауди А4 - вие кое бихте избрали? 
      Поздрави!
  • Дарение

• Добави ново...