Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Не за първи път ми дава син екран.Сега ми го даде докато си гледах настройките в google chrome.Прилагам снимка с BlueScreenView ако е необходимо друго казвайте.

При първия син екран занесох компютъра за гаранционно обслужване и ми казаха, че компютъра работи добре но тези сини екрани не ми харесват.

https://ibb.co/eiGopy

П.П паметта е зададена от биоса да работи на профил 2 за 3200 Mhz (CMK8GX4M2B3200C16R)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

баси, файлове от 2089 година
:giggle1:

аве, ти как си я инсталирал тая машинария

само като идея, не казвам, че това е причината, но би ли си проверил "цмос" батерията и  свери дата и час

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези екрани колко често се проявяват и при какви условия/къде? Нещо клоквано ли е? Първо виж тази тема, как се задават въпроси:

Виж и това:

https://www.easeus.com/partition-manager-software/fix-attempted-write-to-readonly-memory-bsod-in-windows-10.html

Скоро правил ли си нова инсталация на чисто, без да слагаш кракове, активатори и разни нелегални/неизвестни софтуери? Легален и непипан Windows може да изтеглиш от следния сайт, който тегли директно от сървърите на microsoft:

https://tb.rg-adguard.net/index.php?lang=bg-BG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само паметта е клокната чрез биоса на заводската си честота - 3200 Mhz (CMK8GX4M2B3200C16R)

Когато ми го даде за първи път си гледах онлайн телевизия с google chrome и следях компютъра с hwinfo, cpuz и gpuz.Сега като го даде гледах настройки в google chrome.

Виндовса е пресен така да го кажа.

Спрял съм windows defender с DWS - Destroy Windows 10 Spying и съм активирал с KMSpico_10.2.0 след промяна на продуктовия ключ.

Информация за компютъра:

Дъно: MSI B350 MC MATE

Процесор: Ryzen 5 1600X

Памет: 2x 4GB DDR4 3200MHz, Corsair Vengeance LPX Red CMK8GX4M2B3200C16R

Видеокарта: MSI GTX 1060 6Gb Gaming X - Версия на драйвера: 24.21.13.9836

Харддиск: 2 TB - TOSHIBA HDWD120

SSD: corsair MP500 120Gb

Захранване: EVGA supernova 750 W

Операционна система: windows 10 64bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, kolib4iata написа:

Батерията трябва да е наред.Дъното е ново.

и според теб, каква е причината да ти записва инфо с дати значително след 2018...ъ-ъ-ъ...тъй де, някъде в бъдещето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих в биоса.Датата и часа са актуални.Да сменям ли батерия въпреки това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както казах, не зная причината за тези дати, а и една батерия е 50ст, ако е с изведени изводи е 3лв
и както ти препоръча @Raze  в предишен пост, една преинсталация няма да му навреди 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с преинсталация.Пак даде син екран, горе снимката.

Намерих нещо за грешката но английския ми е много слаб.

https://neosmart.net/wiki/0x000000be-attempted-write-to-readonly-memory/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kolib4iata написа:

Пробвах с преинсталация.Пак даде син екран, горе снимката.

имах предвид, след като смениш батерията...ъ-ъ-ъ...тъй де, ще са набуташ с едни три лева:clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, kolib4iata написа:

Говори се нещо за драйвъри.Уж всички са наред.

пише, че са остарели драйвъри, ама как няма да са остарели, ти вече си в 2090-та година:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахахахах дам нали :)

Ами като сваля батерията биоса ще се ресетне нали.Значи само свалям и слагам новата.

Сега ще отворя да видя какъв модел е да намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kolib4iata написа:

Значи само свалям и слагам новата.

и сверяваш дата и час, за да няма емоции после

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По това - bugcheck 0x000000BE - This is issued if a driver attempts to write to a read-only memory segment.

Може би пробвай да ресетнеш биоса и всичко по дифолт, като да може да си свериш датата и часа. Ако пак имаш син екран от този тип виш евентуално да нямаш драйвър/и, който/които да не са за Windows 10 x64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених батерията с нова, в кварталното магазинче имаше такава.Настроих датата в биоса и сега ще направя една преинсталация и ще следя за сини екрани.Ако пак се прояви ще вдигна темата.

Благодаря момчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kolib4iata написа:

Спрял съм windows defender с DWS - Destroy Windows 10 Spying и съм активирал с KMSpico_10.2.0 след промяна на продуктовия ключ.

Земи си едно оргинално ключе за няколко долара и не пипай Windows с разни програми за спиране на каквото и да било.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PigManu написа:

Земи си едно оргинално ключе за няколко долара и не пипай Windows с разни програми за спиране на каквото и да било.

Колко са тези няколко долара и от къде да си взема.Ако наистина са няколко долара направо си взимам, имам карта вързана към PayPal.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, kolib4iata написа:

Колко са тези няколко долара и от къде да си взема.Ако наистина са няколко долара направо си взимам, имам карта вързана към PayPal.

Каква версия ти е Windows Home, Pro ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 Enterprise - така ми го дава на издание на windows

При инталацията избирам Education.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, kolib4iata написа:

Windows 10 Enterprise - така ми го дава на издание на windows

При инталацията избирам Education.

Виж на лични съобщения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е излишно и да тестваш RAM паметта. Карай ако можеш само с едната плочка и се опитай да пресъздадеш синия екран, да видиш дали ще ти го изкара. След това пробвай и с другата плочка по същия начин. Пробвай ги на различни слотове. Грешката е много обща, може да е от всичко. Виж и дали си с последния BIOS, ако не го обнови.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е или от драйвър(предположение - видео драйвър), или от BIOS

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашнах биоса отново с най-новата версия.Преинсталирах без да качвам драйвери за каквото и да било.В диспечер на устройства не показва липсващ драйвер.Ще карам така поне седмица да видя дали пак ще има син екран и ако има ще тествам и паметта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.