Премини към съдържанието
eskalibur_74

Защо спря изменението на честотата на процесора ми

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам процесор "QuadCore Intel Core i7-4790" и му наблюдавам температурата, натовареността и честотата с програмата "Core Temp" .Но от известно време му спря изменението на честотата ,като започна да стои на максимална, а именно 3.9-4.0 GHz. Не мога да си обясня защо е така. Някой ако може нека помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо за операционната система няма ли да споделиш?
В BIOS да си пипал наскоро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде нищо не съм пипал. ОС е Уйндолс 7 32 бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Power options и виж каква ти е минмалната чесота на процесора, трябва да е по този начин:

67505d1485963951t-cpu-minimum-processor-

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много. Оправих го от там. Беше се преместило на висока производителност и затова честотата стоеше на макс. Благодаря още веднъж за безценният съвет!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eskalibur_74 написа:

му наблюдавам

Не знам каква е тази порочна практика да има постоянно стартирано някакво приложение за ""гледане" на натоварвания и разни параметри. BIOS и операционните системи са достатъчно интелигентни да си управляват хардуера. Могат да се ползват с диагностична цел за кратко. Другото си е загуба на ресурс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, eskalibur_74 написа:

Беше се преместило на висока производителност

То няма как само да се премести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми, по някакъв начин се е преместило, без мое знание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, eskalibur_74 написа:

Благодаря Ви много. Оправих го от там. Беше се преместило на висока производителност и затова честотата стоеше на макс. Благодаря още веднъж за безценният съвет!!!

Ако си със SSD е добре да си на режим висока производителност и спряна хибернация. Ако се надяваш да спестиш пари за ток от балансирания режим, ще трябва доста време за да спестиш за кило вратни пържоли... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с SSD съм и не пестя от тока, а гледам да щадя процесора , да не го натоварвам излишно, а освен това "Балансираната производителност" я дават като препоръчителна. Хибернацията е спряна отдавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да му стане на процесора. Това са фабрични честоти, а не овърклок и хладене с азот. Възможно е, ако си ползвал софтуер за оптимизация на SSD-то, той да е превключил режима на правилния. В последните версии на 10 дори са включили Ultimate Performance Power Plan

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора не се товари по този начин, просто не намалява честотата с цел икономия на енергия. А като не искаш да не го товариш излишно, не си включвай компютъра изобщо, така най-дълго ще запазиш процесора. Относно хибернацията, дали е включена или не, за SSD диска няма значение, то зависи и дали я ползваш тази опция или само си е включена. Както и разни "щадящи" записите настройки - това може да е имало някакъв ефект при първите дискове, но сегашните, дори и нонстоп да записваш, пак ще изкарат най-малко 5-6 години, а ако се ползват нормално като HDD над 10 години. Обсъждано е в много теми, има и много тестове. Мога да дам пример с моя Samsung 850 evo 500GB - имам го от над 2 години и половина, ползван е 846 дена, има 24,46TB записи и още е на 97% оставащ живот. Това нещо ще ме надживее :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Това нещо ще ме надживее :)

Не казвай голяма дума... форд, циганин и SSD изведнъж умират... :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Не казвай голяма дума... форд, циганин и SSD изведнъж умират... :hush:

А други компоненти защото не могат да "умрат" изведнъж. Всичко е техника и си е на късмет. Дори и HDD диск може да умре внезапно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 44 минути, eskalibur_74 написа:

"Балансираната производителност" я дават като препоръчителна

Кой?
Затова ли наскоро въведоха режим Върхова производителност(Ultimate performance)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.