Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера си купих нов настолен компютър, но проблемът е, че се свързва към Wi-Fi, но скоростта е прекалено ниска, едвам зарежда страница в браyзъра ми..

Модела на картата: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3165
Windows 10 64-bits

П.С. Пиша темата тук, и не го водя на сервиз, понеже ще ми го върнат най-рано след седмица.
(Бавната скорост не е от интернета ми, понеже другите ми 2 компютъра, таблет и телефон са с нормална скорост.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е карта за лаптоп, сигурен ли си, че компютъра ти е настолен? Инсталиран ли е правилния драйвер? Ако се доближиш до рутера силата на сигнала променя ли се? В "control panel"/"Network and sharing..." като си цъкнеш върху WiFi връзката и отвориш статус прозореца на каква скорост дава, че е свързан компютъра? Отвори и "task manager" и виж на "WiFi" дали има някакъв голям трафик - може windows да тегли някое голямо обновяване. Може да пробваш и при свързване с кабел дали ще има промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Това е карта за лаптоп, сигурен ли си, че компютъра ти е настолен? Инсталиран ли е правилния драйвер? Ако се доближиш до рутера силата на сигнала променя ли се? В "control panel"/"Network and sharing..." като си цъкнеш върху WiFi връзката и отвориш статус прозореца на каква скорост дава, че е свързан компютъра? Отвори и "task manager" и виж на "WiFi" дали има някакъв голям трафик - може windows да тегли някое голямо обновяване. Може да пробваш и при свързване с кабел дали ще има промяна.

Ами това ми е картата, компютъра е настолен (готова конфигурация), с кабел си върви, свързан е със скорост 10-30mbps (постоянно се мени), не се тегли нищо.

В нета четох, че това е проблемна карта, ама все пак ако знаете някакво решение.. :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако windows ти пише на връзката 10-30, това го делиш на 8 и си получаваш връзката в мегабайти. На speedtest какво ти излиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Ако windows ти пише на връзката 10-30, това го делиш на 8 и си получаваш връзката в мегабайти. На speedtest какво ти излиза?

Download: 3,44mbps Upload: 0,99mbps (Все едно в пещера живея..) :ass:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй адаптера. Пробвай с по-нови или по-стари драйвери дали ще има промяна. Може да вържеш и таблет/телефон през USB и да го ползваш като адаптер, за да тестваш дали ще има разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Сменяй адаптера. Пробвай с по-нови или по-стари драйвери дали ще има промяна. Може да вържеш и таблет/телефон през USB и да го ползваш като адаптер, за да тестваш дали ще има разлика.

И аз това си мислих с тетъринга, ама нямам МБ.. :D, ще го мъча още 1-2 дена, и ако не, ще го давам да си оправят бакиите в сервиза.:strangle:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайчито ми е с AC3168 и грам не се разбира с рутера 1043ND.Ако рутера поддържа AC стандарт мисля, че положението ще е по добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Spaidermen Sparow написа:

И аз това си мислих с тетъринга, ама нямам МБ.. :D, ще го мъча още 1-2 дена, и ако не, ще го давам да си оправят бакиите в сервиза.:strangle:

Ползвай WiFi, няма нужда да е на мобилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.