Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Микрофонът ми не тръгва откакто си преинсталирах компютъра. Windows 10 Enterprise 1803 build (оригинал с ключ) инсталирах всичко нужно като драйвъри, но не ми работи Record-а на микрофона, Playback-a бачка... Не е проблем в микрофона, пробвах с деинсталация и наново инсталиране на драйвърии, никакъв резултат.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво е - лаптоп/десктоп? Какъв е микрофона - външен ли, къде и как го включваш ако е? Да не би да ползваш камера с вграден USB микрофон? Какви са настройките в панела на софтуера за звука?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Това какво е - лаптоп/десктоп? Какъв е микрофона - външен ли, къде и как го включваш ако е? Да не би да ползваш камера с вграден USB микрофон? Какви са настройките в панела на софтуера за звука?

Извинявам се, че не съм уточнил. Компютър с външен микрофон, само микрофон. включен във вградената аудио карта на компютъра. Намира я, но просто не възпроизвежда звук, а микрофона е работещ. Настройките са по default. 3.5мм жак е микрофона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пуснеш скайп примерно и дадеш настройки на звука на микрофон от падащото меню какви опции имаш и при някоя от опциите не тръгва ли микрофона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

Като пуснеш скайп примерно и дадеш настройки на звука на микрофон от падащото меню какви опции имаш и при някоя от опциите не тръгва ли микрофона?

Не за съжаление.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли с Troubleshooter да сканираш за проблем?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде си включил микрофона?На предния панел или в дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що повтаряте всичко, без да влагате логика и да се замислите, да се върнете назад и да помислите "абе аджеба, аз реших ли го този проблем или го заебах така..."

Почти всички теми, които поставям не се решават тук. Толкова се простират знанията им.

Към питащия - вероятно не си с подходящ аудио драйвър или нямаш инсталиран такъв. Може да опиташ ТОВА. Надявам се да съм ти помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Mlechko написа:

Що повтаряте всичко, без да влагате логика и да се замислите, да се върнете назад и да помислите "абе аджеба, аз реших ли го този проблем или го заебах така..."

Почти всички теми, които поставям не се решават тук. Толкова се простират знанията им.

Към питащия - вероятно не си с подходящ аудио драйвър или нямаш инсталиран такъв. Може да опиташ ТОВА. Надявам се да съм ти помогнал.

Колко сме велики и знаещи - един хардуерен иденътификатор не знае къде да търси, ама иначе сме връхтъ, нали?

на 28.06.2018 г. в 14:15, Mlechko написа:
на 28.06.2018 г. в 11:06, DarkEdge написа:

Така и не даде хардуерен ид. на тази аудио карта.

Как да го дам?

Realtek има възможност да "привързва-развързва" предни задни входове/изходи
И как точно предлагаш постът, към който си дал линк да помогне?
Ами, ако е със специфичен за дъното Realtek драйвър?
Шегаджия! Аре преди да се засилваш да се замисляш можеш ли да летиш.

Тук има каартинки на различните ситуации за връзване/развързване на входове/изходи.
Тук има опции за автоматично откриване на закаченото към аудио картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеите, но отново да спомена, че открива устройството, но не recordва звук, но в същото време мога да си чувам гласа докато говоря караоке ли как му. Викат не знам... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в Recording таба има ли активно устройство?
Snap1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Колко сме велики и знаещи - един хардуерен иденътификатор не знае къде да търси, ама иначе сме връхтъ, нали?

Това е защото задаваш един и същи въпрос по два пъти! Ако не ти, друг пита, аз му го давам, след това ти се повтаряш да снасям наново! Може да се каже, че никой не чете, а само се препраща и експериментира с опитни зайчета и мишленца. Въпросите се подминават и забравят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отговори как твоята препратка помага в случая - за мен ниикак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Не отговори как твоята препратка помага в случая - за мен ниикак.

По моему случая е идентичен и е много стар, затова дадох  връзка, за да прецени ситуацията.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

А в Recording таба има ли активно устройство?
Snap1.png

Да има го и е активирано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, D101149 написа:

Благодаря за идеите, но отново да спомена, че открива устройството, но не recordва звук, но в същото време мога да си чувам гласа докато говоря...

А ти къде очакваш да записва?
https://www.microsoft.com/en-us/p/windows-voice-recorder/9wzdncrfhwkn
https://www.microsoft.com/en-us/p/sound-recorder-app/9nblggh094mm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших проблема. Бях дал disable на микрофона от settings на Windows 10... Много съм зле честно :D извинете пичове и благодаря че се отзовахте :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, D101149 написа:

Бях дал disable на микрофона

преди 2 часа, Mlechko написа:

По моему случая е идентичен

Ана това е само по твоему

преди 13 минути, D101149 написа:

Реших проблема.

Браво! Това е неприятното на дублираните места за настройка под Win 10 - понякога се налага по-обстойно преравяне.
Но общо взето няма начин да няма начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, D101149 написа:

Реших проблема. Бях дал disable на микрофона от settings на Windows 10... Много съм зле честно :D извинете пичове и благодаря че се отзовахте :) 

Още много има да учиш как се работи с компютърна система. Кой да допусне, че не знаеш да палиш колата!? Вкарва се един ключ на таблото и го завърташ по посока часовниковата стрелка! Добре че @DarkEdge има здрави нерви и търпение да направи всичко възможно да угоди на всякакви индивиди и постнал снимка и връзка все едно помага на своето невръстно дете или баба, те са мили за близък човек.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mlechko написа:

Още много има да учиш как се работи с компютърна система. Кой да допусне, че не знаеш да палиш колата!? Вкарва се един ключ на таблото и го завърташ по посока часовниковата стрелка! Добре че @DarkEdge има здрави нерви и търпение да направи всичко възможно да угоди на всякакви индивиди и постнал снимка и връзка все едно помага на своето невръстно дете или баба, те са мили за близък човек.

Никой не се е родил научен.... Не може всички да знаем по равно ;) Тази беше опцията, която бях спрял аз нарочно като съм си инсталирал windows-a :) 

Untitled.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, D101149 написа:

Същото и аз бях направил късно се сетих.:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, D101149 написа:

Реших проблема. Бях дал disable на микрофона от settings на Windows 10...

Аз пък и не дочетох изречението ти да го асимилирам и си помислих, че става дума за "disable" от устройство за запис. Сега виждам, че и аз не съм таферен. :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.