Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да попитам има ли как да разкарам кабела и да сложа такова устройство? Въобще ще ми върши ли работа или това си е  грешна инвестиция .  Рутерът ми е TL-WR841N  и се намира на 3 стени разстояние . Целта ми е да отпадне кабелът . Може също да се ползва и на PCI слота ,ако тези , които са на USB не стават? Може ли да ми препоръчате. Бюджет нямам точен , но да кажем 50тина лева?

Гледах TP-Link TL-WN881ND , но никъде не мога да намеря мнения дали става . Четох стари теми в различни форуми ,че евентуално , ако теглиш нещо забивало и не си било работа? Моля , ако някой използва да сподели мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, venci_1913 написа:

Здравейте!
Искам да попитам има ли как да разкарам кабела и да сложа такова устройство? Въобще ще ми върши ли работа или това си е  грешна инвестиция .  Рутерът ми е TL-WR841N  и се намира на 3 стени разстояние . Целта ми е да отпадне кабелът . Може също да се ползва и на PCI слота ,ако тези , които са на USB не стават? Може ли да ми препоръчате. Бюджет нямам точен , но да кажем 50тина лева?

Гледах TP-Link TL-WN881ND , но никъде не мога да намеря мнения дали става . Четох стари теми в различни форуми ,че евентуално , ако теглиш нещо забивало и не си било работа? Моля , ако някой използва да сподели мнение.

Аз съм с този и рутера ми доста далече, на другия етаж, и не е кой знай колко скъп,  а за сега съм без забележки.

https://m.emag.bg/adapter-wireless-tp-link-tl-wn722n-usb-2-0-ver-1-8-10004/pd/D72JV0BBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Цитат

ЗНАМЕТО НА СЛАВИЯ СЕ ВЕЕ, СОФИЯ С НЕГО СЕ ГОРДЕЕ

Фен на "Славия"?! И такова нещо ли съществувало?! :ohmy:

По темата - рутерите работят на високи честоти, чиято дължина на вълната е малка и те трудно преминават през стени. За добър и качествен прием е желателно да се ползват по-мощни рутери и да не са отдалечени много от приемното устройство. Честотите на излъчване, както споменах, са доста високи (в порядъка на гигахерци) и облъчването от толкова високи честоти е вредно за организма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@venci_1913, защо искаш да слезеш от кон на магаре? Безжичната връзка, не може да се сравни по никакъв начин с LAN.
Каква е идеята? Просто да се премахне един кабел?
За да имаш стабилна връзка наподобяваща жичната свързаност трябва сериозна мощност за преодоляване на материалните прегради.
Аз не бих си причинил това без причина.
@upper@D, хубаво показваш клиентската част, ама не казваш нищо за рутъра, за физическата среда на работа - нищо за преградите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

@upper@D, хубаво показваш клиентската част, ама не казваш нищо за рутъра, за физическата среда на работа - нищо за преградите.

Рутъра ми е с три антени и ако тръгнеше разговора и има интерес щях да дам подробности, но на първо четене споделих това, което ми е прясно. Писах, че е на другия етаж и е не в стаята върху рутъра , а съседната - значи пода и стена.Аз също много се чудех, какъв да бъде азптера и се консултирах в магазина. Въобще не ми хрумна да пусна тема :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност скоростта ще е по-ниска, отколкото с кабела, а е възможно и поради трите стени да е много ниска. Може да тестваш с адаптера с антената, по-добре го поръчай онлайн, че поне да можеш да го върнеш. Също може да тестваш с някой телефон до компютъра каква е wifi скоростта, въпреки че е по-вероятно телефона да ти даде по-добра връзка от адаптера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деянчо ,  снимка от този месец  :) 

DarkEdge  , ще правя ремонт на стаята и  ще променя разположението на компютъра ,а от там идва проблемът с кабелите . Излишни кабели ,няма как да ги скрия ,отделно този кабел ще дойде къс с два метра и трябва да го удължавам . Компютърът се ползва доста часове и не ми се иска да остана без интернет . Не искам да гоня някакви скорости за сваляния и качвания , а по-скоро да съм свързан с рутера и да няма прекъсвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

хубаво показваш

Ама не е било и нужно дори.

Спамът се отчита, а опита не  и то по конкретно по питане. И причината ми е ясна вече. Дори и от твоята реакция си пролича. Да си сядама на ръцете дори, когато мога да кажа неща по въпроса :getout:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Хм, много странно тълкуване. А аз просто попитах за конкретната ситуация, което при безжичните мрежи винаги се оказва важно.
А твоят коментар, овен нищоказващ, е и груб.
Освен, ако по някаква причина оборудването ти не е секретно или първият ти пост не е истина и е подвеждащ.

преди 1 час, upper@D написа:

Рутъра ми е с три антени

Страашно описание! Благодаря ти много ! Осветли ни страхотно. Явно рутърът и си няма модел.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички случаи освен естетически е по-добре с кабел дори снаден. Така и така спомена че ще правиш  ремонт, ако има възможност смени направо цялата необходима дължина на кабела плюс някакъв запас  за всеки случай , не струва кон и вол, а и первазите на пода крият доста неща.     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, DarkEdge написа:

оборудването ти не е секретно или първият ти пост не е истина и е подвеждащ.

Нищо не е секретно.Просто е ненужно . Истина е! - ако искаш да ти изровя коментари в групата в която и ти се присъедини , в които споделям за новата придобивка.

Но май все тая. 

Ясно ми е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 33 минути, upper@D написа:

Но май все тая. 

Не е все тая. Само като факт ще споделя (отново) - много често има проблеми при свързване на различни марки чипове. Пример: На пръв спомен - срещал съм Broadcom клиент да има проблеми при свързване с Atheros чип в рутъра.
Уж са всички по еднакви стандарти прооколи на свързване, а не е точно така...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bulljo написа:

При всички случаи освен естетически е по-добре с кабел дори снаден. Така и така спомена че ще правиш  ремонт, ако има възможност смени направо цялата необходима дължина на кабела плюс някакъв запас  за всеки случай , не струва кон и вол, а и первазите на пода крият доста неща.     

Рутерът е в отделна стая ,а при него няма да правя ремонт  . Сложното е ,че всичко е скрито в стената и ще бъде доста трудно , за да го подменя  .  Кабелът пък от слънцето се е напукал и не знам дали скоро няма да почне да прави мизерии , а това е кабел на малко години..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.