Премини към съдържанието
V3n0m40

Проблем с Recovery Mode на таблет Lenovo

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем (незнам до каква степен е голям) с Recovery Mode на Lenovo Tab 2 A7-30. Та какво се опитах да направя? Тъй като много забиваше и аз да се направя на много умен вместо просто да въстановя фабричните настройки, реших да го преинсталирам един вид (разбрахте ме). И какво се случи? Пускам аз Recovery Mode-a и той не е въобще обичайния интерфейс, който всички знаем. Вижте инфото отдолу! И аз без да искам на Fastboot Mode (каквото и да е това) обърках копчетата и цъкнах Volume Down вместо Volume Up. Какво стана се питам аз? Еми нищо просто заби всичко и немога нищо да направя (дори да го изключя някак). И сега заради моята непохватност се чудя какво да го правя. Та въпросът ми е мога ли да оправя нещата или оплесках всичко!? Благодаря предварително! :)

Как трябва да изглежда Recovery Mode-a на таблета ми:

image.png.765038539e64726afb4472f6ce19ff51.png

А как изглежда Recovery Mode-a на таблета ми:

IMG_20180803_221129.thumb.jpg.0d5f53f6eac15f9cec8555fc02ba5ea6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за другите правописни грешки няма да коментирам :)

По темата: задръж бутона за включване 5-10 секунди, таблета би трябвало да се изключи и след това да си го стартираш нормално или в recovery. Ако не стане така, пробвай със задържане на всички бутони, докато се изключи/рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

По темата: задръж бутона за включване 5-10 секунди, таблета би трябвало да се изключи и след това да си го стартираш нормално или в recovery. Ако не стане така, пробвай със задържане на всички бутони, докато се изключи/рестартира.

Това със бутона за включване го пробвах преди да напиша темата и очаквах да стане, но уви не стана. Опитах и със всички бутони заедно. Държах ги около 1 мин и нищо не стана. Сега какво??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай различни комбинации. Power+ volume up дръж за 30+ секунди, power+v.up+v.down, power+v.down и т.н. Някои таблети/телефони имат и скрит бутон "reset" - може да е зад слота за карта или някъде отзад/отстрани - малко бутонче, което се натиска леко с кламер/игла. Само внимавай да не натиснеш някой микрофон/говорител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze Нищо братле, абсолютно нищо не става!!! Ако му падне батерията някой ден скоро и после го пусна нормално дали ще тръгне???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами чакаш да падне батерията и след това каквото стане. В краен случай сервиз. Ако ти се занимава и мислиш, че ще се справиш, може да пробваш да го отвориш и да изключиш батерията. Има клипове в тубата как се отварят различни устройства, може да има и за този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е във фастбуут  моуд като го закачищ към компютъра, ако има инсталирани нужните драйвъри, ще можеш да го рестартираш чрез adb команди. Ако ти се занимава/човърка, това е насоката за четене. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок е всичко!!! Падна му батерията и като го пуснах да се зарежда и пуснах самия него и се буутна нормално. Оказа се, че това не е Recovery Mode-a. Ако в това меню бях цъкнал v.up и после v.down щеше да ме прати в Recovery Mode-a, но нищо аз отново се пратих в менюто и видях, че така се влиза в Recovery Mode-a. След като се зареди ще го направя вече всичко, което ми трябва!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези таблети има и оригинален фърмуер в нета :) .Аз имам телефон леново А536 и съм го преинсталирал доста пъти докато уцеля читав и стабилен андроид 6.0.1.Fastboot  се използва за да сложиш къстъм рековъри .............прави се със компютър и трябва да имаш инсталирани адб драйвери .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, V3n0m40 написа:

Как трябва да изглежда Recovery Mode-a на таблета ми:

image.png.765038539e64726afb4472f6ce19ff51.png

Ако не греша, това е някакво Custom Recovery, което се инсталира след руутване на таблета. Съдя по опциите "Apply update from ...", които обичайно липсват в стоковото Recovery.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.