Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

ОС - Win 7 Pro

Ситуацията е следната: ежедневно /в зададено от мен време 23,00 часа/ специализиран софтуер ми прави архиви на работни документи/бази, като резултатът са десетки .ZIP файлове. С цел запазване на информацията, на определен период тези файлове ги прехвърлям на специална, за целта, флашка и на платен хостинг. Сега мисля върху възможността за автоматичен upload на файловете на хостинга. С моите скромни разбирания стигам да извода, че имам нужда или от FTP client с възможност за настройка на ежедневен ъплоуд на определена папка, или на синхронизиране на папката с хостинга. Попадам в нета на съвети, включващи писане на скриптове - за мен е сложно и не ме устройва. Моля за вашия съвет - кое и как ... По възможност вариантите да са безплатни, но сигурни. И да има възможност за настройка на часа на ъплоуд/синхронизация.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези бази на Linux машина ли са или на Windows ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, techmaniac написа:

Тези бази

преди 2 часа, 2249 написа:

ОС - Win 7 Pro

https://winscp.net/eng/docs/guide_schedule

Може и с robocopy от batch файл, стартиран по разписание:

NET USE \\RemoteServerName\IPC$ /u:server\user *password* 
robocopy \\Source\ \\RemoteServerName\DestinationDir\ /XD * /Z /MIR /LOG+:c:\temp\log.log
NET USE \\RemoteServerName\IPC$ /D

За повече опции на robocopy:
cmd /k robocopy /?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.