Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да се допитам до форума.. Дали това което ще взема си заслужава, и дали ще ми върши добра работа. Разгледах из нета разни (LED Шини ) за кухня, и смятам да си взема.. Ето и линк 》 http://bg.elektromarket.eu/LED%20ШИНА%20RAINBOW%20T5%2014W%204000K%20230V%20860mm%20БЯЛ-product23476

Самата Шина работи на ток, има и превключвател. Но колко Вата да я взема не съм на ясно. Тази от линка е 14W.. Имат и за 5W но ми се струва слабо, сигурно няма да ми върши работа. Вие какво мислите?

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

14 вата е по-силна . Но все пак си решавате вие. В зависимост от нуждите ви. Само искам да ви кажа, че съществуват 3 типа, светлина. Ледена, неутрална и топла! Хубаво би било в магазин да ви демонстрират трите типа, преди да купите за да решите коя е подходяща за вас. Някои не харесват ледената- прекалено остра и дразни очите, други топлата - много жълта! Въпреки, че има разсейвател самото осветително тяло, който омекотява светенето!

Имам подобно осветително тяло в кухнята от 14 вата... добре свети, но си избрах неутрална светлина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да сравниш колко силна ще бъде светлината с тази от нагреваема жичка  , умножаваш по 13 ,приблизително толкова е икономичността на ЛЕД -осветлението.На моята кухня съм сложил лента по цялата дължина,продава се на метър.Още преди 4-5 години съм си сменил цялото осветление на апартамента с ЛЕД-осветление . Определено си струва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип винаги сме използвали Бяла светлина. И ще взема 14W щото 5W ми е много малко. Може ли например да се закрепи/монтира с лепило?

14-ка ще е, защото ще ми трябва за една цяла кухня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, NCS 121 написа:

Може ли например да се закрепи/монтира с лепило?

Може! Може и с двойно залепваща лепенка. Всякак може! Това нещо е доста леко! Мисля, че самото тяло има в комплекта две скоби за закрепване също!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, NCS 121 написа:

По-принцип винаги сме използвали Бяла светлина. И ще взема 14W щото 5W ми е много малко.

Ако ще ползваш лед лампата за осветление на плот, подходяща е. Ако смяташ да светиш цялата кухня - не. За плот 14W е множко може би, по-добре 8W.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю,

аз бях със силиконова лед-лента студена светлина, но с течение на времето и от изпаренията самата лента се скапа и започна да се отлепя. Пробвах с двойно залепваща. но нищо не стана. Родих се това лято с обикновена лед-лента + алуминиеви конзолки /1 м дължина/. Самите конзоли разпробих и с винтове закачих към шкафовете и съм повече от доволен. Самата лед-лента е 12в, около 4.5А с адаптер 60в.

Ето и една снимка, извинявай ама в неделя е нормално кухнята да е малко по-така

лед кухня+алум. шини

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.